Προς το περιεχόμενο

Η ελληνική αστυνομία στηρίζει τον αθλητισμό...


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτοι στο βιντεο ειναι φιλαθλοι η χουλιγκανς; 

Σατυρικα το ειπα απλοι φιλαθλοι ειναι πολυ εχουν παει μετα παιδια τους και τα ΜΑΤ του επιτιθονταο χωρις λογο και μαλιστα επιδυκνιουν ιδιαιτερο ζηλο...

 

Ήθελα να ήξερα,φταίει η Αστυνομία(γενικά μιλάω,όχι για το συγκεκριμένο βίντεο) ή η νοοτροπία πως πρέπει να πάω στο γήπεδο να βρίσω και να κάνω αυτά που στο σπίτι ή στον κοινωνικό μου περίγυρο δεν τολμώ να πω ή να κάνω;

Ήθελα να ήξερα,φταίει η Αστυνομία που και στο εξωτερικό να πάμε πάλι θα θελήσουμε να επιδείξουμε το "φλογερό ταμπεραμέντο" μας;(π.χ:final 4 στην Τουρκία).

Ήθελα να ήξερα,φταίει η Αστυνομία,που τα γήπεδα είναι άδεια;

Ήθελα να ήξερα,σε αυτό το forum, moderator υπάρχει, ή θα αρκεστούμε στην κρατική βία και πως εμείς είμαστε οι αγνοί φίλαθλοι;

ΥΓ:Δεν με απασχολεί,ποιος μπορεί να ξεκίνησε το θέμα,δεν με απασχολεί ποιος φταίει στην συγκεκριμένη περίπτωση,αλλά δεν μπορώ να ανέχομαι θέμα "Η ελληνική αστυνομία στηρίζει τον αθλητισμό..." και να αναφέρεται σε επεισόδια σε ΓΗΠΕΔΟ.Ας έχει την άποψη αυτή άνθρωπος που δεν έχει πατήσει ποτέ του σε γήπεδο.

Και φυσικα υπαρχουν τραμπουκοι που κανουν καραγκιοζιλικια κλασικο παραδειγμα το κυπελο στο μπασκετ προσφατα.

Αλλα εχει η αστυνομια εκανε την παπια εδω ομως αμεσως επιθεση και μαλιστα σε ατομα που δεν καναν τιποτα απλα τρωνε ξυλο επειδη ετσι γουσταρει ο ματατζης.

 

Ο τιτλος ηταν φυσικα καυστικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σατυρικα το ειπα απλοι φιλαθλοι ειναι πολυ εχουν παει μετα παιδια τους και τα ΜΑΤ του επιτιθονταο χωρις λογο και μαλιστα επιδυκνιουν ιδιαιτερο ζηλο...

Προληπτικά, για να μην γίνουν τα παιδιά τους τρομοκράτες. Ακούστηκε σαν άποψη και σε άλλα τοπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προληπτικά, για να μην γίνουν τα παιδιά τους τρομοκράτες. Ακούστηκε σαν άποψη και σε άλλα τοπικ.

Μαλλον τους ειναι αδιαφορο οτι η βια φερνει βια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς υπάρχει αστυνομία στα γήπεδα. Οι ομάδες δεν είναι ΑΕ ή ιδέα μου είναι; Ας αναλάβουν μόνες τους την τήρηση της τάξης.

Ενώ υπάρχουν (υποτίθεται) τόσες ελλείψεις σε προσωπικό στα ΑΤ, σπαταλούν ανθρώπινο δυναμικό και εργατώρες για την αποφυγή επεισοδίων, τα οποία γίνονται χειρότερα με την "προκλητική" παρουσία της Αστυνομίας.

Ας πλακωθούν οι κάφροι (sorry, οι φίλαθλοι ήθελα να πω) μεταξύ τους ελεύθερα τότε και ας γίνει ότι θέλει. Ούτε που θα έπρεπε να μας νοιάζει. 

