Προς το περιεχόμενο

WSJ: Το PlayStation 4 θα έχει συμβατότητα με τα PS3 games μέσω streaming


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η προς τα πίσω συμβατότητα, τουλάχιστον μία γενιά, είναι χαρακτηριστικό της Nintendo.

 

Σίγουρα σε κάποια συστήματα είναι πιο δύσκολο ειδικά αν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην αρχιτεκτονική και φυσικά όταν αγοράζεις ένα παιχνίδι για μια πλατφόρμα δε μπορείς να έχεις την απαίτηση να παίζει στην επομένη, άλλα είναι πολύ κάλο να υπάρχει.

 

Κέρδος από αυτό έχουν όλοι, ο καταναλωτής ο οποίος μπορεί να πουλήσει την προηγούμενη κονσόλα αν δεν το ενδιαφέρει η συλλογή, ο άλλος που δεν είχε την προηγούμενη κονσόλα άλλα θέλει να παίξει κάποια από τα παιχνίδια της στην καινούργια την οποία για χ ψ λόγους διάλεξε αυτή τη φόρα και μη ξεχνάμε την εκάστοτε εταιρία η οποία εξακολουθεί να πουλάει τους τίλους της παλιάς κονσόλας για ένα διάστημα μέχρι τουλάχιστον να αποκτήσει μια πλήρη βιβλιοθήκη η καινούργια.

 

Με παράδειγμα. Κάποιοι σε αυτή τη γενιά δεν αγορασαν Wii άλλα στη νέα επέλεξαν το wii u. Ξέρουν ότι μπορούν να παίξουν περίπου 30 τίτλους που πρέπει κάθε gamer να παίξει.

 

Αποστολή από το HTC Desire με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πωπώ. Και τι δεν διάβασα εδω μεσα. Ανεγκεφαλους χαρακτηρισμους απο
μερικους χαρακτηριζουν τους συμφορουμιτες τους ηλιθιους, γράφουν
ολόκληρα κατεβατά με κεφαλαια, μιλάνε με τρελό "υφακι" το έχουνε πάρει το θέμα τοσο προσωπικα έλεος δηλαδη.

 

Σε αυτους 1 εχω να πω: Φάε μια χαλαρόπιτα να ηρεμησεις μαγκα.

 

Στους
άλλους ποιό ανεγκεφαλους που φαινεται να νομιζουν οτι τους κυνηγάνε απο
παντου και λένε οτι όσοι έχουνε αντίθετη άποψη είναι "haters" ή
ψάχνουνε ευκαιρία να βγάλουνε χολή λέω το εξής με όλη τη δύναμη που των
πνευμόνων μου:

 

ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΗΡΘΑΜΕ ΣΤΟ insomnia ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΧΟΛΗ ΚΑΙ  ΜΙΣΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗ SONY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το προβλημα καποιου θα ειναι το ps4 γιατι δεν παιζει τα ps3 games?

 

Δηλαδη οταν βγει η κονσολα και θα εχει 600-700 ευρω (και μην μου πει καποιος οτι δεν θα εχει περιπου τοσο) και παει και το αγορασει  ,θα ειναι αυτος που ηδη δεν εχει το ps3...?

 

Και αν δεκτο οτι καποιος τωρα αποφασισε να παρει πρωτη φορα κονσολα και παει στο ps4 και ειδε οτι ειναι σουπερ και θελει να παιξει και παιχνιδια του ps3 ,δεν θα εχει να δωσει αλλα 150 ευρω (αφου εχει ηδη σκασει τα 700 και αλλα 100 που θα εχει καθε παιχνιδι) να παρει ενα μεταχειρισμενο ps3?

