Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστες κλήσεις σε Κινητά από Forthnet


weber122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ νομίζω πως δεν είναι τόσο η προσφορά όσο το ότι πραγματικά πιστεύω
πως πάμε σε ένα νεο μοντέλο επικοινωνίας και αυτό έχει το περισσότερο
ενδιφέρον. Δηλαδή πλέον το σταθερό και το κινητό είναι το ίδιο στη
χρέωση. Μου θυμίζει το μοντέλος της Αμερικής, δεν το έχω δει π.χ.
πουθενά στην Ευρώπη. Είναι κάτι καινούργιο για τα δεδομένα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5151">οταν λεει απεριοριστα προς σταθερα forthnet ενοει τζαμπα προς αριθμους με κωδικο 2311?

Και στο 2ο πακετο που λεει απεριοριστα σταθερα και Κινητά σε τιμή σταθερού (αστική χρέωση) δηλ τζαμπα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, υποθέτω πώς εννοεί όσους συνδρομητές είναι στο δίκτυό της και σ' αυτούς περιλαμβάνονται και όσοι αρχίζουν από 210 και έχουν μεταφερθεί στη 4νετ.

 

Δηλαδή το ίδιο όπως συμαβαίνει και στην κινητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aha ευχαριστω.

Αρα το προηγουμενο πακετο(που εχω και εγω)με internet,απεριοριστα προς ολα τα σταθερα και 30' σε κινητα με 25 € συμφερει ποιο πολυ απο τα 2 πρωτα εκτος και αν καποιος μιλαει πολυ με κινητα και παρει το 3ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας πω λοιπον να μην βιαζεστε οσοι τουλαχιστον θελετε να πατε προς forthnet μερια (εγω πχ δεν θελω)...συμφωνα με πληροφοριες εκ των εσω, παρα πολυ συντομα (απo βδομαδα ξεκιναει training κι ενημερωση των πωλητων) θα ξεκινησει παλι η προσφορα για forthnet+nova ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας πω λοιπον να μην βιαζεστε οσοι τουλαχιστον θελετε να πατε προς forthnet μερια (εγω πχ δεν θελω)...συμφωνα με πληροφοριες εκ των εσω, παρα πολυ συντομα (απo βδομαδα ξεκιναει training κι ενημερωση των πωλητων) θα ξεκινησει παλι η προσφορα για forthnet+nova ;)

 

Αυτή είναι περίπτωση που θα ενδιαφέρει όσους είναι σε άλλο πάροχο και θέλεουν να συνδυάσουν τηλεφωνία+ιντερνετ+νόβα.

 

Το τιμολόγιο που συζητάμε, όμως, ενδιαφέρει πολύ αυτούς που είναι ήδη συνδρομητές της, αφού το πακέτο απεριόριστα είναι σαφώς φτηνότερο και με περισσότερες παροχές από το full 2play. 

 

Αυτό που ξεκαθάρισα, με τηλεφώνημα στη 4νετ, είναι ότι η προσφορά αυτή που ξεκινάει από 18.2 ΔΕΝ έχει εφαρμογή, προς το παρόν, στους συνδρομητές που έχουν προνόμιο με Νόβα, αλλά αυτό ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες μέρες.

 

Θα περιμένουμε, λοιπόν, όσοι είμαστε σ' αυτή την κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, η προσφορά για τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά τιμολογείται 37,90 και όχι 39,90 και απευθύνεται σε όσους μπορούν να την καταλάβουν.

 

Γράφει, λοιπόν:

 

 Για τις απεριόριστες κλήσεις προς κινητά ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 720 λεπτά. Μετά τη κατανάλωση των 720 λεπτών ανά µήνα, οι κλήσεις χρεώνονται µε 0,0299€/λεπτό

 

720 λεπτά σημαίνει 12 ώρες το μήνα και πιστεύω ότι είναι υπεραρκετή διάρκεια για τη συντριπτική πλειοψηφία των συνδρομητών. Η πολιτική ορθής χρήσης εφαρμόζεται από όλες τους παρόχους στο θέμα των διεθνών προορισμών και νομίζω ότι είναι λογικό γιατί όταν δεν είχαν περιορισμό πολλοί το εκμεταλλευόντουσαν εμπορικά, κυρίως στα ψιλικατζίδικα κλπ, από όπου μπορούσαν πολλοί μετανάστες να τηλεφωνούν στις χώρες τους, πληρώνοντας τον καταστηματάρχη ενώ εκείνος δεν πληρωνε μια στον πάροχο.

Πάμε πάλι. Η προσφορά είναι καλή. Σωστά υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης. Η ονομασία του προϊόντος είναι παραπλανητική και αναληθής. Ότι και αλλού συμβαίνει το ίδιο λάθος δεν το κάνει σωστό.

 

Επίσης 720 λεπτά δεν σημαίνει απαραίτητα 12 ώρες το μήνα. Μπορεί να είναι 12 κλήσεις την ημέρα του ενός λεπτού και ενός δευτερολέπτου (κάτι που ρίχνει τις ώρες αυτόματα στις 6 το μήνα).

 

Θέλετε δεν θέλετε κάποιοι τα αρνητικά θα τονίζονται από αυτούς που καταλαβαίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά είναι καλή. Σωστά υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης.

 

Αυτό το συμπέρασμα αρκεί, γιατί αυτό είναι που ενδιαφέρει την τσέπη του συνδρομητή, ειδικά, σ' αυτή τη δύσκολη περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την δύσκολη περίοδο όποιος δεν διαβάσει τα ψιλά γράμματα μπορεί να δει εύκολα να πληρώνει τα διπλάσια. Οπότε όχι, δεν αρκεί. Πρέπει επιτέλους να μπει ένα φρένο στις αυθαίρετες διαφημίσεις.

ps. Το όριο της ορθής χρήσης αλλάζει για πλάκα. Οπως έκαναν εξάλλου και με τα διεθνή (όπου η λέξη απεριόριστα μπορεί να σημαίνει 3,5 ώρες το μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω χάνουμε το δάσος και κοιτάμε το δέντρο. Ακόμα και αν δεν υπήρχε το απεριόριστο πάλι καλή θα ήταν η προσφορά. Τώρα το μαρκετινγκ πάντα υπερβάλει αλλά σε κάθε περίπτωση τα 720 λεπτά είναι πάρα πολλά για σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειριόριστος δεν είναι ούτε ο ήλιος.

Οπότε όπου ακούτε απεριόριστο/α κτλπ να κρατάτε και απεριόριστο καλάθι.

καλά όσον αφορά τον ήλιο έχεις δίκιο :P

αλλά και τα 720 λεπτά για εμένα είναι σαν απεριόριστα. αν καταφέρω να τα χαλάσω, τότε θα κάψω το αυτί μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όσον αφορά τον ήλιο έχεις δίκιο :P

αλλά και τα 720 λεπτά για εμένα είναι σαν απεριόριστα. αν καταφέρω να τα χαλάσω, τότε θα κάψω το αυτί μου :P

 

 

Όχι μόνο για σένα αλλά και για τη συντριπτική πλειοψηφία των συνδρομητών.

Και άσε τους μόνιμους αρνητές κάθε καλής προσφοράς, για την τσέπη μας, να μουρμουράνε, όπως συνηθίζουν να κάνουν και να βλέπουν φαντάσματα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...