Προς το περιεχόμενο

Αγορα Netbook 13.3" η 14"


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον , τον παραγγειλα !!! :-D

Πηστευω οτι ηταν και με διαφορα οτι καλυτερο σε αυτο που εψαχνα σε σχεση με ολους τους υπολοιπους που κοίταγα ,  λογικα Παρασκευη θα τον εχω.

Θα του βαλω windows 8 X64 και θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

 

Ευχαριστω παρα πολυ ολους για την βοηθεια  , και θελω να πηστευω οτι εκανα αριστγη επιλογη !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ολοκληρωμενη αποψη/review μπορει να γραψει καποιος για το μηχανακι σε σχεση με τα χαρακτηριστικα του κ για τι χρηση ειναι καταλληλο.Σ αυτη την τιμη παντως απ οτι τσεκαρα παιζει μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και γιαυτο το πηρα , γενικος το εψαξα παρα πολυ ακομη και για 15.6" , που λογο φοριτοτητας ηθελα δεν ηθελα να παω εκει.

Οντος σε χαραχτηριστικα ειναι απιστευτο , με i5 , 2 καρτες γραφικων (εξωτερικη και onboard) , σκληρο 2.5" στις 7200 στροφες , μπαταρια τουμπανο ,  και ολες τις συνδεσεις ,  ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει .

Ευκολη προσβαση σε μνημη και σκληρο για αναβαθμιση , το καλο ειναι οτι εχει μια μνημη 4GB  (οχι 2 Χ 2GB)  ,οποτε εχει ελευθερη θεση για ακομη ενα στικ 4GB , θα του σουτάρω  και εναν SSD μεσα και θα ναι ..... τουμπανο !!!

Ευχομαι και σε ποιοτητα κατασκευης να ειναι καλο , αν και με τις πρωτες ματιες το μηχανιμα βγαζει ματια , θα ειναι κορυφη και σε κατασκευη.

Εν αναμονη ......................... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τον παρελαβα   :-D  , του περασα windows 7 X64  , γιατι δεν ειχε λειτουργικο , ηταν Free Dos , ειχε DVD με ολους τους drivers και utilitiies της Asus , τα περασε ολα αυτοματα μετα ....... και ΟΛΑ ειναι τελεια !!!!!!!!! :-D

Το laptop τα σπαει ,  εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετα τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει !!! 

το ψαχνω απο δω ... το ψαχνω απο κει ... ενα αρνητικο δεν μπορω να του βρω ..... !!!!!

 

Απιστευτη ποιοτητα κατασκευης , πολυ ομορφο με ολα τα φωτακια ενδείξεων , πουπουλο 2 κιλα ακριβως με την μπαταρια , τρομερο πληκτρολογιο και πολυ βολικο (οτι ηθελα!!!) , τελεια οθονη και εχει και επιλογη να διαλεξεις πια καρτα γραφικων θες αφου εχει δυο , μια εξωτερικη nVidia και μια onboard (δεν ειδα διαφορα, ισως σε παιχνιδια θα φανει) ,  και για τον επεξεργαστη ... τι να πω ... ο i5 δεν παιζεται πραγματικα ... πανε ολα σφαιρα !!!

Ουτε στον σταθερο μου τετοια δυναμη , ασε που εχει και σκληρο στις 7200 στροφες  (seagate baracuda) και τα windows ξεκινανε σφαιρα ....... και σκεφτομουν να τον αλλαξω με ssd ....  οποτε ακυρο ... χα  χα !! (ουτε μνημη θα του αναβαθμισω , δεν χρειαζεται)

Καπια στιγμη θα δω και θα σας πω και την μπαταρια , γιατι τον δουλευω με ρευμα τωρα για τις εγκαταστασεις. (δεν την εχω φορτισει ακομη)

 

Την φοβομουν μπορω να πω λιγο την asus σε laptop  , απο ποιοτητα η οτι αλλο , αλλα μετα το σημερινο  τι να πω ... ουδεν σχολιον !!

Γενικος λοιπον οχι ευχαριστημενος ειμαι ... τρελαμενος ειμαι .... με τιποτα δεν περίμενα τοσο απιστευτο laptop , τωρα γιατι εχει μονο αυτη την τιμη ενας θεος ξερει .................   :-D

 

Καλοριζικο μου και ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις:η οθονη του πως ειναι????απο χρωματα,αποδοση,ευκρινεια.H συγκεκριμενη καρτα στο gaming πως τα παει???Λογω κονσολας δεν εχω ασχοληθει ποτε με παιχνιδια στο pc κ πραγματικα δεν εχω ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις:η οθονη του πως ειναι????απο χρωματα,αποδοση,ευκρινεια.H συγκεκριμενη καρτα στο gaming πως τα παει???Λογω κονσολας δεν εχω ασχοληθει ποτε με παιχνιδια στο pc κ πραγματικα δεν εχω ιδεα

 

η οθονη ειναι αρκετα καλη , ζωντανα χρωματα , αρκετα καλη ευκρινια, αν και δεν το λεει εχω την εντυπωση οτι ειναι led,  γενικος αξιζει, αλλα οχι παρα πολυ καλη γωνια θεασης.

ομοιως δεν ασχολουμαι με games στο pc , το laptop αγοραστηκε για αλλη χρηση, εχω το xbox μου φτιαγμενο rgh  :-D  με καμια 100αρια παιχνιδια στο σκληρο και την βρησκω εκει ..  :-D

 

Και η μπαταρια , με κλειστο wifi περιπου 9 με 10 ωρες κραταει , με ανοιχτο καπου 6 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την μπαταρία μήπως η Asus έχει κανένα προγραμματάκι για την φόρτιση της μπαταρίας (π.χ από πιο ποσοστό να φορτίζει μέχρι πόσο ή κάτι παρόμοιο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...