Προς το περιεχόμενο

Gaming PC


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Οκ καλό αυτό, μιας και εξοικονομειται ένα 20άρικο.

Λίγα από εδώ, λίγα από εκεί, θα το βγάλουμε το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Για την 7850 το σκέφτομαι ειδικά μετά τις αυξήσεις στις Tahiti LE. 

Παρατηρώ ότι μνήμες και κάρτες γραφικών, τραβάνε την ανιούσα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μνήμες σίγουρα μέχρι να ξαναπέσουν μέσα στον χρόνο αργότερα μάλλον.Οι κάρτες έχουν ψιλοσταθεροποιηθεί.

 

Μην πέσεις καλύτερα από την 7870 Tahiti LE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θες 7870 πηγαινε τωρα και παρε.... Αλλιως οπως ξαναειπα σε λιγο βγαινει 7790 η οποια κανει 135 ευρω και εχει σχεδον ιδιες επιδοσεις με την 7850 1 gb οποτε η 7850 (1 ή 2gb) θα πεσουν πολυ σε τιμη λογο της τιμης της 7790... Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα εδω και 2 εβδομαδες οι 7850 εχουν ανεβει πολυ και γιαυτο δεν συμφερει η αγορα τους τωρα.Ενω παλιοτερα επαιρνες 7850 2gb με 172 ευρω... Απο την αλλη με 210 παιρνεις 7870 που ειναι και η πιο συμφερουσα επιλογη κατα την γνωμη μου αυτη την στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 7850 1GB θα αρχισει να αποσυρεται για να γινει χωρος για την 7790. Αυτο προφανως δεν συμφερει εμας τους καταναλωτες. Να το εχετε υποψιν σας. Κατα τα αλλα η 7790 φαινεται καλυτερη (vfm) αγορα απο την 650ti, όχι όμως και απο την 7850 1GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nταξ' θα εχουν την σωστη ελληνικη καθυστερηση αλλα θα πεσουν... Δεν μπορει να εχει 130 η 7790 και 200 η 7850...

 

 

159 δολλαρια εχει η 7790 (122 ευρω) απο εξω... και 200 η 2gb 7850 (Ελλαδα)... 7790 Ελλαδα 150 νομιζω πως θα ειναι

φιλε καταλαβαινεις οτι αυτο εδω μονο συγχυση φερνει ετσι? Μην συγκρινεις τιμες εξωτερικου με Ελλαδα και ξανα απ την αναποδη και μπλεξιμο.. Μιλα ειτε σε δολλαρια ειτε σε ευρω, ειτε εξω ειτε Ελλαδα, οχι αναμεικτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 7850 1GB θα αρχισει να αποσυρεται για να γινει χωρος για την 7790. Αυτο προφανως δεν συμφερει εμας τους καταναλωτες. Να το εχετε υποψιν σας. Κατα τα αλλα η 7790 φαινεται καλυτερη (vfm) αγορα απο την 650ti, όχι όμως και απο την 7850 1GB.

 

Δεν αποσύρεται για να γίνει χώρος για την 7790.Σύμφωνα με την amd δεν θα παράγονται τα modules μνήμης της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τελικά αγόρασα την Sapphire 7870 XT απο e-gate και ήταν η πρώτη φορά που έκανα συναλλαγή μαζί τους. 

 

Αμφιταλαντευόμουν να την παραγγέιλω απο το γαλλικό amazon, αλλά η διαφορά των ~25€ έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της εγχώριας οικονομίας. Όλοι τα βγάζουμε πάρα πολύ δύσκολα αλλά καλό είναι να στηρίζουμε όσο μπορούμε και τους δικούς μας. Αν η διαφορά ήταν 50+€ τότε μάλλον θα την έφερνα απ' έξω. 

 

Θέλω επίσης να πω κι ένα μπράβο στο e-gate για την εξυπηρέτησή τους, τόσο για την διαδικασία της παραγγελίας, όσο και για το ενδιαφέρον που έδειξαν, μετά την ολοκλήρωσή της, για ένα θέμα που προέκυψε.

 

Είμαστε τεχνολογικό φόρουμ και πιστέυω ότι πρέπει να λέμε και τα καλά στοιχεία που συναντάμε. Δεν έχω πρότερη εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα, πάντως με κέρδισαν.

 

Τα υπόλοιπα πράγματα τα περιμένω, να έρθουν να το στήσω, να σας πω και εντυπώσεις, μας και αυτήν την στιγμή η κάρτα κάθεται συσκευασμένη στο κουτί της.....

 

Και πάλι ευχαριστώ όσους συμμετείχαν στο θέμα μου, και με τις απόψεις τους, τις γνώσεις τους, και τις επισυμάνσεις τους, κάναμε έναν πολύ επικοδομητικό διάλογο, και με επανέφεραν up to date στα τεχνολογικά δρώμενα, με τα ερεθίσματα και τις κατευθύνσεις που μου έδωσαν στην έρευνά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...