Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι ότι με αφορά, μιας και έχω να πάρω κονσόλα από το πρώτο PlayStation (τη μοναδική εποχή που οι κονσόλες μπορούσαν έστω και λίγο να συναγωνιστούν τα PC), αλλά για να καταλάβω: εκεί που θα παίζει κάποιος αμέριμνος θα μπορεί να μπαίνει ο οποιοσδήποτε από τα άτομα της friend list του στο παιχνίδι, χωρίς κάποιου είδους επιβεβαίωση από τον αρχικό παίκτη; Είμαι ο μόνος που βλέπει το προβληματικό της υπόθεσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυνατο μηχανημα και δεν περιμενα συνεργασια με bliz.κριμα που δεν παιζει τα παιχνιδια του.θα μαθουμε και αλλα μεσα σε ενα μηνα ηταν να μην γινει η αρχη.πολυ καλα τα γραφικα το killzone ειδικα για πρωτο τιτλο κονσολασ.φανταστειτε αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Playstation 4 φαίνεται πολύ μπροστά και με ψήνει ιδιαίτερα!

 

Ένα από τα βασικότερα κατά τη γνώμη μου είναι τι θα γίνει με αυτούς που έχουν αγοράσει κάποιο παιχνίδι για PS3 και θέλουν να το παίξουν στο PS4. Θα πρέπει να το ξαναπληρώσουν στο νέο cloud? Θα μπορούν να συνεχίσουν από το σημείο που έχουν μείνει;

 

Για να προλάβω αυτούς που θα πουν "Τι τα θες τα παιχνίδια του 3, αφού υπάρχουν τα νέα", έχω να πω το εξής:

 

1) Το PS3 μου έχει πάθει δύο φορές YLOD (το έχω φτιάξει και τις δύο φορές)

2) Λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας, δεν προλαβαίνω να παίξω.

3) Λόγω των παραπάνω, έχω να παίξω σοβαρά εδώ και έναν χρόνο περίπου. (ευελπιστώ ότι μετά το Πάσχα, maximum το καλοκαίρι θα μπορώ σιγά σιγά να ξαναρχίσω να παίζω)

4) Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που θα ήθελε να παίξει κάποια παιχνίδια του PS3, από τη στιγμή που τα έχει αγοράσει κιόλας

5) Λόγω του YLOD θα με ενδιέφερε η αγορά του PS4 (δε νομίζω να αξίζει η αγορά PS3, από τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει το 4)

και το σημαντικότερο:

6) Θα μπορώ να παίξω multiplayer το ίδιο παιχνίδι με φίλο μου που θα έχει PS3 και εγώ το PS4?

 

Φοβάμαι ότι δυστυχώς τα παραπάνω δεν ενδιαφέρουν καθόλου τη Sony....

δεν σε καταλαβαίνω γιατί θέλεις να πάρεις ps4 για να παίξεις τα παιχνίδια του ps3!!! επισκευάζεις αυτό που έχεις, αν επισκευάζεται ή αγοράζεις ένα μεταχειρισμένο ή ένα καινούριο ps3 που υποθέτω η τιμή του θα πέσει κι άλλο όταν κυκλοφορήσει το ps4 και έχεις 100% συμβατότητα με τα παιχνίδια σου. Εγώ όταν παίρνω καινούριο μηχάνημα αδημονώ να δω τι καινούριο προσφέρει και όχι να παίξω τα παλιά μου παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε καταλαβαίνω γιατί θέλεις να πάρεις ps4 για να παίξεις τα παιχνίδια του ps3!!! επισκευάζεις αυτό που έχεις, αν επισκευάζεται ή αγοράζεις ένα μεταχειρισμένο ή ένα καινούριο ps3 που υποθέτω η τιμή του θα πέσει κι άλλο όταν κυκλοφορήσει το ps4 και έχεις 100% συμβατότητα με τα παιχνίδια σου. Εγώ όταν παίρνω καινούριο μηχάνημα αδημονώ να δω τι καινούριο προσφέρει και όχι να παίξω τα παλιά μου παιχνίδια.

 

Δεν χρειάζεται να καταλάβεις το γιατί. Απλα θέλει. Και μαζί με αυτόν το ίδιο θέλουν οι περισσοτεροι και καλα κανουν. το θέμα ειναι οτι με τη μετάβαση σε αρχιτεκτονική x86 αυτό το καθιστά δύσκολο έως αδύνατο να γίνει natively.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cost cutting με x86. Δεν ξέρω πόσο καλό θα είναι για το PS4 αλλά σίγουρα θα είναι καλό για τα pc. Τα port θα γίνονται πλέον παιχνιδάκι. Άσε που με τις κονσόλες σώζεται και η AMD που είχε (και έχει) πολλά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να καταλάβεις το γιατί. Απλα θέλει. Και μαζί με αυτόν το ίδιο θέλουν οι περισσοτεροι και καλα κανουν. το θέμα ειναι οτι με τη μετάβαση σε αρχιτεκτονική x86 αυτό το καθιστά δύσκολο έως αδύνατο να γίνει natively.

Οποιος θελει να παιζει παλια games του PS3 ας παρει την κονσολα αλλιως μεσω cloud.

 

Ουτε στο PS3 παιζαν τα παιχνιδια του PS2 (εκτος απο καποια πρωτα μοντελα) που ειχε και πιο βαρβατους τιτλους και δεν εγυνε και τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cost cutting με x86. Δεν ξέρω πόσο καλό θα είναι για το PS4 αλλά σίγουρα θα είναι καλό για τα pc. Τα port θα γίνονται πλέον παιχνιδάκι. Άσε που με τις κονσόλες σώζεται και η AMD που είχε (και έχει) πολλά προβλήματα.

Το θέμα όμως είναι μήπως οι developers αφήσουν το PC, πχ η Bungie δεν θα κυκλοφορήσει port για PC του Destiny και ότι βγαίνει Diablo 3 στο PS4 ίσως να σημαίνει κάτι.

 

Y.Γ

Aπατο βλέπω το Wii U

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...