Προς το περιεχόμενο

Αγορα Netbook 13.3" η 14"


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα aquadim, αν μέχρι τώρα έκανες την δουλειά σου με 10ιντσο, σίγουρα δεν τρέχεις απαιτητικά προγράμματα, οποτέ το σίγουρο είναι ότι με τον samsung του you, θα την κάνεις και πάλι και με μεγαλύτερη ευκολία.

Κάπου διάβασα ότι έχει αυτονομία 6 ώρες, αν κι αυτό είναι σημαντικό για σένα και δεν σε ενοχλεί που θα ξεπεράσεις το χρηματικό ποσό που υπολόγιζες, τότε πάρε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγα στο Κωτσοβολο , δεν ειχε τιποτα απο Samsung , δυστηχως ειχε ενα τρομερο notebook που επαθα πλακα , αλλα δεν το εχει σε αποθεμα , ουτε πουθενα στο skroutz δεν το βρηκα , αλλιως θα το επερνα με τα χιλια !!!

Εχει ενα βιτρινας αλλα δεν θελω απο βιτρινα .

ειναι αυτο  και το ειχε 499 , τρομερη ποιοτητα κατασκευης , πανεμορφο  και πολυ ελαφρυ , γενικος μου ηταν τελειο για αυτο που ψαχνω,  κριμας που δεν ειχε αποθεμα. (αλλα ουτε και σε αλλα καταστηματα του Κωτσοβολου στην Ελλαδα)

 

Οποτε μαλλον παω εδω , πηστευω ειναι πολυ καλη επιλογη  , γιατι lenovo ειχε και εχω δει κιολας , και μου αρεσει παρα πολυ η ποιοτητα κατασκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η επιλογή σου aquadim. Τουλάχιστον αυτός έχει δυνατό επεξεργαστή. Ήμουν κατά του Lenovo enge που είχε εκείνον το αδύναμο amd και αμφέβαλλα, στο αν θα είχε μεγάλη διαφορά από το netbook σου, πέρα από το μεγαλύτερο μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εκεινος με τον amd ηταν και 13.3" , δεν θελω εκει , προτιμώ  σε 14" η 15.6'.

Δυστηχως δεν ειχα επιλογες σε 14αρα γιαυτο και παω εκει , αλλωστε και το μπατζετ που εχω δεν μου επιτρεπει να ανοιχτω πολυ , αλλιως θα παιζα και δω που ναι τουμπανο.

 

Δυστηχως δεν βρηκα και καναν samsung να δω λιγακι απο κοντα , ειδικα για  την σειρα 3 στους 15.6" , γιατι οπτικα στο ιντερνετ φενονται  πολυ ομορφοι αλλα δεν τους εχω δει να δω λιγο ποιοτητα πλαστικων , πληκτρολογιο και αλλα, αλλιως ισως να τους προτιμουσα.

 

Και αυτοι μου αρεσαν , ειδικα ο πρωτος τον σκεφτομουν σοβαρα τοσες μερες που ψαχνω , ειναι και πολυ ελαφριος καθως παρολο που ειναι 15.6" δεν εχει DVD οποτε κερδιζει σε βαρος , και θα με βολευε τρομερα !!!

ο επεξεργαστης του ναι μεν ειναι στα 1,6" αλλα αν δεν εχει τοσο διαφορα με τον 2.4" του lenovo θα το θυσιαζα , γιατι η φοριτοτητα και ειδικα το βαρος με καιει παρα πολυ !!

 

Ειδικα ο 350Ε5C  φενεται αρκετα καλος σε χαραχτηριστικα , αλλα λογω που δεν τον εχω δει δεν ξαρω αν ειναι καλυτερος απο τον Lenovo , οποτε λεω να μην το ρισκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σκαρί της σειράς 3 του samsung, το έχω δει από κοντά. Μου άρεσε σαν σχέδιο..ήταν κομψό, είχε ωραίο πληκτρολόγιο, το πλαστικό στην περιοχή του touchpad ( σε όλη την περιοχή εννοώ, που στηρίζονται οι καρποί μας όταν πληκτρολογούμε ) δεν μου πολυάρεσε, το βρήκα λίγο φθηνό στο μάτι, και είχε πολύ glossy καπάκι. Σε γενικές γραμμές συμπαθητικό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστοφορε τι ειναι το newsletter στο eshop ????????????

Που μπορω να το δω?