 

Το θεμα με το streaming ειναι κατι καινουργιο και θα πρεπει να δουμε πως λειτουργει.Επισης τι χρεωσει θα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (αφου εχει ηδη σκασει τα 700 και αλλα 100 που θα εχει καθε παιχνιδι)

 

 

έγκυρες πηγές αναφέρουν ότι το PS4 θα κάνει 1500 ευρο και από 350 το κάθε παιχνίδι ..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Guys, σοβαρά τώρα, δεν έχω καταλάβει γιατί σκοτώνεστε τόσο πολύ για την συμβατότητα των games από κονσόλες προηγούμενης γενιάς. Δηλαδή τι και αν τα games του PS3 που έχουμε δεν θα παίζουν στο PS4. Απλά συνδέεις το PS3 στην TV και παίζεις games του PS3. Πού είναι το κακό άμα δεν τα παίζει και το PS4. Αφού λογικά όσοι έχουν games του PS3 έχουν και την ίδια την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80% αυτών που ωρύονται θα  πάρουν το PS4 μόλις βγει... Γνωστά πράγματα...

Θέλουν να παίζει όλα τα παιχνίδια του PS3, γιατί όταν θα το πάρουν αυτοί πρώτοι-πρώτοι (σε απαράδεκτα υψηλή τιμή) θα υπάρχουν μόνο 10 παιχνίδια και θα θέλουν να παιζουν αυτά που έπαιζαν στο PS3, που δεν θα το πουλήσουν φυσικά,για να μην χαλάσει η συλλογή.

 

Φθηνός στα πίτουρα ο Έλληνας...

 

Κρατήστε το PS3 σας, έτσι κι αλλιώς είναι στην πιο ώριμη φάση του, με πολλή δύναμη ακόμα ανεκμετάλλευτη (όπως σωστά ειπώθηκε). 

Και όταν πέσει η τιμή του, βγουν πολλοί τίτλοι και ΟΝΤΩΣ θα είναι σε  άλλο επίπεδο το gaming μεταξύ των δύο κονσολών,τότε ΠΟΥΛΗΣΤΕ το PS3 και πάρτε το PS4. Αν δεν θέλετε να πουλήσετε το PS3, ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ, αλλά ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ!

Αν θέλετε να έχετε στην κατοχή σας ΔΥΟ κονσόλες που συνολικά θα σας έχουν στοιχίσει 800 ευρώ, συνειδητοποιήστε ότι έχετε ένα ακριβό χόμπυ (και καλά κάνετε) και σταματήστε να είστε μίζεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80% αυτών που ωρύονται θα  πάρουν το PS4 μόλις βγει... Γνωστά πράγματα...

Θέλουν να παίζει όλα τα παιχνίδια του PS3, γιατί όταν θα το πάρουν αυτοί πρώτοι-πρώτοι (σε απαράδεκτα υψηλή τιμή) θα υπάρχουν μόνο 10 παιχνίδια και θα θέλουν να παιζουν αυτά που έπαιζαν στο PS3, που δεν θα το πουλήσουν φυσικά,για να μην χαλάσει η συλλογή.

 

Φθηνός στα πίτουρα ο Έλληνας...

 

Κρατήστε το PS3 σας, έτσι κι αλλιώς είναι στην πιο ώριμη φάση του, με πολλή δύναμη ακόμα ανεκμετάλλευτη (όπως σωστά ειπώθηκε). 

Και όταν πέσει η τιμή του, βγουν πολλοί τίτλοι και ΟΝΤΩΣ θα είναι σε  άλλο επίπεδο το gaming μεταξύ των δύο κονσολών,τότε ΠΟΥΛΗΣΤΕ το PS3 και πάρτε το PS4. Αν δεν θέλετε να πουλήσετε το PS3, ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ, αλλά ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ!

Αν θέλετε να έχετε στην κατοχή σας ΔΥΟ κονσόλες που συνολικά θα σας έχουν στοιχίσει 800 ευρώ, συνειδητοποιήστε ότι έχετε ένα ακριβό χόμπυ (και καλά κάνετε) και σταματήστε να είστε μίζεροι.

