Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσιάζει το Note 8.0 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung όπως αναμενόταν παρουσίασε χθες στην έκθεση Mobile World Congress που διεξάγεται στη Βαρκελώνη, το νέο μέλος της οικογενείας Note, το οποίο διαθέτει οθόνη 8΄ιντσών και είχαμε την ευκαιρία να το δούμε από κοντά.Εμφανισιακά αλλά και ως ποιότητα κατασκευής δε διαφέρει από το Note 2 αλλά και το Galaxy S III, ενώ τρέχει Android Jelly Bean 4.1.2, με την εταιρεία να υπόσχεται σύντομα την αναβάθμιση σε 4.2. Κλασσικά η Samsung προσθέτει το δικό της γραφικό περιβάλλον πάνω από το Android και το οποίο διαθέτει αρκετά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά όπως το Multi Window για να εμφανίζετε 2 εφαρμογές σε μία οθόνη.

 

Θα κυκλοφορήσει σε χωρητικότητες των 16 και 32gb αλλά σε έκδοση LTE η οποία αναμένεται να είναι λίγο πιο ακριβή από το WiFi μοντέλο. Σημαντική και άκρως καλοδεχούμενη προσθήκη είναι η παρουσία microSD θύρας η οποία μπορεί να επεκτείνει το διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο κατά επιπλέον 64GB. Η αυτονομία του Note 8.0 αναμένεται να κυμαίνεται στα υψηλά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η σειρά μιας και διαθέτει μπαταρία 4.600 mAh.

 

Η Samsung παραδοσιακά εξοπλίζει κάθε της smartphone με αρκετό επιπρόσθετο λογισμικό και το Galaxy Note 8.0 δεν αποτεέί εξαίρεση. Οι περισσότερες εφαρμογές είναι βελτιστοποιημένες για χρήση με το S-Pen όπως η εφαρμογή σημειώσεων με το γραφικό σας χαρακτήρο το S-Note.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Samsung Galaxy Note 8.0Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0Samsung Galaxy Note 8.0

Από τα παλιά μας έρχεται και η υπέρυθρη θύρα με την οποία η Samsung δίνει το χαρακτήρα του τηλεχειριστηρίου στη συσκευή και μάλιστα χωρίς να περιορίζεται μόνο σε τηλεοράσεις της εταιρείας. Μέσα από την εφαρμογή Smart Remote μπορείτε να προχωρήσετε σε σύνδεση της τηλεόρασης σας με την εφαρμογή και έτσι να ξεκινήσετε το χειρισμό της μέσα από το tablet.

 

Η εταιρεία δεν είναι ακόμη έτοιμη να ανακοινώσει την τιμολογιακή πολιτική για το Note 8.0, κάτι που θα κάνει πιθανότατα τον επόμενο μήνα όσο πλησιάζει η κυκλοφορία της συσκευής, η οποία είναι προγραμματισμένη για τον Απρίλιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλαστικο που γυαλιζει και μαλιστα σε ασπρο κανει τη συσκευη να φανταζει αβασταχτα φτηνιαρικη (με το πλαστικο δεν εχω συγκεκριμενο προβλημα γενικα αρκει να ειναι οπως πρεπει). Επισης το συγκεκριμενο design ταιριαζει μονο στο S3 mini κατα την αποψη μου. Και το περιμετρικο ασημενιο πλαισιο επισης ειναι παρωχημενο πλεον και παλι δεν μου αρεσει σε συνδυασμο με αυτο το ασπρο. Το ενσωματωμενο S Pen ειναι το μονο χαρακτηριστικο που εχει ως οπλο εναντια στο ipad και η τιμη που πεφτει βεβαια με το χρονο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hal πού έμαθες ότι είναι προγραμματισμένη η κυκλοφορία για Απρίλιο;
Δεν το βρίσκω σε κανένα site...

 

Επίσης,όταν λες πλαστικό της samsung,όπως αυτό του samsung galaxy note 10.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hal πού έμαθες ότι είναι προγραμματισμένη η κυκλοφορία για Απρίλιο;

Δεν το βρίσκω σε κανένα site...

 

Επίσης,όταν λες πλαστικό της samsung,όπως αυτό του samsung galaxy note 10.1?

 

Για τον Απρίλιο μου το ανέφερε στέλεχος της Samsung ενώ το πλαστικό νομίζω είναι ακριβώς το ίδιο με του Note 10.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω tablet είναι και θα το αγοράζεις είτε με την απλή έκδοση μόνο με wifi είτε με 3g για να κάνεις και κλήσεις ή να σερφάρεις με τον πάροχο σου.

 

Και εμένα δεν μ αρέσει το άσπρο πλαστικό, θα μπορούσε να είχε κάνει κάτι πολύ καλύτερο.

 

 

http://www.detective-zakynthinos.net/Detectives-Private-Investigators.asp?Code=003884-Tilefonikos-katalogos-Kiniton-T%E7%EB%E5%F6%F9%ED%E9%EA%FC%F2%20%CA%E1%F4%DC%EB%EF%E3%EF%F2%20K%E9%ED%E7%F4%FE%ED.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...