Προς το περιεχόμενο

Το ψηφιακό τηλεοπτικό χάος άρχισε


kaban22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά ρε συ. Εγώ και οι 10 εκατομμύρια φίλοι μου φταίμε για όλα αυτά πολύ συμβαίνουν. Ας κάνουμε αυτό που έκαναν οι άλλοι λαοί και προκοψαν: να μαζεύτουμε όλοι μαζί, να παραδεχτούμε το λάθος μας αντι να κατηγορουμε τους πολιτικους και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε διαφορετικά. Οπως έκαναν, ε... οι Γερμανοί...; μάλλον...;

 

Ποιους λαούς πρέπει να κοιτάξω ακριβώς γιατί μπερδευτηκα.

 

Αν και βγαινουμε πολυ εκτος... δε νομιζω να υπαρχει αλλος λαος που επι 4 χρονια να βριζει μερα νυχτα τους πολιτικους, και στις εκλογες να βγαζει παλι τους ιδιους. Οποτε ναι, την ευθυνη μας την εχουμε και με το παραπανω μαλιστα.

Διοτι, ενταξει, κατηγορησες τους πολιτικους, τι εκανες για να φυγουν; Αντε και τη μια φορα, εκανες λαθος και πιστεψες οτι μπορει την επομενη φορα να κανουν κατι καλυτερο. Τη μεθεπομενη γιατι τους ξαναβγαλες;

Οποτε ναι, να κατηγορησουμε τους πολιτικους, αλλα μια φορα, δικαιωμα να τους διωξουμε εχουμε, δεν το καναμε, να τους βγαζουμε  (καποιους απο αυτους επι 20-25 χρονια τωρα), ωστε να εχουμε καποιους να κατηγορουμε για να μην κατηγορουμε τους εαυτους μας, ειναι ακρως μαζοχιστικο και επικινδυνο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά ρε συ. Εγώ και οι 10 εκατομμύρια φίλοι μου φταίμε για όλα αυτά πολύ συμβαίνουν. Ας κάνουμε αυτό που έκαναν οι άλλοι λαοί και προκοψαν: να μαζεύτουμε όλοι μαζί, να παραδεχτούμε το λάθος μας αντι να κατηγορουμε τους πολιτικους και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε διαφορετικά. Οπως έκαναν, ε... οι Γερμανοί...; μάλλον...;

 

Ποιους λαούς πρέπει να κοιτάξω ακριβώς γιατί μπερδευτηκα.

 

Ναι, φταις και 'συ και 'γω και οι 10 εκατομμύρια φίλοι. Γιατί έχουμε δημοκρατικό πολίτευμα και κάθε 2,3,4 χρόνια καλούμαστε να εκλέξουμε τους αντιπροσώπους μας. Και παρ' όλο που μας κοροιδέψανε και 1 και 2 και 3 φορές εμείς τους ξαναψηφίζαμε. Ψηφίζαμε, χωρίς αναστολές, όποιον μας χάιδευε τ΄ αυτιά και μοίραζε δανεικά χρήματα χωρίς να προβληματιζόμαστε ποτέ. Και όλους σε κάποιον τομέα τουλάχιστον μας βόλεβε το μπάχαλο για κράτος που δημιουργήθηκε. Και σηκώνονταν κι οι πέτρες αν κάποιος τολμούσε να φέρει μια μεταρρύθμιση που θα φρέναρε λίγο την κραιπάλη. Λοιπόν φταίμε και εμείς.

 

Και οι πολιτικοί απ' τον λαό προέρχονται, απ' αυτόν εκλέγονται και αυτόν το λαό αντικατοπτρίζουν, δεν είναι εξωγήινοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά ρε συ. Εγώ και οι 10 εκατομμύρια φίλοι μου φταίμε για όλα αυτά πολύ συμβαίνουν. Ας κάνουμε αυτό που έκαναν οι άλλοι λαοί και προκοψαν: να μαζεύτουμε όλοι μαζί, να παραδεχτούμε το λάθος μας αντι να κατηγορουμε τους πολιτικους και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε διαφορετικά. Οπως έκαναν, ε... οι Γερμανοί...; μάλλον...;

 

Ποιους λαούς πρέπει να κοιτάξω ακριβώς γιατί μπερδευτηκα.