Όπως με τα ξεφτιλίκια στον τελικό κυπέλου του μπασκετ στο Ελληνικό, που είχε παραπάνω διμοιρίες των ΜΑΤ απ' ότι έχει στις 24ωρες πανεργατικές απεργίες της ΓΣΕΕ! Γιατί να πληρώνει ο φορολογούμενος τέτοια άχρηστα ποσά;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς υπάρχει αστυνομία στα γήπεδα. Οι ομάδες δεν είναι ΑΕ ή ιδέα μου είναι; Ας αναλάβουν μόνες τους την τήρηση της τάξης.

Ενώ υπάρχουν (υποτίθεται) τόσες ελλείψεις σε προσωπικό στα ΑΤ, σπαταλούν ανθρώπινο δυναμικό και εργατώρες για την αποφυγή επεισοδίων, τα οποία γίνονται χειρότερα με την "προκλητική" παρουσία της Αστυνομίας.

Ας πλακωθούν οι κάφροι (sorry, οι φίλαθλοι ήθελα να πω) μεταξύ τους ελεύθερα τότε και ας γίνει ότι θέλει. Ούτε που θα έπρεπε να μας νοιάζει. 

Όπως με τα ξεφτιλίκια στον τελικό κυπέλου του μπασκετ στο Ελληνικό, που είχε παραπάνω διμοιρίες των ΜΑΤ απ' ότι έχει στις 24ωρες πανεργατικές απεργίες της ΓΣΕΕ! Γιατί να πληρώνει ο φορολογούμενος τέτοια άχρηστα ποσά;

Αχ αυτη ειναι μια πονεμενη ιστορια που απο οτι φαινεται δυσκολα θα λυθει, το καλυτερο για μενα θα ηταν να απαγορευεται η εισοδος σε οσους κανουν επεισοδια δια παντος.

 

Τωρα στο σχετικο θεμα στο τελικο κυπελου ειδα τρεις να την πεφτουν σε εναν και ενας να κραταει σουγια και μπροστα η αστυνομια και δεν εκανε τιποτα ενω στους φιλαθλους του ιωνικου ρυχνουν ξυλο σε αοπλους που δεν κανουν τιποτα απολυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηριζουμε την Ελληνικη Αστυνομια,που μας προστατευει απο τα αποβρασματα της κοινωνιας,τους γεννημενους κλεφτες,τα καθαρματα,τους αμαρτωλους του κερατα που λυμαινουν τα γηπεδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα υπαρχουν τραμπουκοι που κανουν καραγκιοζιλικια κλασικο παραδειγμα το κυπελο στο μπασκετ προσφατα.

Αλλα εχει η αστυνομια εκανε την παπια εδω ομως αμεσως επιθεση και μαλιστα σε ατομα που δεν καναν τιποτα απλα τρωνε ξυλο επειδη ετσι γουσταρει ο ματατζης.

 

Ο τιτλος ηταν φυσικα καυστικος!

Δυστυχώς ή ευτυχώς έφαγα τα γήπεδα με το κουτάλι ως φίλαθλος.Έχω φάει ξύλο σε οργανωμένες εκδρομές.Έχω δει πολλά.Πατεράδες να παίζουν ξύλο σε αγώνες under17,να τρώω χημικά γιατί κάτι πρεζόνια ήθελαν να μπουν χωρίς εισιτήριο,να μην μπορώ να πιω νερό γιατί η πολιτεία βρήκε το "απόλυτο" μέτρο για να μην πέφτουν μπουκάλια στο γήπεδο,χασίς και ούζο με πορτοκαλάδα(σε μπουκάλι fanta) και να γίνονται φασαρίες.Πλέον τα έχω σιχαθεί.Δεν διαφωνώ περί υπερβάλλοντα ζήλου κλπ,αλλά θα επαναλάβω:Επεισόδια στο γήπεδο δεν προκαλεί η Αστυνομία,ίσα-ίσα που βολεύει πολλούς να υπάρχει Αστυνομία για να αποτινάξουν από πάνω τους την ευθύνη(πρόεδροι,παράγοντες κλπ.).Το πρόβλημα που έχει η Αστυνομία,είναι η διαχείριση.

Όταν αντιληφθούμε πως το να πηγαίνεις στο γήπεδο είναι ψυχαγωγία και όχι ψυχαναγκασμός,ίσως δούμε προκοπή.Μέχρι τότε.....

