Προς το περιεχόμενο

Fujitsu AH532 (i3-2348M/4GB/500GB) 400€ και (i5-3230M/4GB/500GB) 475€


Zandim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους

 

Απο καιρο ψαχνω καποιο αξιολογο λαπτοπακι σε καλη τιμη και ανακαλυψα οτι η cosmodata ξαναφερε σε καλες τιμες αυτη τη σειρα με τη νεα γενια i3 και i5.

 

Η χρηση ειναι απλη δουλεια γραφειου, για αυτο και δεν εχω απαιτησεις για gpu αν και απ οσο διαβαζω τουλαχιστο η hd4000 ειναι ικανη και για απλο gaming.

 

Λειτουργικο θα μπει win7 original λογω φοιτητικης ιδιοτητας.

 

 

Γνωριζω οτι μεσω amazon πιθανον να ειναι καλυτερες , αλλα για Ελλαδα πως σας φαινονται τα συγκεκριμενα ?

 

http://www.cosmodata.gr/product/158810/

 

http://www.cosmodata.gr/product/158811/

 

 

εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε? γτι εγω δε βρισκω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το attitude του μαγαζιου με ενοχλει.

 

αρχιζουν να γινονται πολυ....

Η cosmodata είχε κάκιστη φήμη παλιότερα.. Και ειχα κακη εμπειρια πολυ παλιά στην στουρναρη μιλαμε προ 10 ετιας.. ο υπευθυνος πωλουσε τις CPU λες και έκοβε φέτα στο σουπερμάρκετ.. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η νοοτροπία τους καθόλου.. Για μένα θα άλλαζα επωνυμία πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cosmodata είχε κάκιστη φήμη παλιότερα.. Και ειχα κακη εμπειρια πολυ παλιά στην στουρναρη μιλαμε προ 10 ετιας.. ο υπευθυνος πωλουσε τις CPU λες και έκοβε φέτα στο σουπερμάρκετ.. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η νοοτροπία τους καθόλου.. Για μένα θα άλλαζα επωνυμία πάντως..

εγω οφείλω να πω ότι το λαπτοπ ειναι αστέρι. Εχω πιο παλιό και είμαι υπερικανοποιημένος

Ειδικά αυτό το πληκτρολόγιο ειναι καταπληκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cosmodata είχε κάκιστη φήμη παλιότερα.. Και ειχα κακη εμπειρια πολυ παλιά στην στουρναρη μιλαμε προ 10 ετιας.. ο υπευθυνος πωλουσε τις CPU λες και έκοβε φέτα στο σουπερμάρκετ.. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η νοοτροπία τους καθόλου.. Για μένα θα άλλαζα επωνυμία πάντως..

και πιο προκλητικοι να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά τόσο χάλια? Είναι το μαγαζί στη στουρνάρη που τα έχει απλωμένα πρός τα έξω ? Στην τελική το φορητο μας ενδιαφέρει και να έχει και εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cosmodata είχε κάκιστη φήμη παλιότερα.. Και ειχα κακη εμπειρια πολυ παλιά στην στουρναρη μιλαμε προ 10 ετιας.. ο υπευθυνος πωλουσε τις CPU λες και έκοβε φέτα στο σουπερμάρκετ.. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η νοοτροπία τους καθόλου.. Για μένα θα άλλαζα επωνυμία πάντως..

 Cpu σε αλουμινόχαρτο και δεν συμμαζεύεται;; χαχαχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το τρομάζετε το παιδι? Απαντήστε απλά στην ερωτηση του.

 

Φίλε, σχετικά με τα laptopακια μου φαινονται καλά και σε πολύ καλή τιμή. Αν είχα λεφτά, ισως να επαίρνα και εγώ το i5. Αλλά προσοχή, εχω την εντυπωση πως δεν έχουν λειτουργικό, οποτε θα πρέπει να τους βάλεις απο μόνος σου. Απο ότι βλέπω, δεν υπαρχουν φθηνότερα laptops με i3 και i5 επεξεργαστες. Παρολα αυτα η κάρτα είναι ενσωματωμενη οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα μπορει να παιξει τα πιο βαριά παιχνιδια. Επισης Τα laptopakia είναι Fujitsu που πιστευω πως είναι αρκετα καλή μάρκα, αλλα σιγουρα δεν είναι Dell ή Toshiba.

 

Τώρα σχετικά με το μαγάζι, δεν εχω και καμια κακή εμπειρια το τελευταιο χρόνο που αγοράζω πράγματα. Τα παιδια που απαντησαν πιο πριν, ομως θα εχουν σιγουρα τους λογους τους. Αλλα εχω την αισθηση οτι το μόνο που θα πρεπει να σε νοιάζει για την αγορα του laptop θα πρέπει να είναι οτι θα είναι ολοκαινουργια στο κουτι τους, που τα συγκεριμενα θα είναι. Και είμαι σίγουρος πως δεν θα τα εχουν απλωμένα εξω, γιατι αν ήταν έτσι, θα πηγαίνα να βουτήξω κανένα :ph34r: . Εξαλου, εχω την εντύπωση πως μετά την αγορά σου δεν θα χρειαστεί να ασχοληθεις αλλο με το καταστημα απο το οποιο το αγόρασες, διοτι αν σου χάλασει(χτυπα ξυλο) νομιζω πως επικοινωνεις κατευθειαν με Fujitsu.

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα λέτε πιο μπακάλης δεν υπάρχει ,χίλιες φορές να το πάρεις από το amazon που είναι καλύτερο και πιο φτηνό !!!!

1000 φορες το amazon απο οποιοδήποτε κατάστημα στην Ελλάδα.. μιλάμε για ποιότητα εξυπηρέτησης.. Δεν φοβάσαι τιποτα και σπασμένο να το παραλάβεις πέρνεις τα χρήματα σου πίσω χωρίς δευτερη κουβέντα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος ενός ΑΗ530 και πριν λίγο καιρό ένας φίλος μου πήρε το ΑΗ532 (με 6GB Ram και την 630 στα 600 παρά κάτι) στο συνιστώ. Έχει πολύ καλό πληκτρολόγιο, άμα σου δοθεί η ευκαιρία πήγαινε και δες κανένα εκθεσιακό κομμάτι με το ίδιο σασί, επίσης καλά πλαστικά για την κατηγορία του (ε δεν είναι και Thinkpad). Με έναν SSD θα πετάει...!

Το αρνητικό όμως που βρήκα εγώ είναι το γυαλιστερό (πολλές δαχτυλιές) και η glossy οθόνη αν και δεν νομίζω ότι έχεις και πολλές εναλλακτικές σε αυτή την τιμή. Τσέκαρε και το lenovo με τα 300... που έχει πολύ-συζητηθεί.

Προσωπικά του έχω βάλει 8GB, μνήμη το μέγιστο δλδ, και έναν ocz και πετάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...