Προς το περιεχόμενο

Αθόρυβος σκληρός για αποθήκη


Voodooman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι έναν σκληρό για το κατεβαστήρι. Η χωρητικότητα δεν είναι σημαντική, αυτή τη στιγμή βολεύομαι με 160GB και δεν έχω πρόβλημα, ούτε οι επιδόσεις είναι, ο δίσκος θα είναι αποθήκη. Σημαντική είναι η τιμή και η συμπεριφορά του δίσκου-κυρίως ο θόρυβος. Οι σκέψεις μου είναι  WD green ή blue.

To άλλο που σκέφτομαι, είναι να αγοράσω έναν 2.5άρη και να τον βάλω στο κουτί-έχω bracket. Αυτός δεν θα είναι λογικά ο πιο αθόρυβος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To άλλο που σκέφτομαι, είναι να αγοράσω έναν 2.5άρη και να τον βάλω στο κουτί-έχω bracket. Αυτός δεν θα είναι λογικά ο πιο αθόρυβος;

Κλασική πατέντα εδώ και χρόνια

Πριν την εμφάνιση των ssd

Ο 2.5 είναι πολύ πιο ήσυχος

Κάποτε ήταν popular επιλογή οι wd Scorpio blue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική πατέντα εδώ και χρόνια

Πριν την εμφάνιση των ssd

Ο 2.5 είναι πολύ πιο ήσυχος

Κάποτε ήταν popular επιλογή οι wd Scorpio blue

 

Έκανα το post πριν δύο-τρεις μέρες, δεν φαινόταν να έχει ούτε μία εμφάνιση. Μόλις τώρα τελείωσα το πέρασμα του green, μπαίνω και βλέπω 100 εμφανίσεις και μία απάντηση!

Αν είχα δει την απάντησή σου πιο πριν, θα το σκεφτόμουν πιο σοβαρά να βάλω έναν 2.5άρη, θα γλίτωνα ένα 20άρικο σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Αφού το είπες και εσύ ρε :D

 

To άλλο που σκέφτομαι, είναι να αγοράσω έναν 2.5άρη και να τον βάλω στο κουτί-έχω bracket. Αυτός δεν θα είναι λογικά ο πιο αθόρυβος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα επιλογη εκανες οι πρασινοι θεωρουνται απο τους πιο ησυχους. Παντως επειδη ειχε ποσταρεις ηχο μια φορα απο ενα wd black πρεπει να του πεις να ορημασει ολη την ωρα εκλαιγε :)

 

Αποστολή από το U20i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού το είπες και εσύ ρε :D

 

 

Ναι, αλλά δεν ήξερα αν είναι κάτι που συνηθίζεται, νόμιζα πως μόνο εγώ είμαι ο έξυπνος!.. Καλός και όντως αθόρυβος ο green, αλλά δεν θα με πείραζε καθόλου να είχα γλιτώσει το εικοσάρικο, ιδίως από τη στιγμή που δεν με ένοιαζαν καθόλου οι επιδόσεις.

Ο δίσκος που έκλαιγε ήταν ένας seagate barracuda πέντε χρονών, μεγάλωσε και το κλάμα δεν το έκοψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...