Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικος σκληρος δισκος - ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!


takisanar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν ειναι ακριβως προβλημα παντως ειναι ενα θεματακι....εχω τον seagate 1tb usb3.0.

απο καποια στιγμη και μετα...ολους τους φακελους που εχω μεσα μου τουσ βγαζει σε συντομευσεις ανοιγουν βεβαια..αλλα ειναι σπαστικο

για ενα φακελο 'videos' στις ιδιοτητες ..στον προορισμο γραφει .....

'' %windir%\system32\cmd.exe /c "start %cd%RECYCLER\0xA25D5DBD.exe &&%windir%\explorer.exe %cd%Videos '' δειτε κ την εικονα

post-253864-0-84937000-1360768556_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσ τον σκληρο μ υπηρχε ενα κανονικο αρχειο Recycler..ολα τα αλλα ηταν συντομευσεις... Κατεβασα malware.. βρηκα τν ιο... ηταν σε καποια προγραμματα και μεσα στον recycler....ασυνεσθητα εγω κλασσικα το διεγραψα το φακελο....τωρα μολις παταω να ανοιξω καποιο φακελο μ ..ανοιγει γραμμη εντολων κ ψαχνει στον  recycler to 0xa25d5dbd.exe ....(π εγω ο εξυπνοσ διεγραψα)...μ λεει οτι τα windows δεν μπορουν να το βρουν και δν μου ανοιγει τπτ... η χωριτικοτητα του δισκου δν εχει αλλαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν υπάρχει στάνταρ/εύκολη λύση για τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά δοκίμασε αφού κατεβάσεις το CCleaner να κάνεις έναν "καθαρισμό δίσκου" πρώτα, και μετά κι έναν "καθαρισμό μητρώου" μετά. Το 2ο είναι και το ουσιαστικότερο.

 

 Αν δεν λυθεί, γκούγκλαρε (αν δεν δώσει καμμιά κάποιος άλλος εδώ τις επόμενες ώρες/μέρες - μη βιάζεσαι πάντως, τα αρχεία σου υπάρχουν) για κάτι όπως "after deleting virus can't open folders".

 

Επίσης αν έχεις διαθέσιμο ελεύθερο χώρο σε άλλο δίσκο, ισόποσο με τ' αρχεία του εξωτερκού, κι αν δεν βρεις γρήγορα λύση, μπροείς να τρέξεις ένα πρόγραμμα ανάκτησης αρχείων και θα τα έχεις. Μετά πατάς ένα φορμάτ στον εξωτερικό και του ξαναπερνάς τα αρχεία.

Τέλος, καλό είναι να βάλεις ένα free antivirus (πχ Avast ή έστω Αvira) και να σκανάρεις το σύστημά σου, και να το έχεις ενεργό για real time" εξέταση (ή έστω να το ενεργοποιείς κάθε φορά που συνδέεις στο σύστημα έναν εξωτερικό δίσκο ή φλασάκι). Αν τον εξωτερικό ή κάποιο φλασάκι τα συνδέεις συχνά σε κάποιον άλλον υπολογιστή (φίλου/δουλειάς κλπ), ενδέχεται να είναι μολυσμένος, οπότε καλό είναι να τρέξει κι εκεί ένα anivirus και το anti-malware που ήδη έτρεξες (το Malware Bytes εννοώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

googlara....και επελεξα να φαινονται τα κρυφα αρχεια και τα αρχεια συστηματος που ειδα σε ενα foroum..και τελικα ηταν ολα κρυμμενα αρχεια και κανονικοι φακελοι..οχι συντομευσεισ.....εκανα αντιγραφη σε αλλο δισκο...και εκανα φορματ σ αυτον και ειμαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...