σωστος ο τυπος. Οσο για το οτι θα κοστιζει 500+ ευρω, εε οκ...υπαρχουν και αγγελιες ΑΝ αποφασισω να το παρω...εχω να παρω κονσολα απο οταν ειχε βγει το ΠΣ2 και αυτη 2 χρονια αργοτερα την ανταλλαξα με ενισχυτη κιθαρας και μερικους μαγνητες κιθαρας. Ο λογος που δεν εχω αγορασει κονσολα απο τοτε? 1) Καμια τρελη καινοτομια δεν εχει εμφανιστει ακομα.αντε...καλυτερη εικονα και μπλα μπλα...ποιος χεστικε για τα καλυτερα γραφικα οταν εχει περασει ωρες, μερες και βδομαδες προσπαθωντας να τερματισει παιχνιδια του στυλ Abe Exodus, Abe Oddysee, Crash Bandicoot, Resident Evil, Silent Hill κλπ κλπ..και εδω εμφανιζεται και ο δευτερος λογος, δλδ οτι πλεον δεν βρισκω τον λογο να παιξω ενα single player παιχνιδι που εχει το πολυ, μετρια ποιοτητα (επαναλαμβανω, ως παιχνιδι και οχι ως γραφικα). Οποτε λοιπον I am out χεχε! μεχρι να βγει κατι του στυλ virtual world gaming (virtual reality) για σπιτικη χρηση.ποιος ξερει? ακομα δεκαεννια ειμαι...αν και θα πεθανω νεος (οπως ολοι στην ηλικια μου) εχουμε καιρο ακομα και μερικες εξελιξεις ακομα να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No compatibility; Γειά σας! Πάμε για xbox...

Και για όσους είναι κατά της συμβατότητας, τί να πω... Έτσι, καλά κάνετε. Όταν οι άλλοι κατασκευαστές-ανταγωνιστές το θεωρούν δεδομένο, εσείς μην το ζητάτε! Έτσι! Όχι αγαπημένη μου SONY, τί να την κάνω τη συμβατότητα! Κι επειδή νιώθω οτί σε κλέβω, στο PS4 μη βάζετε χειριστήριο και HDMI! Σιγά, θα πάρω εγώ!! Κι όσοι μπορείτε να παίρνετε καινούργια ps3 λες και είναι τσιγάρα, καλά ξηγιέστε! Άλλωστε ζούμε και σε καπιταλιστικότατο κράτος! Εμείς και η Ελβετία!! Σιγά τώρα μην κωλώνουμε να παίρνουμε από 2-3 μηχανήματα σε κάθε γενιά! Έχω και καμία "400αριά" ακόμα πρόχειρους λόγους στο κεφάλι μου για όποιον ενδιαφέρεται. Παίδες, σκεφτείτε λογικά... Δίνω μία ελάφρυνση στη SONY γιατί σε αυτήν τη γενιά τουλάχιστον εξηγεί γιατί δεν είναι δυνατή η συμβατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το χειρηστήριο μη το γελάς. Μπορεί κάποια στιγμή να στο κάνουν!

 

Εδώ δεν έδιναν καλώδιο HDMI και υπήρχαν άτομα που το θεώρησαν φυσιολογικό. Καλά μη μιλήσω για το 12άρι PS3, την αρπαχτή του αιώνα.

 

Όλα φυσιολογικά. Όταν στα δίνει ο πατέρας τα λεφτά όλα είναι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω δλδ πραγματικα δεν μπορειτε να καταλαβεται οτι ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ ειναι λογικοτατο για μια εταιρια που στοχος της ειναι το κερδος να μην υπαρχει backward μηπως ξερετε ποτε σταματησε η κυκλοφορια του ps2 παγκοσμιως .... Προν ενα μηνα...εβγαιναν παιχνιδια και κονσολεσ μεχρι πριν ενα μηνα αν εβαζαν και το backward sto ps4 ποιοσ ο λογοσ καποιοσ να δωσει λιγοτερα λεφτα για να παρει την προηγουμενη κονσολα χαλαρωστε την φαση σας λιγο ουτε η σονυ ουτε η microsoft ουτe η nintendo ειναι φιλανθρωπικα υδρυματα πολυ καλα κανει γιατι οπως πολυ καλα καποια ατομα πιο πανω λενε κραταει την κονσολα πισω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Μην σου πω πως θα εχει 850€ η κονσολα και 158.4€ το καθε παιχνιδι.

Οτινανισμος.... Παω στοιχημα οτι θα ειναι πολυ πιο φτηνο απτο ps3 οταν βγηκε και ο λογος απλος υπαρχουσα τεχνολογια hardware απο προσιτες (οικονομικα) εταιριες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...