Προς το περιεχόμενο

τι βαση προτεινετε για λαπτοπ;


gkkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους..ψαχνω και εγω βαση και εχω καταληξει σε 3..

1. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806778

2. http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/vaseis-laptop/Turbo-X-Notebook-Cooler-N815.htm

3. http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200030111

Πειτε μου και εσεις την γνωμη σας..αν και μαλλον παω προς την 3η.

η 1η και 3η βάση είναι ποιοτικές,

απλά να προσέξεις πού "σκάνε" η αεραγωγοί του λάπτοπ σου, με τήν βάση(αεραγώγοι) που ζαχαρώνεις (zalman) :P

εγώ θα πήγαινα coolermaster λόγο διάτρητου "πλέγματος" παντού με τούς ανεμιστήρες που μετακινούνται.

για την 2η δέν γνωρίζω κατά πόσο μπορεί να φτάσει την "ποιότητα" zalman/coolermaster..πλαστικούρα μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η 1η και 3η βάση είναι ποιοτικές,

απλά να προσέξεις πού "σκάνε" η αεραγωγοί του λάπτοπ σου, με τήν βάση(αεραγώγοι) που ζαχαρώνεις (zalman) :P

εγώ θα πήγαινα coolermaster λόγο διάτρητου "πλέγματος" παντού με τούς ανεμιστήρες που μετακινούνται.

για την 2η δέν γνωρίζω κατά πόσο μπορεί να φτάσει την "ποιότητα" zalman/coolermaster..πλαστικούρα μου φαίνεται

και εγω αρχικα στραφηκα στην coolermaster..αλλα φοβαμαι οτι σε φουλ λειτουργια θα κανει αρκετο θορυβο μιας και τα ανεμιστηρακια ειναι ανοιχτα και κατι αλλο που με προβληματισε ειναι οτι οπως το βλεπω μου φαινεται οτι μπορει να παθει ζημια πολυ πιο ευκολα απο ενα μικροχτυπηματακι κλπ..καθως ειμαι και λιιγο ατσουμπαλος μερικες φορες. :P οι αεραγωγοι του λαπτοπ ειναι κυριως κεντρικα. (fujitsu lifebook ah532)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αρχικα στραφηκα στην coolermaster..αλλα φοβαμαι οτι σε φουλ λειτουργια θα κανει αρκετο θορυβο μιας και τα ανεμιστηρακια ειναι ανοιχτα και κατι αλλο που με προβληματισε ειναι οτι οπως το βλεπω μου φαινεται οτι μπορει να παθει ζημια πολυ πιο ευκολα απο ενα μικροχτυπηματακι κλπ..καθως ειμαι και λιιγο ατσουμπαλος μερικες φορες.  οι αεραγωγοι του λαπτοπ ειναι κυριως κεντρικα. (fujitsu lifebook ah532)

'Οποια και να αγοράσεις απο της 2 δέν θα μείνεις παραπονεμένος,θα κάνουν την "δουλεία" τους.

αλλά θα σου λείπουν -30 ευρώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρυσή είναι φίλε αλλά ξεφεύγει πολύ απο το budget του,μέχρι 20-25 ευρώ διαθέτει οχι 50 ευρώ. :P

 

**εγώ θα αγόραζα την Deepcool αλλά και η Coolermaster είναι πολύ καλή για τα χρηματά της B)

 

Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι ούτε ξέρω αυτόν που την πουλάει, απλά έτυχε να δω τα δύο θέματα, οπότε με κάθε επιφύλαξη δες την αγγελία.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/varioushardware/132158-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-laptop-%CF%89%CF%82-17-enermax-%CE%B1eolus-cp001/

 

Η coolermaster είναι μια χαρά,+ βάζεις όπου θες τα 3 ανεμιστήρες, - είναι 80χ80…

 

Η turbo-x είναι turbo-x.

 

H zalman δεν μου αρέσει η θέση τον ανεμηστήρων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι ούτε ξέρω αυτόν που την πουλάει, απλά έτυχε να δω τα δύο θέματα, οπότε με κάθε επιφύλαξη δες την αγγελία.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/varioushardware/132158-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-laptop-%CF%89%CF%82-17-enermax-%CE%B1eolus-cp001/

 

Η coolermaster είναι μια χαρά,+ βάζεις όπου θες τα 3 ανεμιστήρες, - είναι 80χ80…

 

Η turbo-x είναι turbo-x.

 

H zalman δεν μου αρέσει η θέση τον ανεμηστήρων.

 

 

 

Η λιανική τιμή της έχει 50 ευρώ,δέν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί του.

η coolermaster έχει αυτό το σύν(μεταβλητές θέσεις ανεμιστήρα)

μέγιστο πόσα χρήματα διαθέτεις;; 30 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λιανική τιμή της έχει 50 ευρώ,δέν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί του.

η coolermaster έχει αυτό το σύν(μεταβλητές θέσεις ανεμιστήρα)

μέγιστο πόσα χρήματα διαθέτεις;; 30 ευρώ

ναι μεχρι 30αρι..η coolermaster ναι μεν εχει μεταβλητες θεσεις αλλα το λαπτοπ μου εχει τους  αεραγωγους του κεντρικα πραγμα που σημαινει οτι οι πιο πολλες λογικα κανουν..και το αλλο που με προβληματιζει ειναι ο θορυβος που μπορει να κανει καθως και το οτι δεν εχει ρυθμιση εντασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μεχρι 30αρι..η coolermaster ναι μεν εχει μεταβλητες θεσεις αλλα το λαπτοπ μου εχει τους  αεραγωγους του κεντρικα πραγμα που σημαινει οτι οι πιο πολλες λογικα κανουν..και το αλλο που με προβληματιζει ειναι ο θορυβος που μπορει να κανει καθως και το οτι δεν εχει ρυθμιση εντασης.

Έχει ρύθμιση στροφών η

γιά δές την καλύτερα είναι αρκετά αξιόλογη ^_^

όποια και από της 2 να αγοράσεις θα σε καλύψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα ! Θέλω μια βάση για το λάπτοπ της δουλειάς (15,6). Δεν μας νοιάζουν ανεμιστήρες.

Χρειάζομαι να σηκώνεται πιο ψηλά η οθόνη του, να πλησιάζει το ύψος της οθόνης του PC. 

Ποιοτικό και στιβαρό από εμπειρία σας. Budget 30-40€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Ποιοτικό και στιβαρό από εμπειρία σας. Budget 30-40€. 

Θα σου πρότεινα να αγοράσεις τη φθηνότερη "τρύπια" βάση που μπορείς να βρεις. Μιας και δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να δουλέψεις τους ανεμιστήρες. 

Αν τη θες για καθαρά λόγους αισθητικής μπορείς να δεις για αλουμίνιο. 
Τα καλά κομμάτια είναι Deepcool N8, N9, N65 - Coolermaster NotePal U2, U3 . 

Θέλει λίγο προσοχή σε διαστάσεις, γιατί ένα 15,6 λάπτοπ χωράει ακριβώς σε 17,3 βάση. Βρες τις διαστάσεις και των δύο και επιβεβαίωσε καλού κακού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...