Προς το περιεχόμενο

Ηρθε και το Corsair 300R


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Τελικα ορισμενα πραγματα ειναι γραφτα να γινουν.

Εκει που χω αποφασισει για το 300R, και ετοιμος λογω ορισμενων δυσκολιων να το παρω τελικα τελος Φλεβαρη, Τσουπ, εμφανιζεται μια αγγελια.....Ο φιλος ο Γιωργος απο Θεσσαλονικη,το βγαλε αγγελια και το πηρα εγω...Ειδα και επαθα να το κουβαλησω λογω ταξιδιου Θεσσ-Αθηνα, μεσα στο τρενο...

Και σημερα ομορφα και ωραια επαισε σιγα σιγα η μεταγγιση απ το παλιο no name οτι να ναι κουτι, στο 300R..

Και μονο που εχει 2 εγκατεστημενους ανεμιστηρες μπρος και πισω, καθως και σιτες απο μπρος και κατω για τη σκονη, ηδη μου χει δωσει μεγαλη ευχαριστηση..εβαλα αλλον εναν 120mm στην οροφη του κουτιου ανεμιστηρα, και νομιζω μιας και η χρηση ειναι πολυ χαλαρη, θα ναι πολυ καλα...

Το κακο ειναι οτι τα καλωδια 8pin, 24pin του τροφοδοτικου, δεν φτανουν για να περαστουν τελειως απ την πισω μερια του κουτιου.

Υπαρχει περιπτωση η XFX να μου δωσει προεκταση των καλωδιων ή υπαρχουν πουθενα να ψαχτω?

 

Με ενα μπλε ή κοκκινο led ανεμιστηρα μεσα νομιζω θα εχει ολοκληρωθει το συστημα, αν και εχω περισσια λεντοταινια να βαλω αλλα ειναι λευκο χρωμα. Θα πεσει δοκιμη και αν δεν ειναι ωραιο, θα βαλω μπλε μαλλον.

Αυριο θα βγαλω μερικες φωτογραφιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι επεκταση ακριβως οπως τη θελω? δλδ κουμπωνω τη φισα στημια ακρη και την αλλη στη μητρικη,σωστα?

Αντιστοιχα και για το 8pino? Δεν εινα λιγακι ακριβη σαν κατασκευη..? Αν με φιλο ηλεκτρονικο καθησουμε και το κανουμε προεκταση μονοι μας, με θερμοσυστελλομενα κλπ, θα χασω την εγγυηση του τροφοδοτικου? το γνωριζει κανεις?

 

Το μονο που μου χει μεινει ειναι μια ψυκτρα, και τελος..(μεχρι το επομενο....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα και εχω το ιδιο προβλημα με το μηκος των καλωδιων οπως και εσυ( με το XFX και το 400R)

To 24αρι της μητρικης περναει απο πισω οριακα. Για το 8πινο ουτε λογος.

Αγορασα καλωδιο 8πινο μιας και τροφοδοτικο μου ειναι modular.

http://www.eworld.com.gr/eworld/products/details/2314/Nanoxia-8-Pin-VGA-PCI-Express-Sleeved-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-Red

Επεξ/σία από veider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο,καλημέρα και καλοδούλευτο!!

Εγώ θα έλεγα να αγοράσεις έτοιμες (sleeved) να φαίνονται και ωραία!!

Μην παίξεις όμως και πολλά χρώματα μην γίνει καρναβάλι το κουτί!

 

Με την άσπρη λεντοταινία και απλά φανάκια θα είσαι μια χαρά! (και τα 2 φτάνουν,ενα για να βάζεις και ένα για να βγάζεις)

Και πάρε sleeved καλώδια ανάλογα με το χρώμα της μητρικής σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και παλι.(Γεια σου Νικολα....)

Αρχικα με το 24πινο, το θεμα ειναι πως βρισκεται προς τα πισω μερια στο back plate, και ειναι μεγαλη η αποσταση.

Για το 8πινο θα χρειαστει λιγο μικροτερο μακρος αντι του 24πινου.

 

Μετα, αφου χανεται η εγγυηση, αν βαλουμε χερι, απορριπτεται το εγχειρημα αυτο.

Το τροφοδοτικο τα καλωδια του τα χει ετοιμα sleevαρισμενα, απλα τωρα περνανε αυτα τα δυο απ την μπροστα μερια.

Εβαλα και μαυρα ΣΑΤΑ καλωδια σε δισκο και dvd..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο,δηλαδη το 24πινο,εάν το περάσεις απο πίσω δεν φτάνει ούτε μέχρι την τρύπα?? (δίπλα στην υποδοχή της μητρικής για το 24πινο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες απ το κινητο.

post-236478-0-18986400-1361318243_thumb.jpg

post-236478-0-74483200-1361318275_thumb.jpg

post-236478-0-46703600-1361318310_thumb.jpg

post-236478-0-20835400-1361318347_thumb.jpg

post-236478-0-94510200-1361318380_thumb.jpg

 

Αυριο που θα πεσει παλι ανοιγμα κουτιου, και θα ναι μερα, θα πεσουν και οι υπολοιπες, πιο φωτεινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρίξε και λίγο φως μέσα δεν φαίνεται τίποτα.

sobi1984

Σ' ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.

Επεξ/σία από IOSTEFO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο προσοχη στην ορθογραφια παρακαλω χωρις παρεξηγηση....γιατι στο τελος θα ξεχασουμε τα βασικα



Ρίξε και λίγο φως μέσα δεν φαίνεται τυπωτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το ποστ του φίλου  veider από την ενότητα "δείξτε το κουτί σας" 

διέκρινα από τις φωτογραφίες του κουτιού του ότι από κει που διέρχονται τα καλώδια, μεταξύ της πίσω μεριάς και της μπρος, το πέρασμα είναι λαστιχένιο, πράγμα το οποίο δεν υπάρχει στο δικό μου. είναι κάτι έξτρα στο κουτί ή το χουν μόνο ορισμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρυπες στο δικό μου κουτι όντως εχουν αυτο το λαστιχενιο να το πω (επενδυση μαλλον ειναι λαθος λεξη)

Αυτα ήταν πανω στο κουτι δεν τα τοποθετησα εγω. Απλα εγω εχω το 400R

 

http://www.insomnia.gr/topic/467542-δείξτε-το-κουτί-σας/page-30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα οτι εχεις το 400R, απλα ουσιαστικα ανεφερα την απορια μου, για καποιον που χει το 300R σαν εμενα, αν τα εχει αυτος ή οχι.

Παντως δειχνουν πολυ πιο κομψα, σε σχεση με το κενο που φαινεται (οσο φαινεται) στο δικο μου..

 

 

Η γκαντεμια στο μεγαλειο της, φτιαχνεις ενα σου χαλανε δυο.

Με τα πολλα βαλε βγαλε της μαμας Ψυκτρας,που δοκιμαζα ενα αλλο σετακι, πανε τα δυο δοντακια..

και εμεινα με το Λαπτοπ μονο... :-)

Ντε και καλα, να παρω και ψυκτρα καλη αμεσα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...