Προς το περιεχόμενο

Απόπειρα απόδρασης του Βλαστού στις φυλακές Τρικάλων


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκηνές αστυνομικής ταινίας εκτυλίχθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στις φυλακές Τρικάλων, όταν ελικόπτερο με τέσσερις επιβαίνοντες (δύο ελληνικής και δύο αλβανικής καταγωγής) επιχείρησε να προσεγγίσει την α΄ πτέρυγα του σωφρονιστικού καταστήματος προκειμένου να βοηθήσει τον Παναγιώτη Βλαστό να αποδράσει.

 

http://www.zougla.gr/greece/article/aftos-ine-o-panagiotis-vlastos

 

http://www.zougla.gr/greece/article/erevnes-sto-kelia-ton-filakon-gia-silogi-stixion

 

http://www.zougla.gr/greece/article/tora-apopira-apodrasis-me-elikoptero

 

Πλεον οι αποδρασεις με ελικοπτερα γινεται ρουτινα μου φαίνεται. Αλλά απορώ έτσι ο οποιοσδηποτε μπορει να παει και να νοικιάσει ενα ελικοπτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Eκανε 2 φονους το 1994 κ το 1998 αφεθηκε ελευθερος.

Το 1998 εφαγε εναν αστυνομικο ,αφεθηκε ελευθερος το 2007.

Το 2007 πυροβολησε ιδιοκτητες καταστηματος που πουλαγε προστασια.

 

Ποιος λαλακας τον αφηνε ελευθερο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eκανε 2 φονους το 1994 κ το 1998 αφεθηκε ελευθερος.

Το 1998 εφαγε εναν αστυνομικο ,αφεθηκε ελευθερος το 2007.

Το 2007 πυροβολησε ιδιοκτητες καταστηματος που πουλαγε προστασια.

 

Ποιος λαλακας τον αφηνε ελευθερο;

 

Πρέπει πάντως να του αναγνωρίσουμε ότι είναι φιλότιμο παλικάρι. Σου λέει «Γιατί να τους τρέχω τους δικαστές να μου βγάζουν απελευθερωτικές αποφάσεις; Θα την κάνω μόνος μου, να χαλαρώσουν και λίγο οι άνθρωποι...»

 

Πάντως η είδηση εδώ, είναι ότι η απόπειρα, έμεινε ...απόπειρα. Τι σκατά έγινε και δεν τα κατάφεραν να τον βγάλουν; Έχουν εγκαταστήσει αντιαεροπορικές συστοιχίες στις ταράτσες των φυλακών;  

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει πάντως να του αναγνωρίσουμε ότι είναι φιλότιμο παλικάρι. Σου λέει «Γιατί να τους τρέχω τους δικαστές να νου βγάζουν απελευθερωτικές αποφάσεις; Θα την κάνω μόνος μου, να χαλαρώσουν και λίγο οι άνθρωποι...»

 

Πάντως η είδηση εδώ, είναι ότι η απόπειρα, έμεινε ...απόπειρα. Τι σκατά έγινε και δεν τα κατάφεραν να τον βγάλουν; Έχουν εγκαταστήσει αντιαεροπορικές συστοιχίες στις ταράτσες των φυλακών;  

 

Τους περιμένανε http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=259434

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξύ, τι διάολο. Πως την έχουν δει όλοι τωρα και σηκώνουν ελικόπτερα??

Που στο διάτανο τα βρισκουν τα φράγκα :P

χαχαχα τοσα λεφτα πηρε το παιδι απ την απαγωγη Παναγοπουλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περίμενε κανεις οτι οι αρχές τα εχουν ηδη κατάσχει...Τι διάολο. Εγω αν κρύψω λεφτά, αύριο θα έχει έρθει η εφορία, η αντιτρομοκρατική και το 166 και θα μου χουν γκρεμίσει το σπίτι για να τα βρουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει οι τυποι ηταν λιγο...ζωα :)

 

Πας με ελικοπτερο...και πεφτουν οι πρωτες προειδοποιητικες απο τους φρουρους?Και συνεχιζεις την δουλεια?

 

ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ πεσανε...που πας ρε καραμητρο με το ελικοπτερο ??Αμα αρχισει το πιστολιδι παει να πει οτι το σχεδιο απετυχε..καντην !!

Και ο Βλαστος..αλλο ζωον και αυτο...πιανεται απο την σκαλα και προσπαθει να ανεβει ΜΕΧΡΙ πανω.Ειμαστε σοβαροι?

Ανεβα ενα δυο σκαλοπατια και ας σηκωθει το ελικοπτερο να την κανει και ας προσγειωθει σε κανα χωραφι για να τον βαλουν μεσα...

 

Μην αναφερω καν οτι υπηρχε η πληροφορια οτι θα παιχτει αποδραση με ελικοπτερο και ολες οι φυλακες ηταν προετοιμασμενες για τετοιο σεναριο...

 

Ημαρτον...τι μυαλα κουβαλανε μερικοι!!

 

Τεσπα..ο πιλοτος και ο μηχανικος δεν με πειθουν οτι δεν ειχανε ψιλιαστει τιποτα...

Σε νοικιαζουν απο τον Ασπροπυργο για να πανε....ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

Νταξ στα παπακια τους λεφτα θα βγαλει η εταιρια που το νοικιαζει..αλλα ΠΟΙΟΣ παει με ελικοπτερο τετοια μεγαλη αποσταση??

Ή δεν ειδανε τα καλασνικωφ?Αντε και σε σακιδια να ηταν...ΤΥΦΕΚΙΑ ειναι , οχι νεροπιστολα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο δικηγόρος του στο Alpha να ζητά και τα ρέστα που τόλμισαν και πυροβόλισαν οι φύλακες, επειδή ήταν με την πλάτη προς αυτούς.

Χαχ..."δικαίωμα του ανθρώπου στην ελευθερία".

 

Τον κρεμάς απ' τ'αντερα μετά τον χασοδίκη ή όχι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άμεσο ερώτημα που μου ήρθε ήταν άραγε ελευθερώνεις έναν ικανότατο για έστω n αριθμό νέων φόνων κτλ ή του στέλνεις σφαίρες στον αέρα;

Ο δίκης ήταν εντελώς γελείως για μένα και ειδικά με αυτά που είπε και το ύφος του. Καλύτερα θα ήταν να μην βγάλει άχνα γιατί θα μπορούσε να είναι εντελώς τυχαία ο επόμενος που θα έλεγε αντίο στον εν ζωή κόσμο (από τον πελάτη του)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποσο μαλακες που πίστευαν οτι το ίδιο το κολπο θα πιασει τρίτη φορα;δηλαδη θες να αποδρασεις? Οκ βρες αλλο τρόπο...ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...