Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 crashάρουνε συνεχώς χωρίς λόγο!!!


AMD Expert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Έχω το notebook Compaq CQ-61 220sv 
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=3984823&lc=el&cc=gr&dlc=el&lang=el&cc=gr

 

Αντί για τα σVista Home Basic 32-bit που είχε,του'χα βάλει τα Windows 7 Ultimate 32-bit.Το σύστημα έτρεχε μια χαρά αλλά αποφάσισα πως αντί να χρησιμοποιεί μόνο 3GB το OS,να χρησιμοποιεί 4GB!Έτσι έβαλα τα 7 Ultimate 64-bit.Όλα ήταν μια χαρά,μέχρι που δοκίμασα να κάνω overclock την GPU.Είναι μια nVidia G103M και για Overclock χρησιμοποίησα EVGA Precision X.

Βρήκα τα maximum της Core και της Memory και έκανα apply.Είχα καλύτερη απόδοση σε games και μου άρεσε.Με το SpeedFan έφτανε τους 55oC μετά από gaming.Χωρίς OC,έφτανε τους 50oC.Σε idle είναι 30oC.

Ξαφνικά,άρχισε να crashάρει ο driver της nVidia,πήρα μερικά BSOD και τώρα,σε κάποια σημεία της οθόνης τα γραφικά χαλάνε και crashάρουν τα Windows!

Επίσης να πω πως οι θερμοκρασίες είναι χαμηλές επειδή άνοιξα το laptop,το καθάρισα,άλλαξα τη θερμαγώγιμη πάστα (τσπ όπως λέγεται,thermal paste) και αποσύνδεσα την οθόνη επειδή ήταν σπασμένη και αναγνώριζε ως πρωτερεύουσα οθόνη την οθόνη του laptop (λογικό μου ακούγεται  :-D).

Τον χρησιμοποιώ ως desktop και όταν ολοκληρωθεί το build με τον AMD A4,θα του βάλω μια οθόνη και θα'χω και desktop και laptop :)

Ευχαριστώ! 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εκκινηση συστηματος με F8  &  αφαιρεση προγραμματος υπερχρονισμου.

AMD Expert:χρησιμοποίησα EVGA Precision X.

και επανεγκατασταση των οδηγων γραφικου. Link.png Site: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp54501-55000/sp54929.exe">vga win764bit

OK θα το κάνω αλλά να βάλω τους πανάρχαιους drivers της HP ξέχνα το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...