Προς το περιεχόμενο

Η Google κατηγορείται για διαμοιρασμό προσωπικών πληροφοριών των χρηστών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερό μυστικό ο κωδικός του WiFi!<br><br>

Εγώ δεν έχω πρόβλημα τον λέω και δημόσια, είναι "spiti" <br>

Τώρα εκτός από τη Google τον ξέρουν όλοι

Και γω δε στέλνω αρχεία με bt... Και ο Κατσουράνης καλυπτόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρόβλημα ειναι, ότι η google διαβάζει και Μάιλ μας, της αναζητήσεις, ιστοσελίδας κλπ. Ξέρει ακριβώς τη κανουμε, για να δώσει της πληροφορίες αυτές αντίστοιχα σε αυτόν που πληρώνει / να διαφημίζει αντίστοιχες υπηρεσίες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Yeap, εχουν εναν φουκαρα χοντρο με σπυρακια και γυαλια σε ενα γραφειο 24/7 και διαβαζει ολα τα mails λεξη λεξη. Μερικα δις emails τη μερα, σιγα το προβλημα

 

Φοβερό μυστικό ο κωδικός του WiFi!

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα τον λέω και δημόσια, είναι "spiti"

Τώρα εκτός από τη Google τον ξέρουν όλοι

OMG...παω asap να πουλησω την πληροφορια σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap, εχουν εναν φουκαρα χοντρο με σπυρακια και γυαλια σε ενα γραφειο 24/7 και διαβαζει ολα τα mails λεξη λεξη. Μερικα δις emails τη μερα, σιγα το προβλημα

 

OMG...παω asap να πουλησω την πληροφορια σου

 

Όσα ξέρεις, τόσα λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θυμάτε κανείς ότι το πρώτο "Θέμα" στο θέμα μονοπωλιακής πολιτικής ήταν η Microsoft ? Πόσα Δις πληρώθηκαν στον βωμό του μονοπωλίου ? Τώρα όλοι οι θεωριτικά μεγάλοι της πληροφορικής αποδικνύεται ότι προσπαθούν να μονοπωλήσουν την πραμάτια τους, μέ όχι τόσο θεμιτούς τρόπους. Τουλάχιστον η Microsoft μονοπωλούσε την αγορά με δικά της προϊόντα προσπαθώντας να δυσκολέψη την χρήση άλλων αντίστοιχων, και  πολλές φορές αμφιβόλου ποιότητας" προιόντων βλ. Netscape vs IE.

 

 

Τι λες ρε μεγάλε;;; Θέλετε και τα λέτε;;;;; Όταν βγήκε ο ΙΕ ήταν μια μλκία + μισή.

Ελπίζω τουλάχιστον να παίρνεις κανα γιούρο από την Μ$, γιατί αν τα πετάς τζάμπα, θα σε πούνε και κορόιδο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει και για σενα αυτο η μονο για μενα ? :)

 

 Για όλους. 

Ψάξε και διάβασε τι κάνει η Google. Και εάν δεν πιστεύεις - Στείλε καμιά 10 Mail, ότι χάλασε το Αυτοκίνητο σου, και θα σου βγάζει διαφημίσεις αντίστοιχα για συνεργία & Καινούρια αυτοκίνητα. Και... απενεργοποίησε τα ADBlock για να δεις. 

Δεν χρειάζεται κάποιος χοντρούλης κακόμοιρος να ασχολείται με αυτά. Αν αυτό πιστεύεις - όσα ξέρεις, τόσα λες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google και ιδιωτικότητα 2 αντίθετες έννοιες. Εχω χάσει το μέτρημα τον τελευταίο καιρό με τις σχετικές ειδήσεις.

 

Σοβαρότατη κατηγορία εναντίον της Google για υποκλοπές μέσω Gmail και Street View!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

 

Όπου κατασκοπεία και διαφημίσεις η Google πρώτη. Και φυσικά δηλώνουν ότι δεν γνώριζαν.

Αυτό έλειπε, να' λεγαν ότι γνώριζαν.

Θα τους τάραζαν στις αγωγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για όλους. 

Ψάξε και διάβασε τι κάνει η Google. Και εάν δεν πιστεύεις - Στείλε καμιά 10 Mail, ότι χάλασε το Αυτοκίνητο σου, και θα σου βγάζει διαφημίσεις αντίστοιχα για συνεργία & Καινούρια αυτοκίνητα. Και... απενεργοποίησε τα ADBlock για να δεις. 

Δεν χρειάζεται κάποιος χοντρούλης κακόμοιρος να ασχολείται με αυτά. Αν αυτό πιστεύεις - όσα ξέρεις, τόσα λες. ;)

Σορρυ, ειναι κακο αυτο? Αφου οταν χρησιμοποιω κατι που μου προσφερεται δωρεαν, αυτος που μου το προσφερει πρεπει να πληρωνεται, σωστα? Αρα τις διαφημησεις δεν τις γλυτωνω, εφοσον θελω να χρησιμοποιω τις δωρεαν υπηρεσιες. Εφοσον λοιπον δεν γλυτωνω τις διαφημισεις, καλυτερα να βλεπω διαφημισεις για αυτοκινητα και κινητα παρα για barbie. Οποτε, μαλλον θετικο ειναι οι στοχευμενες διαφημισεις παρα αρνητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ, ειναι κακο αυτο? Αφου οταν χρησιμοποιω κατι που μου προσφερεται δωρεαν, αυτος που μου το προσφερει πρεπει να πληρωνεται, σωστα? Αρα τις διαφημησεις δεν τις γλυτωνω, εφοσον θελω να χρησιμοποιω τις δωρεαν υπηρεσιες. Εφοσον λοιπον δεν γλυτωνω τις διαφημισεις, καλυτερα να βλεπω διαφημισεις για αυτοκινητα και κινητα παρα για barbie. Οποτε, μαλλον θετικο ειναι οι στοχευμενες διαφημισεις παρα αρνητικο

 

Απολύτως φυσιολογικό είναι. Δεν είπα εγώ εάν είναι κακό η καλό.  Απλά λέω το τι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύτως φυσιολογικό είναι. Δεν είπα εγώ εάν είναι κακό η καλό.  Απλά λέω το τι γίνεται.

Μα στο πρωτο σου post το χαρακτηριζεις ως "προβλημα". Σορρυ, εμενα μου φαινεται να ειπες αν ειναι καλο η κακο, απτη στιγμη που το αποκαλεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στο πρωτο σου post το χαρακτηριζεις ως "προβλημα". Σορρυ, εμενα μου φαινεται να ειπες αν ειναι καλο η κακο, απτη στιγμη που το αποκαλεις προβλημα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι κάνουν ακριβός το ίδιο και στα προσωπικά Mail. Αλλά αυτό είναι και πάλι σχετικό. Εμένα με ενοχλεί (άρα πρόβλημα) άλλους δεν τους ενοχλεί (so no problem) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...