 

 

οι αλλοι λαοι παντως εχουν ψηφιακη τηλεοραση.. smileys-whistling-825578.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η τηλεόραση ειναι χαλια ειναι γεγονος.

Το μονο που αξιζει ειναι οι αθλητικές διοργανώσεις , καμια ταινια - ξενη σειρα, αντε και καμια εκπομπη τυπου προταγωνιστές.

 

Σε αυτο φταινε ολοι οι τηλεθεατες που βλεπουν τηλεοραση απλα απο συνηθεια.

Οι τηλεθεατες κανονίζουν την τηλεθέαση, αν το καναλι βλεπει οτι καποιο προγραμμα δεν παει καλα το καταργει και βαζει κατι αλλο στη θέση του.

Τα καναλια, το κερδος κοιτανε, αν τα τουρκικα πιανουν νουμερα (αφου το βλεπουν ολες οι γυναικες απο 15-105 χρονων), θα συνεχιζουν να βαζουν τουρκικα.

Οποτε ολοι εσεις που γκρινιαζετε για τα τουρκικα να σκεφτεστε οτι φταιει η μητέρα σας -κοπέλα σας -γυναικα σας-κορη σας - γιαγια σας, που τους δινει νουμερα.

 

Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρεπει να προχωρήσει η τεχνολογία της τηλεορασης,

Καλα, μην νομιζεις οτι ο κοσμος βλεπει τούρκικα επειδη "δεν εχει τιποτα καλυτερο αυτην την ωρα". Υπάρχει κοσμος που τα βλεπει φανατικα και του αρεσει. Ξερουν τη δουλεια τους οι Τουρκοι σεναριογράφοι, τα κανουν δακρυβρεχτα και λαϊκά και αρέσει στον πολυ κόσμο. Μια φορα πηγα να αλλαζω καναλι σε συγκεντρωση που είχαμε ολο το σοϊ επειδη επαιζε ενα τουρκικο, και πηγαν να με φανε θείες κλπ. Προσωπικά καθε φορα που ειμαι υποχρεωμενος να τα δω (οικογενειακες συγκεντρωσεις, σουβλατζιδικο μερικες φορεες), καταριέμαι την στιγμή, επειδή ειναι τελειως χαζα, αλλα υπάρχει κοσμος που του αρεσουν φανατικα. Το τι ειναι καλη τηλεοραση ειναι υποκειμενικο και η τηλεοραση ειναι ο καθρεφτης του τι θελει η πλειονοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά ρε συ. Εγώ και οι 10 εκατομμύρια φίλοι μου φταίμε για όλα αυτά πολύ συμβαίνουν. Ας κάνουμε αυτό που έκαναν οι άλλοι λαοί και προκοψαν: να μαζεύτουμε όλοι μαζί, να παραδεχτούμε το λάθος μας αντι να κατηγορουμε τους πολιτικους και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε διαφορετικά. Οπως έκαναν, ε... οι Γερμανοί...; μάλλον...;

 

Ποιους λαούς πρέπει να κοιτάξω ακριβώς γιατί μπερδευτηκα.

ειμαι τσεχια εδω και 20 μερες,ολα δουλευουν ρολοι,ολα καθαρα,φτηνα,ηρεμα,ανθρωπινα,και χωρις πολλες σκατοφατσες στο δρομο.

το μονο προβλημα ειναι οτι η μπυρα ειναι πιο φτηνη απο το νερο.

αν δεν ειχε -273 βαθμους κατα μεσο ορο τη μερα,θα εμενα εδω μονιμα για την υπολοιπη ζωη μου μακρια απο τα ζωα τους νεοελληνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τσεχια εδω και 20 μερες,ολα δουλευουν ρολοι,ολα καθαρα,φτηνα,ηρεμα,ανθρωπινα,και χωρις πολλες σκατοφατσες στο δρομο.

το μονο προβλημα ειναι οτι η μπυρα ειναι πιο φτηνη απο το νερο.

