Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn [MMORPG][2013]


Stavros_ff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, savoukos είπε

αν τα περιλαμβάνει κ δν είναι fake info.αξίζει.

Το γράφει έξω από το κουτί, υποθέτω/ελπίζω να μην είναι ψέμα. Θα το ενεργοποιήσω λίγο αργότερα όμως για να μου μείνει το free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Το γράφει έξω από το κουτί, υποθέτω/ελπίζω να μην είναι ψέμα. Θα το ενεργοποιήσω λίγο αργότερα όμως για να μου μείνει το free

αν δν πας 60..ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...εχεις παρα πολύ story..από 50-60...ειλικρινα.μιλάμε σίγουρα έχεις πάνω από 200Q για την πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Εκεί πέρα έλεγα να το κάνω. Το κάθε expansion έχει άπειρα λεβελ ε; Επίσης με τις συνδρομές πως παίζεις μπάλα;

εχεις 10 lvl ανα expansion..αλλά έχεις πολυ story  quest..οταν πας 50 πχ για να προχωρήσεις στο heavensward(δεύτερο expansion)πρέπει να τελειώσεις όλο το main scenario quest(msq)του a realm reborn αλλιώς δν μπορείς.Μετά το ίδιο κάνεις και από το heavensward στο stormblood και ου το καθεξής.Αλλά δν είναι ότι θα κάνεις λίγα quest μπαμ μπαμ κ τέλος..άρα έχεις αρκετό ψωμί.Για συνδρομές..αν παίζεις μόνο ένα χαρακτήρα ανα σερβερ βάζεις κατευθείαν συνδρομή από την ίδια την εταιρία αλλά για έναν χαρακτήρα.π βγαίνει η 10 ή 11 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είχα εδω και χρόνια ενα κλειδί για το FF XIV απο Humble bundle και είπα να δω αν ισχύει ακόμα και λογω επιπλέον χρόνου με την καραντίνα να τσεκάρω και το game.

Απ' οτι κατάλαβα o Arcanist είναι μια καλή beginner class αλλά πριν ξεκινήσω ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος server να προτιμήσω που ίσως βρω και μια Ελληνική guild.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους/ες.

Αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ το ff xiv. Υπάρχει κάποια πρόταση για server;Έχω μπερδευτεί λίγο με τα light/chaos.Πολύ ευχαρίστως αν υπάρχει κόσμος για παρέα ή recruit να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και καλές περιπέτειες να έχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, FallenGod είπε

Καλημέρα σε όλους/ες.

Αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ το ff xiv. Υπάρχει κάποια πρόταση για server;Έχω μπερδευτεί λίγο με τα light/chaos.Πολύ ευχαρίστως αν υπάρχει κόσμος για παρέα ή recruit να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και καλές περιπέτειες να έχουμε!

Κοιτα από ότι έχω δεί πολλοι Έλληνες παιζουν σε light.. Υπάρχει ένα μικρό community.Πχ εγώ είμαι στον  Phoenix.. Αν έχεις απορίες η το οτιδήποτε στείλε Μ μνμ να σ εξηγήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, savoukos είπε

Κοιτα από ότι έχω δεί πολλοι Έλληνες παιζουν σε light.. Υπάρχει ένα μικρό community.Πχ εγώ είμαι στον  Phoenix.. Αν έχεις απορίες η το οτιδήποτε στείλε Μ μνμ να σ εξηγήσω

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η διαφορά από ότι έχω καταλάβει είναι ότι μπορείς να βρεθείς με όλους σε light αν είσαι light και αντίστοιχα σε chaos αν είσαι chaos.

Πέρα από αυτό υπάρχει κάποια άλλη διαφορά;

υγ.Σκεφτόμουν για τον phoenix είναι η αλήθεια χωρίς κάποιον λόγο μιας και θα μπω μόνος στο game.

υγ2.Με το recruit  κερδίζουμε κάτι αν με κάνει κάποιος; Το λέω γιατί στην περίπτωση που το αγοράσω θα ήθελα να επωφεληθεί και κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FallenGod είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η διαφορά από ότι έχω καταλάβει είναι ότι μπορείς να βρεθείς με όλους σε light αν είσαι light και αντίστοιχα σε chaos αν είσαι chaos.

Πέρα από αυτό υπάρχει κάποια άλλη διαφορά;

υγ.Σκεφτόμουν για τον phoenix είναι η αλήθεια χωρίς κάποιον λόγο μιας και θα μπω μόνος στο game.

υγ2.Με το recruit  κερδίζουμε κάτι αν με κάνει κάποιος; Το λέω γιατί στην περίπτωση που το αγοράσω θα ήθελα να επωφεληθεί και κάποιος άλλος.

Στον light η στον chaos αντίστοιχα ανήκουν 6 σερβερς. Που εσυ μπορείς να τους επισκεφτείς ή να παιξεις με φίλους σου. Όποτε ουσιαστικά δν έχεις προβλημα.. Επίσης με το recruit κερδίζουν κ οι δυο κάποια items γιαν cosmetics και κάποια ακόμα αντικείμενα που δν τα θυμάμαι. 

