Προς το περιεχόμενο

Η Apple χάνει μάχη στη Βραζιλία για την ιδιοκτησία του όρου "iPhone"


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

το θεμα ειναι ποσοι απο σας που υπερασπιζεστε με τοσο υπερβαλλοντα ζηλο την εταιρια apple ξερετε  να χειριζεστε εναν τετοιο υπολογιστη η κινητο για να δικαιολογησετε την τιμη τους. Οι πιο πολλοι απο σας που την υπερασπιζεστε εχετε ιphone για να το ποζαρετε την ωρα του καφε σας στη γλυφαδα και macbook για να μπαινετε στο facebook. Προβατα της τεχνολογιας..

Το θεμα ειναι πως οι πιο πολλοι που δεν εχετε, ειναι διοτι πολυ απλα θελετε αλλα δεν μπορειτε να το αγορασετε.Θες να το παμε ετσι η'  εχεις να προσθεσεις κατι ουσιαστικοτερο στην συζητηση?
Δε ξέρω αν μπορώ να πάρω iphon(μιας και το πλήρες είναι πατενταρισμενο) , μπορώ όμως να σου δώσω 300€ να πας ένα βράδυ να ξεχαρμανιασεις
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ειναι πως οι πιο πολλοι που δεν εχετε, ειναι διοτι πολυ απλα θελετε αλλα δεν μπορειτε να το αγορασετε.

 

 

650 ευρώ για 4" οθόνη ;;;;
Όχι ρε φιλαράκι .... ευχαριστώ.
 
Να σου πω ..... έχει και Face Time ;
Γιατί εγώ με το ZTE, την βγάζω με το Skype ....
.... έχω και άλλα 500 ευρώ που δέν ξέρω τι να τα κάνω .... και είμαι να σκάσω.
Επεξ/σία από JS v.i.p.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως οι πιο πολλοι που δεν εχετε, ειναι διοτι πολυ απλα θελετε αλλα δεν μπορειτε να το αγορασετε.Θες να το παμε ετσι η'  εχεις να προσθεσεις κατι ουσιαστικοτερο στην συζητηση?

Αρχικα δεν αρνησαι οτι χρησιμοποιεις προιοντα apple για ποζερια αρα αποδεχεσαι οτι εισαι μεγιστο προβατο. Εκτος αυτου να σε ενημερωσω οτι δεν ειναι και κανενα τεραστιο ποσο αυτο που χρειαζεται για να παρει καποιος apple αρκει να μπορει να εκμεταλευτει τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα του iOS. Εσυ προφανως εκτιμας τα πραγματα βαση της χρηματικης και οχι της ποιοτικης αξιας τους αρα θα εισαι ενα αιωνιο προβατο της apple. Δεν εχω να προσθεσω κατι ουσιαστικοτερο, γιατι αν ειχες γνωσεις IT θα ειχες αλλα επιχειρηματα να παραθεσεις οποτε θα σε αφησω να βοσκησεις ησυχος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω πει και σε παλαιότερο θέμα, το i-phone είναι καθαρά για μούρη και ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω. Τώρα αν κάποιος θέλει να πετάξει τα λεφτά του μόνο και μόνο για να λέει οτι έχει i-phone, γούστο του και καπέλο του. Έχω ένα smartphone των 200 Ευρώ και του κάνω χρήση πιο βαριά απο τον κάθε έναν απο εσάς. Το χρησιμοποιώ καθαρά για δουλειά. Αυτό περιλαμβάνει σκανάρισμα 20-25 barcodes, αποστολή και λήψη 20 e-mail, τράβηγμα περίπου 35 φωτογραφιών, και σύνδεση σε 20 διαφορετικά ασύρματα δίκτυα. Αυτά γίνονται μόνο σε μία ημέρα και για κάθε μέρα. Τα κάνω λοιπόν με ένα smartphone που κοστίζει 200 Ευρώ. Ποιος ο λόγος λοιπόν να δώσεις ακόμη 700 ευρώ για να πάρεις κάτι που κάνει ακριβώς τα ίδια με τα άλλα κινητά και ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω??? Και μη μου πείτε οτι κάποιος κάνει κάτι παραπάνω απο αυτά και για αυτόν τον λόγο θέλει i-phone, γιατί οι περισσότεροι που το έχετε, έχετε πεταξει τόσα λεφτά μόνο και μόνο για το τραπεζάκι της καφετέριας και άντε να μπαίνετε καμιά φορά σε κάνα google. Αλλά και αυτό έτσι όπως φαίνεται, σας σπάει τα νεύρα και όταν θέλετε σοβαρό internet μπαίνετε απο το desktop σας. ΥΓ: Προσωπική μου άποψη και μόνο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mike2.com/wp-content/uploads/2011/06/AppleZombies-600x541.jpg

 

 

Αυτο που θα ήθελα να τονίσω εγω ειναι η απαράδεκτη (για έμενα) "πατεντοποιηση" όλων...