,  αντε 500 μετα βιας να τα δωσω , αν το μηχανιμα ειναι τουμπανο γιατι πεταει απο χαραχτηριστικα  !!!

(πραγματικια φενεται κορυφαιο με τον i5 , αλλα σε αναζητηση στο google δεν βρηκα πολλα πολλα για το μοντελο αυτο , μπας και ειναι αρχαιο ?  γιατι ουτε USB 3 δεν εχει !!), κατα τα αλλα ... φυσαει !!! 

 

Μαγδαληνη δεν με καιει τοσο το touchpad και τα γυρω γυρω, το πληκτρολογιο με ενδιαφερει ΠΑΡΑ πολυ, να ειναι ανετο και συμπαγες , γιατι πληκτρολογω παρα πολυ λογο δουλειας και θελω να ειναι ανετο .

(οχι οπως κατι που ειδα στο Κωτσοβολο σημερα σε κατι ΗΡ και Τοshiba που πατας ενα πληκτρο και βουλειαζει ολο μεσα το πληκτρολογιο !!)

Αν ειναι κατα τα αλλα καλο θα το σκεφτω πριν καταληξω οριστικα , εχω και public εδω , θα κανω μια βολτα μπας και εχει το δευτερο samsung με τον i3 , να τον δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χω δει , αλλα τι στο καλο δεν υπαρχει αρκετα στο ιντερνετ  , τελος παντων  , αν το εχει 500 το σκεφτομαι ΥΠΕΡαρκετα , φενεται τρομερο και αρκετα καλο στο βιντεο και καλο πληκτρολογιο .

Θα το ψαξω, γιατι και μεχρι τελος βδομαδος πρεπει να παρω μια αποφαση , οτι ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω e-shop δεν αποκλείεται να ήρθε και από Φιλιππίνες, γιατί κάπου εκεί με οδηγούσε το Google. Εδώ οι άλλοι πήραν lenovo που όταν το άνοιξαν είχε ρουμανικά windows και μάλιστα κλειδωμένα στην γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D  , πω πω μπηκα στην πριζα τωρα !!!!  :-D    λεω να το χτυπησω , πηστευω δεν ειναι κακο , τωρα αν εχει  αραβικα  :-D  windows μικρο το κακο !! θα τα αλλαξω.

η οθονη του εχω την εντυπωση δεν ειναι led , αλλα κακη δεν θα ειναι.

 

Οποιος εχει γνωμη ας πει  , να δωσω αν ειναι παραγγελια !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν θα εχει ουτε αραβικα windows επανω.

Καθολου λειτουργικο συστημα δεν εχει :P

Πρεπει να του βαλεις εσυ.

Για εμενα, παρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα το παρω , το θεμα ειναι ποσο παλιο μοντελο μπορει να ειναι ?

Γιατι δεν εχει ουτε USB3 που ολα τα νεα μοντελα εχουν , αλλα και εδω βλεπω κατι drivers απο 2009 .

( θα μου πεις τωρα τι το θες το USB3 , σωστα ... λες και θα βαλω πολλους εξωτερικους για μεταφορες δεδομενων ... !)

Υπαρχει περιπτωση να ειναι αρχαιο ? (ισως και οχι τοσο γιατι και τα πολυ παλια laptop δεν ειχαν συνδεση HDMI)

Kαι ο επεξεργαστης του φενεται να ειναι καινουργιος ( αρχες 2012)

 

Και η οθονη του θα ειναι καλη , γιατι μαλλον δεν ειναι Led .

Aυτα λιγακι με προβληματιζουν , αλλιως αμεσως τωρα δηνω παραγγελια online στο e-shop (γιατι ψωνιζω συνεχεια απο e-shop, και το καταστημα στην Πατρα ειναι κοντα στο σπιτι μου)

Φυσικα και παλιο να ειναι  με βαση τα χαραχτηριστικα που εχει ειναι τουμπανο.

Αλλωστε θα μπει και SSD και θα γηνει ακομη πιο τουμπανο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δικο μου Lenovo που πηρα πριν από εναν μήνα δεν εχει usb 3.0. Δεν εχει σχεση με το ποσο παλιό ειναι ενα λαπτοπ.

Εδω λαπτοπ που βγαίνουν σημερα δεν εχουν hdmi επανω.

Ετσι ειναι η σχεδίαση της μητρικής τους από την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...