Τώρα.. Ελπίζω να μην έχεις βάλει κάρτα στο  ,game .. Μέχρι τα 60 έριξαν free και πιστεψε με είναι ποου content. Όποτε να βάλεις κάρτα θα χάσεις μάλλον 1 -2 βδομάδες ανάλογα με τον ρυθμό που παιζεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, savoukos είπε

Στον light η στον chaos αντίστοιχα ανήκουν 6 σερβερς. Που εσυ μπορείς να τους επισκεφτείς ή να παιξεις με φίλους σου. Όποτε ουσιαστικά δν έχεις προβλημα.. Επίσης με το recruit κερδίζουν κ οι δυο κάποια items γιαν cosmetics και κάποια ακόμα αντικείμενα που δν τα θυμάμαι. 

Τώρα.. Ελπίζω να μην έχεις βάλει κάρτα στο  ,game .. Μέχρι τα 60 έριξαν free και πιστεψε με είναι ποου content. Όποτε να βάλεις κάρτα θα χάσεις μάλλον 1 -2 βδομάδες ανάλογα με τον ρυθμό που παιζεις. 

 

Το game ακόμα κατεβαίνει. Κάρτα δεν έχω βάλει ακόμα.Ξεκίνησα με Trial.

Έρχομαι από wow που το έχω παρατήσει από το wrath και έχω δει 2-3 expansion από 1 μήνα το καθένα.Νομίζω το ff (ως λάτρεις από το viii εως x-2) είναι αυτό που ψάχνω πλέον.

Όταν έρθει με το καλό η ώρα για αγορά θα ενημερώσω για να με κάνει κάποιος recruit.

Μάλλον, θα έρθω phoenix οπότε οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, FallenGod είπε

Το game ακόμα κατεβαίνει. Κάρτα δεν έχω βάλει ακόμα.Ξεκίνησα με Trial.

Έρχομαι από wow που το έχω παρατήσει από το wrath και έχω δει 2-3 expansion από 1 μήνα το καθένα.Νομίζω το ff (ως λάτρεις από το viii εως x-2) είναι αυτό που ψάχνω πλέον.

Όταν έρθει με το καλό η ώρα για αγορά θα ενημερώσω για να με κάνει κάποιος recruit.

Μάλλον, θα έρθω phoenix οπότε οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Όταν κατέβει στείλε μνμ.. Να σε κάνω add discord να σ εξηγήσω ότι θές

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 13/1/2021 στις 1:45 ΜΜ, FallenGod είπε

Το game ακόμα κατεβαίνει. Κάρτα δεν έχω βάλει ακόμα.Ξεκίνησα με Trial.

Έρχομαι από wow που το έχω παρατήσει από το wrath και έχω δει 2-3 expansion από 1 μήνα το καθένα.Νομίζω το ff (ως λάτρεις από το viii εως x-2) είναι αυτό που ψάχνω πλέον.

Όταν έρθει με το καλό η ώρα για αγορά θα ενημερώσω για να με κάνει κάποιος recruit.

Μάλλον, θα έρθω phoenix οπότε οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία ευπρόσδεκτη.

 

Στις 13/1/2021 στις 2:10 ΜΜ, savoukos είπε

Όταν κατέβει στείλε μνμ.. Να σε κάνω add discord να σ εξηγήσω ότι θές

Παιδιά είστε ακόμα ενεργοί στον Phoenix? Εκεί είμαι κι εγω, εχω γυρίσει αυτές τις μέρες με το free login campaign και ψάχνω και καμια FC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εγώ δυστυχώς δεν είμαι λόγο περιορισμένου χρόνου πλέον.Παρόλα αυτά το παιχνίδι μόνο θετικά μου άφησε. Ελπίζω να το απολαύσεις στο μέγιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2021 στις 6:35 ΜΜ, bad_freddy είπε

 

Παιδιά είστε ακόμα ενεργοί στον Phoenix? Εκεί είμαι κι εγω, εχω γυρίσει αυτές τις μέρες με το free login campaign και ψάχνω και καμια FC..

Ειμαι Phoenix κανονικά.. Απλά λόγο δουκειας δν προλαβαίνω.. Fc εκεί π είμαι εγώ κλείσανε τα,, recruits . Αν χρειάζεστε κάτι  πες μ κ οταν είμαι ο online να σ βοηθήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγο γιατι εχω μπερδευτει..

Σε αυτο το καιρο (λογικο) κοβουν το queue σε οσους εχουν το free trial (ειμαι lvl 32), λογω υπερφορτωσης του server και δινουν προτεραιοτητα σε αυτους που αγορασαν το παιχνιδι (ωραια , και καλα κανουν, συμφωνω).

Ερωτηση: Αν αγορασω μονο το starter edition απο το site τους (απ οτι ειδα ειναι 10 ευρω), αυτοματα αναβαθμιζομαι απο το free trial σε κανονικο πελατη; και μετα παιζω κανονικα χωρις προβλημα μεχρι 60lvl και εκει θα ξαναγορασω το επομενο expansion ΑΛΛΑ και μια μηναια συνδρομη 10€; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...