Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn [MMORPG][2013]


Stavros_ff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ξεκινήσει free login campaign για παλιούς παίκτες που θέλουν να δουν το νέο περιεχόμενο . Από 1 Δεκεμβρίου έως 4 Ιανουαρίου μπορείτε να μπείτε για 4 συνεχώμενες ημέρες στον λογαριασμό σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παίξει κάποιος στα ελληνικά ας πούμε; Έχω ένα φίλο που θέλω να τον βάλω στο τριπάκι αλλά η ιστορία και οι cutscenes κλπ. θα τον κάνουν να βαρεθεί αν δεν καταλαβαίνει τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποσο ξερω δεν υπάρχει τετοιο mod για Ελληνικα. Το κείμενο που εχει το παιχνιδι ειναι χιλιάδες σελίδες κ η κοινότητα που εχει Ελλαδα ειναι πάρα πολυ μικρή για να δικαιολογήσει είτε επίσημη είτε fanbase μεταφραφη.

Αλλα γενικα ο μέσος νέος Ελληνας ξέρει Αγγλικα έστω κ λίγα, ευκαιρια ειναι καποιος να ζοριστει λιγακι με κανα λεξικουλι στο χερι κ να μαθει. Ο αδερφος μου απο anime ζοριστηκε κ εμαθε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, και εγώ από τις σειρές τα τελειοποίησα και μπήκα και στη διαδικασία τότε τις καλές μέρες του gtvs να υποτιτλίζω μερικά.

Αλλά αυτή η περίπτωση είναι δύσκολη 😕

Επεξ/σία από anthony_88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Ψαχνω Ελληνικο free company στο FFXIV

Γεια σας παιδια,

πριν απο μερικα χρονια ειχα αρχισει να παιζω FFXIV και μου αρεσε παρα πολυ, αλλα σιγα σιγα το αφησα διοτι δεν αρεσε σε κανεναν απο τους φιλους μου που εχουν συνηθισει σε ''παραδοσιακα mmorpg'' και χωρις παρεα δεν λεει τοσο.

λοιπον τωρα σκεφτομαι να το ξανααρχισω εαν βρω καποιο ενεργο Ελληνικο free company. Σε οποιο σερβερ και να ειναι.

Οποτε αν ξερετε κατι επι του θεματος γραψτε,

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό fc δν νομιζω να βρείς.. Μικρό community υπάρχει.. Εγώ είμαι σε ένα fc ξένο αλλά υπάρχει κ ακόμα ένας Έλληνας. (Γενικά έχει πολυ καλο , community  ) οποτε δν εχει σημασια αν είναι Έλληνες μέσα ή όχι. Εξάλλου αν θες ελληνικό για να κάνεις, end game content μην το σκέφτεσαι. Οι πιο πολλοί έχουν ομάδα που τα τρέχουν κ δν αλλάζουν.. Αν παντως θες βοήθεια για να ξεκινήσεις μπορείς να μ στείλεις μνμ εδώ κ θα σε βοηθήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hallo! Για να μην ανοιγω αλλο thread, παιζω το trial και το παιχνιδι φαινεται οτι ειναι απιστευτο. Θελω να αγορασω το shadowbringers για να παιξω τα επομενα expansions. Διαβαζοντας στο ιντερνετ απ'οτι καταλαβα αν παρεις ενα expansion σου δινει και τα προηγουμενα εκτος απο το base game. Αν αγοράσω απο αυτο το λινκ θα εχω και τα προηγουμενα expansions ή θα πρεπει να αγορασω τα stormblood,heavensward ξεχωριστα? Ευχαριστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2020 στις 7:58 ΠΜ, SPANK είπε

Καλημέρα παιδιά

Άρχισα το FF στον louisoix server και χαρακτήρα lancer , παίζει κανενα ελληνικό guild ?

Δν ειχα προσεξει το μην σου.. Λογικά εισαι chaos.. Αν ήσουν σε light θα βοηθούσε.. 

2 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Hallo! Για να μην ανοιγω αλλο thread, παιζω το trial και το παιχνιδι φαινεται οτι ειναι απιστευτο. Θελω να αγορασω το shadowbringers για να παιξω τα επομενα expansions. Διαβαζοντας στο ιντερνετ απ'οτι καταλαβα αν παρεις ενα expansion σου δινει και τα προηγουμενα εκτος απο το base game. Αν αγοράσω απο αυτο το λινκ θα εχω και τα προηγουμενα expansions ή θα πρεπει να αγορασω τα stormblood,heavensward ξεχωριστα? Ευχαριστω! 