ΥΓ:Ελπίζω να κατανοείς πως δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου.Μπορεί στο συγκεκριμένο περιστατικό να ήσουν παρών και να το έζησες ιδίοις όμμασι.Γενικά μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς υπάρχει αστυνομία στα γήπεδα. Οι ομάδες δεν είναι ΑΕ ή ιδέα μου είναι; Ας αναλάβουν μόνες τους την τήρηση της τάξης.

Ενώ υπάρχουν (υποτίθεται) τόσες ελλείψεις σε προσωπικό στα ΑΤ, σπαταλούν ανθρώπινο δυναμικό και εργατώρες για την αποφυγή επεισοδίων, τα οποία γίνονται χειρότερα με την "προκλητική" παρουσία της Αστυνομίας.

Ας πλακωθούν οι κάφροι (sorry, οι φίλαθλοι ήθελα να πω) μεταξύ τους ελεύθερα τότε και ας γίνει ότι θέλει. Ούτε που θα έπρεπε να μας νοιάζει. 

Όπως με τα ξεφτιλίκια στον τελικό κυπέλου του μπασκετ στο Ελληνικό, που είχε παραπάνω διμοιρίες των ΜΑΤ απ' ότι έχει στις 24ωρες πανεργατικές απεργίες της ΓΣΕΕ! Γιατί να πληρώνει ο φορολογούμενος τέτοια άχρηστα ποσά;

 

Πληρώνεται η ΕΛ.ΑΣ. από τις Π.Α.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία απορία: Στην συγκεκριμένη περίπτωση, εκεί που γινόταν ο αγώνας ήρεμα και φιλικά, σηκώθηκαν οι Αστυνομικοί και άρχισαν να μοιράζουν ξύλο ή είχαν προηγηθεί διάφορα περιστατικά από τους φιλάθλους; Θέλω να μου απαντήσει όποιος πραγματικά γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ή ευτυχώς έφαγα τα γήπεδα με το κουτάλι ως φίλαθλος.Έχω φάει ξύλο σε οργανωμένες εκδρομές.Έχω δει πολλά.Πατεράδες να παίζουν ξύλο σε αγώνες under17,να τρώω χημικά γιατί κάτι πρεζόνια ήθελαν να μπουν χωρίς εισιτήριο,να μην μπορώ να πιω νερό γιατί η πολιτεία βρήκε το "απόλυτο" μέτρο για να μην πέφτουν μπουκάλια στο γήπεδο,χασίς και ούζο με πορτοκαλάδα(σε μπουκάλι fanta) και να γίνονται φασαρίες.Πλέον τα έχω σιχαθεί.Δεν διαφωνώ περί υπερβάλλοντα ζήλου κλπ,αλλά θα επαναλάβω:Επεισόδια στο γήπεδο δεν προκαλεί η Αστυνομία,ίσα-ίσα που βολεύει πολλούς να υπάρχει Αστυνομία για να αποτινάξουν από πάνω τους την ευθύνη(πρόεδροι,παράγοντες κλπ.).Το πρόβλημα που έχει η Αστυνομία,είναι η διαχείριση.

Όταν αντιληφθούμε πως το να πηγαίνεις στο γήπεδο είναι ψυχαγωγία και όχι ψυχαναγκασμός,ίσως δούμε προκοπή.Μέχρι τότε.....

ΥΓ:Ελπίζω να κατανοείς πως δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου.Μπορεί στο συγκεκριμένο περιστατικό να ήσουν παρών και να το έζησες ιδίοις όμμασι.Γενικά μιλάω.

Εγω δεν σου ειπα οτι ο αθλιτισμος δεν ειναι πολιτισμος αλλα οτι η αστυνομια χρησιμοποιει βια χωρις λογο ενω οταν εχει λογο κανει την παπια.

 

Εχω δει να τρωνε ξυλο παπουδες, γιαγιαδες, ανηλικα, να πετανε τα χημικα με το κιλο και αυτοι που φταινε ποτε δεν τους εχουν κανει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πληρώνουν την ΔΕΗ ή τις ασφαλιστικές εισφορές;

 

Δεν πληρώνονται από τις ΠΑΕ αλλά από την λίγκα με ποσοστό από τα τηλεοπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...