Προς το περιεχόμενο

Πρώτος όροφος και επικινδυνότητα


gwgwsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω εδώ και καιρό να νοικιάσω ένα σπιτι και στην περιοχή που θελω τα πράγματα ειναι πολυ δύσκολα.αν το Σπιτι ειναι κάπως αξιοπρεπές και όχι αχουρι το Ενοικιο ξεπερνάει τα 500. Το θέμα ειναι ότι έχω βρει ένα Σπιτι πραγματικά αξιόλογο κουζίνα μπάνιο κουφώματα μπαλκόνια όλα σχεδόν όπως τα θελω και το Ενοικιο νορμαλ. Το μόνο που με προβληματίζει ειναι οτι ειναι στον πρώτο όροφο μιας τριοροφης οικοδομής και σκέφτομαι λίγο την ασφάλεια του. Απο την άλλη σκέφτομαι σχεδόν σε οποίο Σπιτι θέλουν να μπουν το κάνουν και τρίτο και τέταρτο και πέμπτο όροφο και τελευταίο και τελικά πρέπει να πάρω μια απόφαση. Ειναι όντως ο πρώτος όροφος περισσότερο. Στόχος για κάποιον που θέλει να μπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα σίγουρα οτι και να πεις ο πρώτος όροφος είναι πιο ευάλωτος απο τον 4ο για παράδειγμα.

Το θέμα είναι, είναι τέτοιος οροφος που μπορεί κάποιος να μπει απο το μπαλκόνι;

 

Αν οχι, τότε μην σε πολυ νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το πω το αντιθετο,οι κλεφτες θα προτιμησουν καποιο ψηλο οροφο,κυριως τελευταιο γιατι στο πρωτο σκεψου οτι υπαρχει περιπτωση να ανεβοκατεβαινει κοσμος,τωρα για το χαμηλο μπαλκονι αμα βγαινει σε δρομο πιστευω δυσκολα να το επιχειρησει καποιος αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αμα είναι ήσυχη περιοχή και βλέπουν οτι υπάρχει και άντρας στο σπίτι, είναι καλύτερα τα πράματα απο το να βλέπαν μια γυναίκα μόνη της! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να εχει σημασια.Τι πρωτος τι δευτερος.Αμα ειναι να σου τυχει , μπορει να παραφυλανε και την ωρα που μπαινεις η βγαινεις απο την εισοδο .

Καλο ειναι να ειναι ηρεμη περιοχη , ουτε και καμμια ερημια,να μην εχουν και καμμια τρελη προσβαση απο τα διπλανα κτιρια (με μια δρασκελια στο μπαλκονι σου ξερω γω) .Βαλτε και κανα συρτη βαρβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα νομιζω οτι ολοι οι οροφοι εχουν την ιδια πιθανοτητα..ειναι αναλογα τι κινηση παιζει στον καθε οροφο,τη πορτα/κλειδαρια εχει,οσο για τα μπαλκονια εδω σκαρφαλώνουν σε 3-4 δεν εχει ιδιαιτερη σχεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν τα ψηλά κι ας δίνω και κάτι παραπάνω.

 

Πρώτο προσωπικά δεν θα έμενα, αλλά όχι επειδή θεωρώ ότι θα κινδύνευα.

 

Πάντως αν είναι να στην κάνουν και το βράδυ καταδρομική στον ύπνο στην πέφτουν από την τριπλοκλειδωμένη πόρτα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την μανα μου την κλεψανε μπροστα ακριβως απο την εξωπορτα.Φυσικα οι μαλακες του δημου δεν ειχαν αναψει τα φωτα του δρομου στις 10 η ωρα το βραδυ,Δεκεμβρη μηνα.Αν ειναι να σε κλεψουν δεν θα τους νοιαξει ούτε αν εισαι στον πρωτο ουτε στον δευτερο ουτε στον εικοστο πεμπτο.Αν κλειδωνεις καλα το σπιτι και κλεινει και η εξωπορτα το βραδυ τοτε εισαι σχετικα κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι τα αξιοπρεπή κάνουν 500+ ευρώ.  Υπερβολικά μου φαίνονται, για οπουδήποτε στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή, μιλώντας για 2 άτομα.  Μήπως κοιτάτε κατηγορία κατιτίς παραπάνω από τον μέσο όρο; Σε ποιά περιοχή ψάχνετε;

 

Επίσης, αν έβλεπες την ευκολία και την ταχύτητα που σκαρφαλώνει κάποιος διαρρήκτης από σωλήνα (πχ αερίου) μόνο με τα χέρια, τότε θα αναθεωρούσες την υποτιθέμενη ασφάλεια των ψηλότερων ορόφων.  Οι μαϊμούδες δεν ανεβαίνουν τόσο καλά, όχι μ@λ@κίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θεσσαλονικη μιλάω και για ενα νορμαλ Σπιτι με 2δωματια. Τίποτα παραπάνω. Το θέμα ειναι οτι η περιοχή έχει σχετικά λίγες πολυκατοικίες πιο καινούργιες και επειδή ειναι δίπλα στα πανεπιστήμια βολεύονται με φοιτητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...