Καταρχάς από ότι ήξερα;(θα το τσεκάρω κ μετα) στο base game bc,είναι μέχρι κ το heavensward δλδ πρώτο expansion. Και θα πρεπει να αγοράσεις τα αλλά δυο. Γνώμη μ παιξε το δωρεάν και μετά αν εισαι ευχαριστημένος το αγοράζεις. Θα σ πρωτεινα να σε κάνει κάποιος  , recruit γιατί έχεις benefits. Σε κάνω κ εγώ αν θες. Μετά αν χρειαστείς να αγοράσεις τ; expansion stormblood k shadowbringers υπάρχουν κ ποιο φτηνές λύσεις. Ότι θες μ. Στέλνεις κ. Pm εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, savoukos είπε

Δν ειχα προσεξει το μην σου.. Λογικά εισαι chaos.. Αν ήσουν σε light θα βοηθούσε.. 

Καταρχάς από ότι ήξερα;(θα το τσεκάρω κ μετα) στο base game bc,είναι μέχρι κ το heavensward δλδ πρώτο expansion. Και θα πρεπει να αγοράσεις τα αλλά δυο. Γνώμη μ παιξε το δωρεάν και μετά αν εισαι ευχαριστημένος το αγοράζεις. Θα σ πρωτεινα να σε κάνει κάποιος  , recruit γιατί έχεις benefits. Σε κάνω κ εγώ αν θες. Μετά αν χρειαστείς να αγοράσεις τ; expansion stormblood k shadowbringers υπάρχουν κ ποιο φτηνές λύσεις. Ότι θες μ. Στέλνεις κ. Pm εδω

Νομιζω καλυτερα να ρωτησω οποιαδηποτε απορια εχω εδω, για να μπορουν να το δουνε και αλλα παιδια που ισως να ψαχνονται! Το recruit επρεπε να το'χα ψαξει αλλα εχω φτασει κοντα 30 level και ψιλο βαριεμαι να το παω ολο απο την αρχη. Στο site της SE εχει το FINAL FANTASY® XIV STARTER EDITION στα 10€ το οποιο περιεχει τα εξης:

  • A REALM REBORN
  • HEAVENSWARD

Αρα το αρχικο θεμα λυθηκε. Επισης το starter δινει και 30 μερες τζαμπα, οι οποιες ειναι για τη 1η ενεργοποιηση του λογαριασμου. 

Απ'οτι εχω διαβασει σε reddit κτλ, αν καποιος εχει το FREE TRIAL και αγορασει το κανονικο παιχνιδι, χανει τη δυνατοτητα να παιζει τζαμπα μεχρι το level 60, και πρεπει αυτοματως να πληρωνει συνδρομη.

Εμενα η κυρια μου απορια ειναι αν αυτο που εστειλα για το shadow bringers περιεχει και το stormblood. Στην σελίδα της Square Enix λέει ότι περιέχει και το stormblood. Απλώς δεν είμαι σίγουρος αν οι λύσεις του skroutz το περιέχουν ή είναι κάποια άλλη διαφορετική έκδοση. Εγώ παίζω στον κανονικό server, οχι στην έκδοση steam κτλ. Λέω να παίξω όσο να'ναι και έπειρα όταν κοντεύω προς το τέλος ή προχωρήσω λίγο παραπάνω να ενεργοποιήσω και την έκδοση που έχω ήδη αγοράσει. 

Αυτό που ανέφερες και για πιο φθηνές λύσεις, έχεις κάτι συγκεκριμένο κατα νου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Νομιζω καλυτερα να ρωτησω οποιαδηποτε απορια εχω εδω, για να μπορουν να το δουνε και αλλα παιδια που ισως να ψαχνονται! Το recruit επρεπε να το'χα ψαξει αλλα εχω φτασει κοντα 30 level και ψιλο βαριεμαι να το παω ολο απο την αρχη. Στο site της SE εχει το FINAL FANTASY® XIV STARTER EDITION στα 10€ το οποιο περιεχει τα εξης:

  • A REALM REBORN
  • HEAVENSWARD

Αρα το αρχικο θεμα λυθηκε. Επισης το starter δινει και 30 μερες τζαμπα, οι οποιες ειναι για τη 1η ενεργοποιηση του λογαριασμου. 

Απ'οτι εχω διαβασει σε reddit κτλ, αν καποιος εχει το FREE TRIAL και αγορασει το κανονικο παιχνιδι, χανει τη δυνατοτητα να παιζει τζαμπα μεχρι το level 60, και πρεπει αυτοματως να πληρωνει συνδρομη.