αν δεν ειχε -273 βαθμους κατα μεσο ορο τη μερα,θα εμενα εδω μονιμα για την υπολοιπη ζωη μου μακρια απο τα ζωα τους νεοελληνες.

 

Και αυτό συνέβη επειδή οι Τσέχοι έχουν εκ φύσεως καλύτερο χαρακτήρα από τους Έλληνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τσεχια εδω και 20 μερες,ολα δουλευουν ρολοι,ολα καθαρα,φτηνα,ηρεμα,ανθρωπινα,και χωρις πολλες σκατοφατσες στο δρομο.

το μονο προβλημα ειναι οτι η μπυρα ειναι πιο φτηνη απο το νερο.

αν δεν ειχε -273 βαθμους κατα μεσο ορο τη μερα,θα εμενα εδω μονιμα για την υπολοιπη ζωη μου μακρια απο τα ζωα τους νεοελληνες.

Σε παρακαλώ, κάνε μια προσπάθεια παραπάνω. Δεν μπορεί, όλο και κάποιος τρόπος θα υπάρχει να μείνεις μόνιμα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ βιασύνη πάντως να περάσουμε στην ψηφιακή τηλεόραση... Για ευνόητους λόγους φυσικά ψηφιακό = ευκολότερο φακέλωμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το μονο προβλημα ειναι οτι η μπυρα ειναι πιο φτηνη απο το νερο.

γμστ, 2 βδομάδες το είχαμε ξεφτυλίσει...

 

πολύ βιασύνη πάντως να περάσουμε στην ψηφιακή τηλεόραση... Για ευνόητους λόγους φυσικά ψηφιακό = ευκολότερο φακέλωμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

lolwut?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα δεν είχε κανέναν λόγο να μεταβεί στο ψηφιακό σήμα δεδομένης της οικονομικής καταστροφής που βιώνει.

 

Οι όποιες υποχρεώσεις της προς την Ευρωπαϊκή Ένωση μου είναι εντελώς αδιάφορες υπό τις παρούσες συνθήκες..

 

 

..μάλιστα θα έλεγα ότι θα έπρεπε να αναθεωρήσουμε (ή πιο σωστά να ξηλώσουμε) αρκετές ευρωπαϊκές ντιρεκτίβες που αυτή την στιγμή είναι τουλάχιστον εκτός τόπου και χρόνου για την Ελληνική πραγματικότητα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι είναι άσχετοι με τεχνολογία, τι περιμένετε; Ρε εσείς τους ψηφίζατε τόσα χρόνια, πλάκα μας κάνετε; Εμάς στο Αμστερνταμ μας κάνει tweet ο Δήμαρχος πότε να βγάλουμε τα σκουπίδια μας έξω από την πόρτα μας. Μόνο που όταν ψηφίζουμε το μελετάμε πρώτα. Έτσι ρίχτε τα όλα στους "άλλους", δε φταίτε ποτέ "εσείς".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανωτερη παιδεια.

Και άρα βγαίνει το συμπέρασμα ότι "εμείς είμαστε υπεύθυνοι για όσα μας συμβαίνουν", γιατί ας είχαμε καλύτερη παιδεία άμα θέλαμε να είμαστε πιο προχωρημενοι; Ποιοι είναι υπεύθυνοι για την παιδεία μας; Εμείς;

 

Επι τη ευκαιρία, τον καιρό που γίνονται οι εκλογές, κάποιοι ερευνούν και δείχνουν ποιοι ψήφισαν τι. Όλες οι στατιστικές δείχνουν ότι οι διάφορες στα ποσοστα στις ψήφους ανάμεσα στους ανθρώπους με ανώτερη παιδεία και τους υπόλοιπους, είναι ασήμαντες. Υπαρχουν διάφορες, δεν είναι ακριβώς το ίδιο, αλλα δεν ειναι κάτι που, για παραδειγμα, θα άλλαζε τα εκλογικά αποτελέσματα. Τουλάχιστον πριν την κρίση. Τώρα δε γνωρίζω, αλλά υποθέτω ότι θα υπάρχει μια πόλωση σε κάποια θέματα (ας το αφήσουμε εκεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...