Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω πολυ καλα τι παιζω.Τωρα αμα εσυ βλεπεις το metal gear4 και meta gear rising ισαξια με το 3 τι να πω.η μηπωςμπορεις να συγκρινεις το dead space1 με το resident  evil ???δεν υπαρχει συγκριση.απο πολλες και διαφορες αποψεις που δεν χρειαζεται να τις συζητησουμε τωρα

τι σχεση εχει το rising με τα υπολοιπα metal gear ;

 

ειπε κανεις οτι ειναι sequel ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Για μένα όλα θα κριθούν από τα exclusives ... Πέρα από αυτά δεν

υπάρχει λόγος να πάρω κονσόλα . Μακάρι να υπήρχαν παιχνίδια όπως το God

of War , Uncharted και Forza στα PC.

Ο μόνος λόγος που η

Sony έκανε ότι έκανε με το PS3 είναι τα exclusives.Η microsoft το έχασε

σε αυτόν τον τομέα με το 360.Μακάρι να έμαθε από το λάθος της και να

βγάλει εξίσου καλούς τίτλους.Είχα 360 για 2 χρόνια , το έδωσα και πήρα

το PS3 .Σε 3 μήνες είδα όλα τα exclusives και το έδωσα .Αν ήταν να

διαλέξω ανάμεσα στις 2 κονσόλες θα διάλεγα το 360.

 

Σημαντικό

ρόλο θα παίξει το πόσο θα κοστίζει , μπορεί να είναι σούπερ ντούπερ

ουάου αλλά αν το ξεφτυλίσει όπως κάνανε με το PS3 νομίζω θα χάσει .

Αντίθετα η Microsoft νομίζω ότι θα έχει μια πιο δελεαστική τιμή με

εξίσου δυνατό hardware , λόγο του ότι ακόμα προωθεί την "ολοκληρωμένη"

των windows (Smartphones,Xbox,PC)

 

Τέλος ας σκεφτούμε όλοι ότι σημαντικό ρόλο θα παίξει και το ποια κονσόλα θα σπάσει πρώτη.

Τα

windows είναι σπασμένα από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν , είναι το

πιο διαδεδομένο λειτουργικό στον κόσμο με γιγάντιο ποσοστό και η

Microsoft δεν φαίνεται να πεινάει :)

Ας αναρωτηθούμε λίγο πόσο κακή είναι η πειρατεία τελικά για αυτές τις εταιρίες...

 

 

Το PSX ένα μέρος της επιτυχίας του εκεί το οφείλει. Στην "κακιά" πειρατεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα κρατησω και τα 2 και θα παιξω φυσικα  και το rising που μου φαινεται μια χαρα παιχνιδι για το ειδος του και θα περιμενω το ground zeroes 

 

τοσο πολυ σε ενοχλησε που κυκλοφορησαν κατι διαφορετικο , μονο και μονο επειδη εχει το metal gear στο τιτλο του ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω να βγαλεις το rising απο το προηγουμενο σχολιο μου.τωρα για αυτο που λες αν με ενοχλησε που εβγαλαν κατι <<διαφορετικο>>.διαφορετικο δεν θα το ελεγα γιατι υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια παρομοια.το οτι βαζουν το ονομα για να πουλησουν ναι με ενοχλει.γιατι σου αρεσει η οχι χωρις το ονομα δεν θα ηξερες οτι υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν έχετε πολλούς γνωστούς, που πήραν ps3 μόνο για να βλέπουν blueray στην νέα super duper tv :P

ναι υπαρχουν και αυτοι και ειναι αρκετοι , αλλα δεν εχει να λεει 

 

Εννοω να βγαλεις το rising απο το προηγουμενο σχολιο μου.τωρα για αυτο που λες αν με ενοχλησε που εβγαλαν κατι <<διαφορετικο>>.διαφορετικο δεν θα το ελεγα γιατι υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια παρομοια.το οτι βαζουν το ονομα για να πουλησουν ναι με ενοχλει.γιατι σου αρεσει η οχι χωρις το ονομα δεν θα ηξερες οτι υπαρχει.

και βεβαια θα το ηξερα μονο και μονο επειδη ειναι απο τοσο μεγαλη εταιρεια 

 

οπως και να χει πολλα παιχνιδια τετοια μπορει να υπαρχουν , καλα ισως οχι τοσα , εμενα μου αρεσουν και αυτα ομως 

 

και το οτι βασιζεται στο συμπαν του mg μονο θετικα μπορω να το δω (αν και η ιστορια μαλλον ειναι κουκουρουκου)

 

θα συμφωνουσα μαζι σου μονο αν η σειρα στο συνολο της επαιρνε αυτη τη μορφη , αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει (βλεπε ground zeroes οπου μαλλον θα ειναι ο,τι καλυτερο στη σειρα ) 

 

το οτι εφτιαξαν και ενα τετοιο παιχνιδι σαν το rising και το εδωσαν μαλιστα και σε εταιρεια που εχει εμπειρια στο συγκεκριμενο ειδος μονο θετικα μπορω να το δω 

 

παντως γενικα βρισκω καπως αδικαιολογητη ολη αυτη τη γκρινια των "παλιων" (και ας ειμαι κι εγω σχεδον 29 ) για τα νεα παιχνιδια . εχουμε ακομα αρκετα  φοβερα παιχνιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρα απο τους λιγους και καλο ειναι να μη πεθανουν οι κονσολες γιατι μετα τα pc θα πεσουν σε φοβερο μαρασμο 

 

κι εγω προτιμω πλεον αποκλειστικα το pc , αλλα θελω να τα πηγαινουν καλα οι κονσολες 

