Προς το περιεχόμενο

Firefox 19 με ενσωματωμένο pdf viewer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο νωρίτερα από την προγραμματισμένη αυριανή του κυκλοφορία, ο Firefox 19 είναι ήδη διαθέσιμος μέσα από τους servers της mozilla.Στα νέα χαρακτηριστικά ξεχωρίζει ο ενσωματωμένος PDF viewer για την ανάγνωση pdf αρχείων χωρίς την ανάγκη χρήσης εξωτερικών προγραμμάτων όπως το adobe reader. Επιπλέον υπάρχουν αρκετές διορθώσεις σε bugs της εφαρμογής αλλά και μεγαλύτερη υποστήριξη σε χαρακτηριστικά της HTML 5. Η πλήρης λίστα όλων των αλλαγών βρίσκεται σε αυτή την ιστοσελίδα.

 

Παράλληλα η Mozilla θα κυκλοφορήσει αύριο πιθανότατα τη νέα έκδοση του Firefox στην πλατφόρμα του Android.

 

File.png Download: ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/19.0/win32/en-US/Firefox%20Setup%2019.0.exe[/url'>']Firefox 19.0 για Windows (Αγγλική έκδοση) | Firefox 19.0 (Ελληνική έκδοση)

File.png Download: ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/19.0/mac/en-US/Firefox%2019.0.dmg[/url'>']Firefox 19.0 για OS X (Αγγλική έκδοση) | Firefox 19.0 (Ελληνική έκδοση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους, περίμενα την νέα έκδοση πως και πως. Ο 18 είχε τρομερά lag (μόνο στο δικό μου PC για έναν ανεξήγητο λόγο) και είχα καταντήσει να χρησιμοποιώ Opera. Τώρα έχω πάλι τον αγαπημένο μου browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 18.02 απευθείας σε 19.0

 

Όσο και να συμπαθώ τον firefox (τον έχω ως main browser) μιας και chrome (google, όχι ΔΕΝ θα κάνεις μπανιστήρι στο pc. Από chrome μπαίνω μόνο facebook, που δεν έχω δώσει κανένα στοιχείο και δε γράφω ποτέ στον τοίχο, γιατί πιστεύω, οι ρουφιάνοι πάνε πακέτο με τους ρουφιάνους) και internet explorer (microsoft, έχεις ΠΟΛΛΗ δουλειά να κάνεις στο θέμα browser. Έκανες μια καλή αρχή με τον 10 και μαγκιά σου που δεν το παράκανες με τις αναβαθμίσεις. Συνέχισε επίσης καλά, γιατί ο δρόμος είναι μακρύς, ναι;) δεν... Ο firefox το έχει παρακάνει με τα updates.

 

Κατά τα άλλα, μια χαρά, αν και στο θέμα του pdf άργησε. Πολύ...

 

Υ.Γ.: Πόσο ΤΕΛΕΙΟ το αλεπουδάκι στη φώτο;;;; Nice, Hal!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαστε πάλι με τα updates. Βρε παιδιά για να καταλάβω δηλαδή: ενοχλείστε που η εταιρεία υποστηρίζει το προιόν της και κλείνει τρύπες ή ενσωματώνει νέα χαρακτηριστικά πιο γρήγορα απ' ότι στο παρελθόν;!

 

Γιατί δηλαδή να πρέπει να περιμένω 1 χρόνο ή 6 μήνες;

 

Εμένα το μόνο που με "χαλάει" είναι η αρίθμηση και αυτό είναι δικό μου κόλλημα καθαρά.

 

Άντε εις ανώτερα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαστε πάλι με τα updates. Βρε παιδιά για να καταλάβω δηλαδή: ενοχλείστε που η εταιρεία υποστηρίζει το προιόν της και κλείνει τρύπες ή ενσωματώνει νέα χαρακτηριστικά πιο γρήγορα απ' ότι στο παρελθόν;!

 

Γιατί δηλαδή να πρέπει να περιμένω 1 χρόνο ή 6 μήνες;

 

Εμένα το μόνο που με "χαλάει" είναι η αρίθμηση και αυτό είναι δικό μου κόλλημα καθαρά.

 

Άντε εις ανώτερα.

ακριβως αυτο,χαλιεστε για το update που δεν κραταει ουτε 1 λεπτο και γινεται καλυτερο το browser?Μονο στην Ελλαδα μπορουμε να παραπονιομαστε για κατι που μονο καλο ειναι!! Ναι και μενα με ενοχλει η αριθμηση αλλα δεν θα τρελαθω κιολας
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι, γιατί δεν μου κάνει και τόσο "φοβερό" το ότι ο όποιος browser ενσωμάτωσε pdf viewer;;;

 

Έτσι κι αλλιώς, τσάμπα ήταν και ο ίδιος ο Acrobat Reader, εύκολα εγκαθίσταται κι αυτός και είναι σχεδόν σίγουρο ότι, αργά η γρήγορα, θα τον έβαζε ο καθένας μας γενικότερα στο σύστημά του. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν, πάλι υπήρχε μια χαρά ανταπόκριση και στον firefox και όπου αλλού μάλιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...