Σε ένα επόμενο άρθρο διάβασα ( η αλήθεια είναι ότι μόνο τον τίτλο διάβασα) ότι έχει την πατέντα για το πως στήνονται τα μαγαζιά της.

Σε λίγο καιρό θα κανει πατέντα και το πως κρατάμε το κινητό ενω μετα ακόμα και το πως παμε τουαλέτα. Εμένα δεν μου φαίνεται υγείες αυτό. Ούτε στον ανταγωνισμό ούτε στην εξέλιξη ανθρώπου και τεχνολογίας. Για την ακρίβεια δεν ξερω αν πληρώνει κανείς λεφτά για την πατέντα αυτού που εφηύρε την μπαταρία, τον ηλεκτρισμό, το διαδίκτυο και όλα τα άλλα που χρειάζονται για να παραχθεί και να πουληθεί μια οποιαδήποτε i-πατέντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τέσλα πέθανε φτωχός. Ένα ρητό λέει: ο πραγματικά έξυπνος μαθαίνει απ' τα λάθη των άλλων και όχι απ' τα δικά του.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%B1_%CE%A4%CE%AD%CF%83%CE%BB%CE%B1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω πει και σε παλαιότερο θέμα, το i-phone είναι καθαρά για μούρη και ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω. Τώρα αν κάποιος θέλει να πετάξει τα λεφτά του μόνο και μόνο για να λέει οτι έχει i-phone, γούστο του και καπέλο του. Έχω ένα smartphone των 200 Ευρώ και του κάνω χρήση πιο βαριά απο τον κάθε έναν απο εσάς. Το χρησιμοποιώ καθαρά για δουλειά. Αυτό περιλαμβάνει σκανάρισμα 20-25 barcodes, αποστολή και λήψη 20 e-mail, τράβηγμα περίπου 35 φωτογραφιών, και σύνδεση σε 20 διαφορετικά ασύρματα δίκτυα. Αυτά γίνονται μόνο σε μία ημέρα και για κάθε μέρα. Τα κάνω λοιπόν με ένα smartphone που κοστίζει 200 Ευρώ. Ποιος ο λόγος λοιπόν να δώσεις ακόμη 700 ευρώ για να πάρεις κάτι που κάνει ακριβώς τα ίδια με τα άλλα κινητά και ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω??? Και μη μου πείτε οτι κάποιος κάνει κάτι παραπάνω απο αυτά και για αυτόν τον λόγο θέλει i-phone, γιατί οι περισσότεροι που το έχετε, έχετε πεταξει τόσα λεφτά μόνο και μόνο για το τραπεζάκι της καφετέριας και άντε να μπαίνετε καμιά φορά σε κάνα google. Αλλά και αυτό έτσι όπως φαίνεται, σας σπάει τα νεύρα και όταν θέλετε σοβαρό internet μπαίνετε απο το desktop σας. ΥΓ: Προσωπική μου άποψη και μόνο.

 

ε κάτσε ρε συ... το iPhone μπαίνει πιο γρήγορα στο Internet κατά 0,00001 Sec άρα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να μου το θυμηθείτε... Είναι κοντά η μέρα που η Apple θα κατοχυρώσει το internet επειδή αρχίζει από "i", και θα μας αναγκάσει να το λέμε e-nternet... Εξ άλλου βέβαια δε θα είναι και κακό! internet = άιντερνετ, e-nternet = ίντερνετ!

 

Οσο φίλος της Apple κι αν είμαι, όσα κι αν έχω επενδύσει σε προϊόντα της από το 2001 μέχρι σήμερα, δεν παύω να χαίρομαι όταν καίγεται σε κάποιες πολιτικές και τακτικές της, εξ ίσου με τη χαρά που παίρνω όταν η Microsoft χάνει στα δικαστήρια για παραβιάσεις κλπ. Γενικά δε μου αρέσει καμία εταιρία να τη βλέπει νταβατζής στο σβέρκο μας, επειδή μας αρέσουν ή μας βολεύουν αυτά που βγάζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...