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτό... Δεν θα έπαιρνα με καμία δύναμη κονσόλα φυσικά, (γιατί πέφτει ξεδιάντροπο άρμεγμα....) αλλά με ενδιαφέρει και εμένα να τα πηγαίνουν καλά και οι κονσόλες.... Στο συμφέρον όλων μας είναι αυτό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω πολυ καλα τι παιζω.Τωρα αμα εσυ βλεπεις το metal gear4 και meta gear rising ισαξια με το 3 τι να πω.η μηπωςμπορεις να συγκρινεις το dead space1 με το resident  evil ???δεν υπαρχει συγκριση.απο πολλες και διαφορες αποψεις που δεν χρειαζεται να τις συζητησουμε τωρα

Ενοειται οτι δεν υπαρχει συγκριση αλλα υπαρχουν πολλα διαμαντια στην τελευταια γενια και παιχνιδια που δεν ειναι γνωστα και παρολα αυτα ειναι πολυ καλα δεν ειναι οπως παλια αλλα διασκεδαζω το ιδιο οπως παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φίλε...

Καλά μας κάνουν..

Δεν μπορεί να είμαστε τόσο ηλίθιοι

 

Εγώ θέλω pc βαρβάτο λέει ο άλλος και να παίζω άνετα τα πειρατικά μου με το φιλαράκι μου, να ούμε..Και να γουστάρουμε...

Τι κονσόλες και μαλακιες να ούμε....

 

Αρε ψωροκώσταινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 σελιδες μιζερων σχολιων..πιο πολλες φορες διαβασα την λεξη pc παρα ps4!!....
κανεις δε προσεξε δηλαδη μερικα παιχνιδια που παρουσιαστηκαν??το deep down το προσεξε κανεις??driver club??watch dogs?destiny??bungie exclusive περιεχομενο για την κονσολα της σονυ?blzzard για κονσολες...νταξει ειμαστε πολυ αχαριστοι δηλαδη...

οσο θα εχει το ps4 θα εχει μια gtx680...για να παιζετε crysis full και κατι εγινε στα γυφτικα...
pc gaming=enthusiasts
console gaming=full entertainment

τι συνολικη εμπειρια σου προσφερει το ενα τι το αλλο...καλημερα σας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το Χ86 σημαινει ευκολια στο να <<σπασει>> η κονσολα ; Ας μας πει καποιος ποιο ειδικος σε αυτα τα θεματα . Απο εκει και περα . Περιμενω και το ΧΒΟΧ δεν εμεινα ικανοποιημενος με το PS4 . Μας ζαλισαν με το social . Χεσε με με το social . Εγω θελω κονσολα για να εχω φιλαρακι διπλα μου να παιζουμε μπαλιτσα παρεουλα στο σαλονι μου και να βγαζουμε γουστα . Καλο το δικτυακο αλλα αλλιως ειναι το μπινελικι στον διπλανο σου το πεταγμα του τασακιου και οι πιτσες - μπυρες κτλπ κτλπ . Ενταξει δεν λεω στο 360 εχω ψιλο λιωσει στο Live αλλα οταν μπορω να εχω παρεα προτεινμω την παρεα . Εχει χαβαλε . Social και πρασινα αλογα μαμω το Facebook μεσα μαμω . Θελω ΚΟΝΣΟΛΑ . Οχι πολυμηχανημα . Να βαζω μεσα το blu ray μου και να παταω Start για να παιξω . Τιποτα αλλο . Ουτε share ουτε Like ουτε facebook

Δυστυχώς αφαίρεσαν και το Start :P

 

 

υπαρχουν ατομα που θελουν να ξαναζησουν στιγμες ποιοτικου gaming, εσενα αν δεν σου αρεσανε τα παλια παιχνιδια ειναι αλλο θεμα. εγω στο ps2 ελιωνα του psone και στο ps3 του ps2 και δεν υπαρχει λογος να κρατας 10 κονσολες οταν μια εχει συμβατοτητα με τις προηγουμενες.

προσωπικα δεν με πειραζει το γεγονος της συμβατοτητας μιας και τα παιχνιδια του ps3 δεν μου αρεσανε ποτέ έτσι και αλλιως (με εξαιρεση καμια δεκαρια), αλλά ειναι σιγουρα μια δυνατοτητα που νοιαζει παρα πολυ κοσμο όσο και αν σου φαινεται παραξενο και επειδή σε πολλά σπιτια κυκλοφορει και ενα χαλασμενο playstation που δεν θελουν να το (ξανα)φτιαξουν, δεν θα ηταν ασχημο με ενα σμπαρο να πιανανε 2 τρυγονια.

+1

Συμφωνώ απόλυτα. Αν το PS4 είχε native BC με PS1/2/3 titles, πόσο μάλλον region free, θα ήταν day-1 purchase για μένα, κι ας έσκαγα 500e. Τώρα δυστυχώς ούτε για year-3 purchase δε το βλέπω :P

Έχουμε τόσα παιχνίδια προηγούμενων γενεών που δεν έχουμε προλάβει ακόμα να παίξουμε και θα σκάμε για τα καινούρια;

Έχουμε καταντήσει να μαζεύουμε κονσόλες από δω κι από κει να 'χουμε για backup μπας και χαλάσουν οι παλιές... Την physical συλλογή που μαζεύουμε τόσα χρόνια τι θα την κάνουμε; Θα την φάμε; Τι cloud streaming και αηδίες; 

 

Note: Οι "gamers" κάτω των 22-23 ας αγνοήσουν αυτό το post γιατί μεγαλώνοντας σε μια όλο και πιο digital εποχή προφανώς δεν θα καταλάβουν τέτοιες ανησυχίες. Κοίτα να δεις που γίναμε ρετρό... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...