Εμενα η κυρια μου απορια ειναι αν αυτο που εστειλα για το shadow bringers περιεχει και το stormblood. Στην σελίδα της Square Enix λέει ότι περιέχει και το stormblood. Απλώς δεν είμαι σίγουρος αν οι λύσεις του skroutz το περιέχουν ή είναι κάποια άλλη διαφορετική έκδοση. Εγώ παίζω στον κανονικό server, οχι στην έκδοση steam κτλ. Λέω να παίξω όσο να'ναι και έπειρα όταν κοντεύω προς το τέλος ή προχωρήσω λίγο παραπάνω να ενεργοποιήσω και την έκδοση που έχω ήδη αγοράσει. 

Αυτό που ανέφερες και για πιο φθηνές λύσεις, έχεις κάτι συγκεκριμένο κατα νου; 

Recruit μπορώ να κάνω μέχρι πριν πάρεις το παιχνιδι αν θυμάμαι καλά.. Θα σε βοηθήσει όταν θα θες να ανεβάσεις κ αλλά class. 10 ευρώ κάνει κ ο κάθε ένας μήνας οπότε δν ειναι τρελή προσφορα το πακετο. Εννοείτε ότι πρωτα παίζεις όλο το, free content και μετά; αγοραζεις το παιχνίδι. Όσον αφορά ποιο φτηνή λυση instant gaming. Αν και κατα καιρους βγάζει κ η se 40 ή 50% στα expansions. 

1 λεπτό πριν, savoukos είπε

Recruit μπορώ να κάνω μέχρι πριν πάρεις το παιχνιδι αν θυμάμαι καλά.. Θα σε βοηθήσει όταν θα θες να ανεβάσεις κ αλλά class. 10 ευρώ κάνει κ ο κάθε ένας μήνας οπότε δν ειναι τρελή προσφορα το πακετο. Εννοείτε ότι πρωτα παίζεις όλο το, free content και μετά; αγοραζεις το παιχνίδι. Όσον αφορά ποιο φτηνή λυση instant gaming. Αν και κατα καιρους βγάζει κ η se 40 ή 50% στα expansions. 

https://www.instant-gaming.com/en/4235-buy-game-final-fantasy-xiv-shadowbringers/.(αν απαγορευεται το link διαγράψτε το).. Εδώ είναι στα 15 ευρώ κ λεει κάτω ότι περιλαμβανει το stormblood. Όποτε με 25-27 ευρώ μπορεις να πάρεις τα παντα κ ενα μηνα μαζί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, savoukos είπε

Recruit μπορώ να κάνω μέχρι πριν πάρεις το παιχνιδι αν θυμάμαι καλά.. Θα σε βοηθήσει όταν θα θες να ανεβάσεις κ αλλά class. 10 ευρώ κάνει κ ο κάθε ένας μήνας οπότε δν ειναι τρελή προσφορα το πακετο. Εννοείτε ότι πρωτα παίζεις όλο το, free content και μετά; αγοραζεις το παιχνίδι. Όσον αφορά ποιο φτηνή λυση instant gaming. Αν και κατα καιρους βγάζει κ η se 40 ή 50% στα expansions. 

https://www.instant-gaming.com/en/4235-buy-game-final-fantasy-xiv-shadowbringers/.(αν απαγορευεται το link διαγράψτε το).. Εδώ είναι στα 15 ευρώ κ λεει κάτω ότι περιλαμβανει το stormblood. Όποτε με 25-27 ευρώ μπορεις να πάρεις τα παντα κ ενα μηνα μαζί. 

Υπόψιν οτι το παραπάνω ειναι για το ΜΗ steam έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν αυτο ειναι το official thread για το ffxiv Η αν υπαρχει αλλου αλλα οκ. 

Εδώ υπάρχει σε προσφορά το shadowbringers απο τα public στα 10€, που θεωρώ ότι είναι καλή τιμή. Να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο πακέτο λέει ότι περιέχει και όλα τα προηγούμενα expansions εκτός απο το A Realm Reborn ( το βασικό παιχνίδι ). 

Αν υπάρχει κάποιος που να ψάχνει το συγκεκριμένο expansion σε καλή τιμή νομίζω ότι τον συμφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Δεν ξερω αν αυτο ειναι το official thread για το ffxiv Η αν υπαρχει αλλου αλλα οκ. 

Εδώ υπάρχει σε προσφορά το shadowbringers απο τα public στα 10€, που θεωρώ ότι είναι καλή τιμή. Να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο πακέτο λέει ότι περιέχει και όλα τα προηγούμενα expansions εκτός απο το A Realm Reborn ( το βασικό παιχνίδι ). 

Αν υπάρχει κάποιος που να ψάχνει το συγκεκριμένο expansion σε καλή τιμή νομίζω ότι τον συμφέρει. 

αν τα περιλαμβάνει κ δν είναι fake info.αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...