Προς το περιεχόμενο

Επιλογη καρτας γραφικων για σχεδον Ultra High γραφικα


Ninoaoe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Θα ηθελα να κανω ενα upgrade απο την καρτα γραφικων μου (GTX 460 768mb) γιατι ενω παιζει μεχρι και τα τελευταια παιχνιδια σε high και το λιγοτετο medium, θα ηθελα να ανεβω ενα επιπεδο και να βαζω ultra high (πχ στο SKYRIM δεν μπορει με ultra high settings να κυλησει ομαλα).

Εβλεπα λοιπον μερικες καρτες οπως

GTX 480,GTX 550ti,HD 7850

Αυτες εχω κοιταξει περισσοτερο απο θεμα benchmarks κλπ και θα ηθελα και την γνωμη σας ως εμπειροι gamers.

Η τιμη δεν θα ηθελα να ξεπερασει τα 120...Ακομα και μεταχειρισμενα μου κανουν αν εχετε δει κατι σε καποια αγγελια

 

SYSTEM:

mobo p55M-UD2

i7 860 2,8Ghz(3.36 το εχω κανει overcklock)

2x4Gb Vengeance 1600Mhz

τροφοδοτικο A-Data 550W

ψυκτρα A-70 corsair για τον επεξεργαστη

1 HDD 750gb

1 SSD OCZ AGILITY 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οι 480 και 7850 αλλα η 550ti που κολαει ;;; ειναι χειροτερη απο αυτην που εχεις

χαχαχ ισχυει εβλεπα απλα την τιμη της και το οτι ειναι και καλα μεγαλυτερος αριθμος το 550 απο το 460  :mrgreen:

 

Σε καμια περιπτωση nvidia εγω α επαιρνα 7870 ή 7950...

δεν μπορω να διαθεσω τοσα λευτα... αρα προτινεις και συ την 7850? σε σχεση με οποιαδηποτε αλλη nvidia στην ιδια τιμη?

 

Εβλεπα και την GTX 650 η οποια ειναι σε καλη τιμη γενικα.. (μια της Zotac). Απο Ati δεν ξερω γενικοτερα αν εχετε κατι στο μυαλο σας εως 120 ευρω αρκετα καλυτερη απο την gtx 460 ευχαριστως να ακουσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...