Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Οχι δεν θα το ελεγαν, ειπαν τιποτα για το ps4? Παιχνίδια παρουσιασαν κ λιγο το χειριστηριο. κ το μονο demontration  ηταν πως με το κουμπι στο χειριστηριο ανεβαζει βιντεο.

http://uk.ign.com/articles/2013/02/21/playstation-4-wont-support-4k-games-3d-not-a-focus

 

κι όπως ήταν αναμενόμενο, no 4K games, μόνο videos & photos :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία. Να αγοράσω HTPC με ένα i5 και μία ΑΤΙ 8xxx  τότε για να βλέπω και ταινίες. 

 

Θα μου έρθει φθηνότερα και θα το αναβαθμίζω όποτε θέλω.

 

Μετά το ΦΙΑΣΚΟ με το PS3 ==> ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ SONY.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που πιστεύω ότι οι κονσόλες έχουν πεθάνει?

Προσωπικά έχω να ασχοληθώ με κονσόλα από την εποχή του ps2... Γιατί? Απλά δεν ήθελα και δεν με συγκινούσε ούτε το ps3 ούτε το 360... Είμαι της άποψης ότι καλύτερα ένα φουσκομένο pc το οποίο και μπορείς να βρεις παιχνίδια πειρατικά και μπορείς να το χρεισημοποιήσεις σε άπειρες δουλειές πέρα από το gaming...άσε που κάποια χακιά θα βρεθεί πάλι να παίζουν τα games του ps4 στο pc...

Και έλεος με αυτό το sociality πια...μπουχτίσαμε!!

Προφανως και δεν εισαι ο μονος, αλλα χανεις την ουσια του πραγματος με αυτο που πιστευεις και δεν καταλαβαινεις τις διαφορες που προκυπτουν μεταξυ pc και κονσολας, μερικες εκ των οποιων ειναι:

 

Εγω θελω να βαζω το παιχνιδι στο cd tray και με ενα πατημα ενος κουμπιου να ξεκιναει το παιχνιδι..ολα αυτα θα μου παρουν περι τα 25 - 30 δευτερολεπτα..Για να δω στο pc εσενα ποσο χρονο θα σου παρει.

 

Επισης εγω θελω απο την πρωτη εως την τελευταια στιγμη το παιχνιδι να τρεχει απροβληματιστα χωρις να εμπλεκονται conflict λογω antivirus, patches κοκ.Δεν νομιζω να ισχυει το ιδιο και σε σενα, ετσι?

 

Εγω θελω να παιζω και μονο αυτο..Εσυ θελεις να παιζεις με τα καλυτερα γραφικα για 6 μηνες εως 1 χρονο απο την αγορα του pc και μετα να ''παιζεις'' με τις ρυθμισεις τις καρτας γραφικων και του εκαστοτε παιχνιδιου..Συνεπως εγω τον χρονο που θα αφιερωσω στο να παιξω ενα παιχνιδι θα τον αφιερωσω μονο ακριβως στο κομματι του παιχνιδιου..αντιθετα ο δικος σου ο χρονος παιχνιδιου θα αφιερωθει και στο κομματι των ρυθμισεων, προβληματων που μπορουν να ανακυψουν.

 

Συμπερασμα: Εσυ, μπορει να καρπωνεσαι τα μεγιστα απο ενα παιχνιδι αλλα απαιτει να αφιερωσεις περισσοτερο χρονο, ψαξιμο για να το απολαυσεις στο maximum..Εγω οπως ειπα θελω μονο να παιζω, και οταν θελω να παιξω το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παιξω..

 

Στο λέω γιατί δουλεύω και της 2 πλατφόρμες σε όλα τα cross platform προγράμματα ένα ίδιον επιδόσεων πισί και μακ το πισί έχει σε γενικές γραμμές καλλίτερες επιδόσεις. Αυτος είναι ένας μύθος που λένε στον εαυτό τους οι χρήστες μακ για να νιώθουν καλλίτερα με τα 1000€ που εδωσαν παραπάνω.

απλως, θα χρειαζεσαι και κανα φορματακι που κ που στο pc,ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες έχουν πάψει να είναι plug & play προ πολλού, το GT5 πχ έχει καμιά 10αριά GB σε patches.

 

Για να παίξεις online εννοείς. 

Και μένα το Battlefield 3 μου ζήταγε 2,3gb update, αλλά επειδή ήμουν χωρίς internet σπίτι για 2 βδομάδες (αλλαγή παρόχου που έκατσαν όλα στραβά) ήθελα πρώτα να το παίξω στο single player οπότε απλά αγνοούσα το update και τελείωσε η υπόθεση. 

 

Οι κονσόλες είναι ο ορισμός του plug and play, και είδικα όταν μιλάμε για multiplayer φάση με άτομα στο σαλόνι πχ μπάλα ή buzz, οι ευκολίες που σου παρέχει δεν έχουν καμία επαφή με το experience του pc. 

