Προς το περιεχόμενο

Samsung S24B300HL 23.6 inch LED Monitor (1920 x 1080 Full HD) - 145€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεω γιαυτην που ειναι σε παραπλησια χρηματα

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/monitor-othones/LG-IPS234V-LED-Monitor-23.htm

 

Πάρ'την από το Amazon με 140 περίπου.  Πιό φθηνή και από αυτήν του θέματος. Και με 3 θύρες (DVI, HDMI, D-Sub).

 

Και από ό,τι βλέπω έχει παίξει και φθηνότερα

amazon.png?force=1&zero=0&w=725&h=440&de

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω την LG,πολυ καλη εικονα

 

Φαίνεται εξαιρετικό μόνιτορ, αλλά έχω μια απορία μια που την έχεις.  Όταν αλλάξω οθόνη με ενδοαφέρει να πάρω IPS γιατί είναι καλύτερο για επεξεργασία φωτογραφίας.  Από ότι διαβάζω στα σχόλια της συγκεκριμένης, τους πολύ σκούρους τόνους του γκρι δεν τους ξεχωρίζει από το μάυρο.  Επειδή δουλεύω με α/μ φωτό, αυτό όπως κατλαβαίνεις μπορεί να είναι πρόβλημα.  Τώρα θα μου πεις, 140 ευρώ οθόνη είναι, όχι επαγγελματική των 1000 ευρώ, αλλά αν είναι ορατό το θ'εμα αυτό να το ξέρω.  Σε κάποιον που απλά παίζει παιχνίδια και βλέπει ταινίες μπορεί να φαίνεται τέλεια η απόδοση (και να είναι) αλλά η χρήση που θέλω εγώ είναι πολύ συγκεκριμένη.  Έχεις κάποια γνώμη πάνω σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη μου φανηκε λιγο σκοτεινη μονο στα "γειτονικα" προς το μαυρο χρωματα κ φορτωνα εργαλειο gamma με τα win

 

τωρα μετα απο περιπου 4 μηνες δεν το φορτωνω πλεον κ μου φαινεται μια χαρα

 

η εικονα ειναι εξαιρετικη,το μονο μειον της για μενα ειναι οτι μπαλατζαρει σχετικα ευκολα (εννοω την στηριξη της στην βαση) χωρις να ειναι τπτ τραγικο

 

υγ μεγαλο συν της θεωρω κ το εξωτερικο τροφοδοτικο για ευνοητους λογους

 

υγ2 ασχολουμαι κ εγω με photoshop ερασιτεχνικα βεβαια κ κυριως για το μπλογκ οποτε καταλαβαινω τι λες,νομιζω δεν θα εχεις προβλημα η αν εχεις gamma tool η ρυθμιση στον driver της vga σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται εξαιρετικό μόνιτορ, αλλά έχω μια απορία μια που την έχεις.  Όταν αλλάξω οθόνη με ενδοαφέρει να πάρω IPS γιατί είναι καλύτερο για επεξεργασία φωτογραφίας.  Από ότι διαβάζω στα σχόλια της συγκεκριμένης, τους πολύ σκούρους τόνους του γκρι δεν τους ξεχωρίζει από το μάυρο.  Επειδή δουλεύω με α/μ φωτό, αυτό όπως κατλαβαίνεις μπορεί να είναι πρόβλημα.  Τώρα θα μου πεις, 140 ευρώ οθόνη είναι, όχι επαγγελματική των 1000 ευρώ, αλλά αν είναι ορατό το θ'εμα αυτό να το ξέρω.  Σε κάποιον που απλά παίζει παιχνίδια και βλέπει ταινίες μπορεί να φαίνεται τέλεια η απόδοση (και να είναι) αλλά η χρήση που θέλω εγώ είναι πολύ συγκεκριμένη.  Έχεις κάποια γνώμη πάνω σε αυτό;

θεωρω πως αν θα εχεις προβλημα με την ips στα χρωματα,με την tn που εχεις τωρα δε θα ξεχωριζεις το γκρι απο το μαυρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω πως αν θα εχεις προβλημα με την ips στα χρωματα,με την tn που εχεις τωρα δε θα ξεχωριζεις το γκρι απο το μαυρο :P

:)

απλά δεν αγοράζω πράγματα κάθε μήνα, άσχετα με την κατηγορία τιμής, οπότε αν είναι να πάρω κάτι μην έχει και ελάττωμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

απλά δεν αγοράζω πράγματα κάθε μήνα, άσχετα με την κατηγορία τιμής, οπότε αν είναι να πάρω κάτι μην έχει και ελάττωμα ;)

και 2000 ευρω να δωσεις,μετα απο 5 χρονια θα μοιαζει απαρχαιομενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρ'την από το Amazon με 140 περίπου.  Πιό φθηνή και από αυτήν του θέματος. Και με 3 θύρες (DVI, HDMI, D-Sub).

 

Και από ό,τι βλέπω έχει παίξει και φθηνότερα

amazon.png?force=1&zero=0&w=725&h=440&desired=false&legend=1&ilt=1&tp=all&fo=0

Γράφει ΑΕΚ η μου φαίνεται;; Με καταστρεψατε πάλι με τέτοιες τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...