Προς το περιεχόμενο

HTC One: Η ναυαρχίδα της HTC με Full HD ανάλυση και UltraPixel κάμερα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σωστός, το Nexus 4 είναι mid end στην καλύτερη...

 

Γυαλί μπρος/πίσω, 4πύρηνος, 2GB RAM, τελευταίο android..

 

To αστείο ποιο είναι, αν κόστιζε τα διπλάσια, παίζει να ακούγαμε καλύτερα σχόλια από μερικούς.

 

 

είναι εξαίρεση στον κανόνα :P

 

Όχι δεν είναι εξαίρεση! Είναι φθηνότερο γιατί αποφάσισε η Google να το "επιδοτήσει". Αν το κυκλοφορούσε μόνη της η LG θα έκανε 500+ (θυμάστε στις αρχές τι τιμολόγηση είχε πάρει). Έπρεπε να περάσουν μήνες από την κυκλοφορία του να φτάσει πλεον στα 470 ευρώ! Και μη ξεχνάμε πως πέρα από το γυαλί, παραμένει πλαστικό...

 

http://www.gsmarena.com/htc_one_vs_iphone_5_camera_shootout_surfaces_we_compare-news-5590.php

 

Το HTC one είναι ότι καλύτερο έχει να επιδείξει το android αυτή τη στιγμή

 

 

Το android ναι, αλλά στο θέμα της κάμερας περίμενα πολλά περισσότερα!

"Overall, we were a bit disappointed that we didn't see the promised spectacular improvement from the newly developed camera system of the HTC One. Sure, it equaled the iPhone 5 in resolved detail in one or two cases and that's great, having in mind it only has half the resolution, but most of the time the results were of lower quality.

We don't mean to say the HTC One takes bad pictures - it's just on the contrary, they are quite good and we bet the optical image stabilization will help it take much better handheld photos in low light when compared to most other smartphones."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι εξαίρεση! Είναι φθηνότερο γιατί αποφάσισε η Google να το "επιδοτήσει". Αν το κυκλοφορούσε μόνη της η LG θα έκανε 500+ (θυμάστε στις αρχές τι τιμολόγηση είχε πάρει). Έπρεπε να περάσουν μήνες από την κυκλοφορία του να φτάσει πλεον στα 470 ευρώ! Και μη ξεχνάμε πως πέρα από το γυαλί, παραμένει πλαστικό...

 

Το «επιδότησε» τόσο, επειδή δεν αξίζει περισσότερα, όπως κανένα δεν αξίζει όσα κοστίζει. Οι εξυπνάδες του τύπου «μπαίνει μέσα» η LG/Google με την τιμολογιακή πολιτική του Nexus 4, απ' το ένα μου μπαίνουν κι απ' το άλλο μου βγαίνουν.

 

Τα 470€ είναι τιμή της Wind, η οποία μαζί με τις άλλες δύο εταιρείας κινητής τηλεφωνίας εδώ και χρόνια υπερκοστολογούν τις συσκευές. Μήπως το εντελώς πλαστικό (και κατώτερο) Galaxy S III δεν κοστίζει ακόμα 700€+ σε κάποια από αυτές;

 

Κάτσε να γεμίσει το skroutz με καταστήματα που το έχουν, να δούμε αν θα το δίνουν 470€. Ήδη ο Armaos (Wind) το έδινε 450€.

 

Την τελευταία κουβέντα δε θέλω να τη σχολιάσω, αλλά δε μου αφήνεις περιθώρια. Τα iPhone εσωτερικά έχουν ανθρακόνημα και κοστίζουν 750-1000€; Γι' αυτό ξεφλουδίζουν ακόμα κι εξωτερικά; Μήπως είναι κι αυτό feature που πρόκειται να το πατεντάρει;

 

Get serious μερικοί... το απαιτεί η ιδιότητά σας πάνω απ' όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το «επιδότησε» τόσο, επειδή δεν αξίζει περισσότερα, όπως κανένα δεν αξίζει όσα κοστίζει. Οι εξυπνάδες του τύπου «μπαίνει μέσα» η LG/Google με την τιμολογιακή πολιτική του Nexus 4, απ' το ένα μου μπαίνουν κι απ' το άλλο μου βγαίνουν.

 

Τα 470€ είναι τιμή της Wind, η οποία μαζί με τις άλλες δύο εταιρείας κινητής τηλεφωνίας εδώ και χρόνια υπερκοστολογούν τις συσκευές. Μήπως το εντελώς πλαστικό (και κατώτερο) Galaxy S III δεν κοστίζει ακόμα 700€+ σε κάποια από αυτές;

 

Κάτσε να γεμίσει το skroutz με καταστήματα που το έχουν, να δούμε αν θα το δίνουν 470€. Ήδη ο Armaos (Wind) το έδινε 450€.

 

Την τελευταία κουβέντα δε θέλω να τη σχολιάσω, αλλά δε μου αφήνεις περιθώρια. Τα iPhone εσωτερικά έχουν ανθρακόνημα και κοστίζουν 750-1000€; Γι' αυτό ξεφλουδίζουν ακόμα κι εξωτερικά; Μήπως είναι κι αυτό feature που πρόκειται να το πατεντάρει;

 

Get serious μερικοί... το απαιτεί η ιδιότητά σας πάνω απ' όλα.

 

Η κάθε συσκευή που κυκλοφορεί στο εμπόριο δεν ...ζυγίζεται και με βάση τα υλικά της καθορίζεται η τελική τιμή... Εκτός αν πιστεύεις πως οτιδήποτε κυκλοφορεί πρέπει να κοστίζει μόνο όσο τα υλικά του, κάτι στο οποίο διαφωνώ εντελώς (σε αυτή την περίπτωση θα σου πουλούσαν ένα σακουλάκι με ηλεκτρονικά και δώρο ένα κολλητήρι).

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τεστ της κάμερας είναι του ποδαριού και λίγο περίεργη η μεθοδολογία (κόψε-ραψε-τέντωσε) και το software δεν είναι το τελικό. Θολές φωτογραφίες σε κορυφαίο smart του 2013 ακούγεται απίθανο. ? Ας περιμένουμε κανένα σοβαρό review, HAL..


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να είναι τόσο μάπα η κάμερα όσο φαίνεται στις φώτογραφίες που έχουν ανέβει; Λίγο μούφα μου φαίνεται. Δεν το δοκιμάσαν καθόλου δηλαδή πριν το βάλουν στην ναυαρχίδα τους; Ή το δοκιμάσαν, και είπαν δεν έγινε και τίποτα ας το βάλουμε τώρα. Άμα ήταν τόσο μάπα θα κοβόταν γενικά η κάμερα αυτή.



Α εντάξει έκανε upscale τις φωτογραφίες του One o άλλος στο review και φαίνονται έτσι. Τρόμαξα για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...