 

Εντάξει δεν είναι και τραγίκο το pc ούτε κανεις 30 παραμετροποιήσεις για να παίξεις, απλώς το άλλο είναι πιο easy mode.. Βάζεις το δισκάκι μέσα και τέλος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω μια αληθεια που θα σας πικρανει , το console gaming ξεχαστε το οπως το μαθατε ( ειδικα οι πιο παλιοι ) .

Το online gaming και ειδικα το f2p μοντελο (κυριως MMO-games) ηρθε για να εδραιωθει και στις κονσολες .

Αυτο δειχνουν και τα 8gb RAM. 

 

Τελος τα μαγευτικα single player ταξιδια που ξεραμε ... θα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω μια αληθεια που θα σας πικρανει , το console gaming ξεχαστε το οπως το μαθατε ( ειδικα οι πιο παλιοι ) .

Το online gaming και ειδικα το f2p μοντελο (κυριως MMO-games) ηρθε για να εδραιωθει και στις κονσολες .

Αυτο δειχνουν και τα 8gb RAM. 

 

Τελος τα μαγευτικα single player ταξιδια που ξεραμε ... θα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα.

ευτυχως δε σκεφτονται ολες οι εταιρειες ετσι ή μονο ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PSX ένα μέρος της επιτυχίας του εκεί το οφείλει. Στην "κακιά" πειρατεία.

Να θυμίσω ότι τα καλύτερα τσιπάκια τα έβγαζε η ίδια η Sony...

Έτσι άρχισε να παθαίνει το ποιοτικό gaming, όλοι έμαθαν το playstation και το βάφτισαν τη συσκευή για παιχνίδια. Κάτι σαν αντιστοιχία με το βίντεο τότε, το ένα για ταινίες, το άλλο για παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιχνιδια σαν το crysis 3 ζηταν 4gb μνημης ram,και καρτες γραφικων με 2gb μνημη τουλαχιστον για ulta high settings σε 1920x1080,μηπως τα 8gb ειναι λιγα?

οταν το crysis 3 τρεχει σε hardware 250 ευρο 7ετιας (ps3/xbox360) με πετσοκομενη μνημη τι σου λεει παλι??οτι τα 8 θα ειναι λιγα στο ps4??οταν σου δινουνε συγκεκριμενα specs να δουλεψεις το τελικο αποτελεσμα απο καλα studios το αποτελεσμα ειναι καλο.

ειδαμε φανταστικα παιχνιδια σε κονσολες και απο αποψη γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γραφικα μετάξι pc και ps3 ήταν χάλια από ανέκαθεν! άσχετα τον υπολογιστή. πολλά παιχνίδια σε medium ανάλυση ήταν καλύτερα απ το ps3. ασε που δεν είδα πότε κάλλους τίτλους σε 1080p εν ώρα παιχνιδιού! σχεδόν όλα 720p είναι!

 

και αυτό με το social μεγάλη βλακια!

τι τα θέλουν αυτα τα ΆΧΡΗΣΤΑ πράγματα ! αμα καταργήσουν και την θύρα Ethernet πάνω απ την κονσόλα ακόμα καλύτερα.

μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά δεν θα έδιναν βάση στισ net υπηρεσίες παρά πόνο στο game play και στο σενάριο του παιχνιδιού !

έχεται σκεφτεί πότε πόσα σενάρια από παιχνίδια έχουν γίνει ταινίες ?

παρά πολλά και αυτέσ βγήκαν απ την γενιά ps1 ps2. άσχετα που πότε δεν κατάφεραν να πιάσουν την ποιότητα του σεναρίου απ το παιχνίδι!

 

τότε εκεί πατούσαν οι κονσόλες για να πουλήσουν, τώρα δεν τουσ ενδιαφέρουν αυτα, πάνε για το εύκολο χρήμα του multiplayer.

 

εδώ πάει η ρητό: την δόξα την εμίσησαν πολλοί, το χρήμα κανένας !

 

 

παλιά ένα παιχνίδι το τερματίσαμε πολλές φορες! σήμερα, άντε 2 και πολλές είναι!

 

ΡΕ ! θέλουμε παιχνίδια με @@!

όχι @@ παιχνίδια!

 

θέλουμε resident evil όπως τα παλιά!

περισσότερους γρίφους, λιγότερες σφαίρες, και διάρκεια παιχνιδιού 50 ώρες το λιγότερο!

 

θέλουμε taken με περισσότερες πολεμικες τέχνες μέσα.

 

θέλουμε mortal combat που να πίνουμε τα μυαλα με το καλαμάκι του αντίπαλου στο φαταλιτι!

 

θέλουμε να δούμε επιτέλους τον κρασ μπαντικον με φυσικη τρίχα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο πια να δείρει ο Liam Neeson?!

είναι και άλλοι ακόμα!

να βάλουν φυσικά πρόσωπα μέρα!

να βάλουν τον στιβεν σιγκαλ!

αυτός ο ατσαλακος από κάπου πρέπει να την βρει τελικά!

και τελευταίος αρχηγός ο τσακ νορης !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...