Προς το περιεχόμενο

προβλημα με LevelOne WNC-0301 και windows7!


manos08

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους!

Έχω την ενλόγο καρτα και απο χθές ψάχνω για drivers για windows7.Όμως οποιους κι αν εχω βρει,είτε δεν λειτουργουν καθόλου ή υπολειτουργούν.

Να σημείώσω ότι η καρτα λειτουργει απροβλημάτηστα οταν bootαρω ubuntu12.04.

 

Μηπως εχεται καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες τους τελευταίους της Realtek για το RTL8185 ;

 

http://www.station-drivers.com/page/realtek_wireless.htm

(τους πρώτους για windows 7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχεται να μου προτεινεται καποια αλλη καρτα που να ειναι συμβατη με windows sp1 σε λογικη τιμη παντα,απο τη στιγμη που δε υπαρχει καποια λυση?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

φίλε lamogio... δεν είναι αυτή η λύση. Μόλις δοκίμασα τους εν λόγω drivers και δε δουλεύουν με Windows 7. Το προβλημα ειναι οτι δεν ειμαι σπιτι να δω serial number καρτας και ακριβή αριθμό μοντέλου, ώστε να γραψω στους μαστορες της Level One σχετικά με το πρόβλημα. Το παράξενο είναι ότι ΔΟΥΛΕΥΑΝ στο μηχανάκι μου ως χθες που έκανα format. Δε θυμάμαι πως τους είχα εγκαταστήσει από το '09-'10 όταν την έβαλα στα Win7  :(

 

Α! Δοκίμασα -εννοείται- ΚΑΙ drivers για XP και Vista που έχει μέσα το πακετάκι, αλλά ΤΖΙΦΟΣ !!!



http://drivers.softpedia.com/progDownload/Realtek-RTL-8180-RTL8185-PCI-Cardbus-802-11g-54M-WLAN-Driver-6112007032009-Download-85696.html

 

παίζει ο παραπάνω driver να είναι η λύση στο πρόβλημα, αλλά θα το δοκιμάσω το απόγευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win7 ultimate... αλλά ΔΕΝ κάνουν οι drivers του site. Βγάζει error "the device could not start". Και δεν μπορώ να θυμηθώ πως την είχα στήσει πριν χρόνια με ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ drivers και ΙΔΙΑ Windows !!!  Είναι να τρελαίνεσαι !!! :eek:

 

ΙΔΙΟ μηχάνημα, ΙΔΙΑ Windows, ΙΔΙΑ κάρτα, πιο ΠΑΛΙΟΙ drivers... κι όμως δούλευε τόσα χρόνια !!!

 

Α! ξέχασα ότι ΟΥΤΕ τα Windows 8 βλέπουν την κάρτα !!!  Που υποτίθεται ότι έχουν ΠΟΛΛΟΥΣ drivers εγκατεστημένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα τελικά...!!!  :(     Μάλλον πάω για αγορά άλλης κάρτας γιατί έχω αλλεργία στον πονοκέφαλο...

 

Αν έχει κάποιος λύση/ιδέα εντός της ημέρας... ας το πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...