Προς το περιεχόμενο

FonePad από την Asus, tablet 7' ιντσών και τιμή €219


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας μαζέψει αρκετή εμπειρία από την κυκλοφορία του Nexus 7 tablet για το οποίο συνεργάστηκε με την Google, η Asus προχώρησε στα αποκαλυπτήρια του FonePad 7' ιντσών που θέλει να πρασαριστεί ως ένα ακόμη φθηνό android tablet 7' ιντσών.Η ποιότητα κατασκευής είναι από την πρώτη στιγμή ορατή αφού το πίσω μέρος είναι επι το πλείστον μεταλλικό αφήνοντας δύο μικρά κομμάτια στο πάνω και κάτω μέρος πλαστικά. Μάλιστα μπορούμε να αφαιρέσουμε το πάνω μέρος πολύ εύκολα κάτι που θα μας αποκαλύψει μια microSIM θύρα καθώς και microSD θύρα για επέκταση του 8GB διαθέσιμου αποθηκευτικού χώρου. Βάζοντας τη sim κάρτα μας στην αντίστοιχη υποδοχή, όχι μόνο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το FonePad ως συσκευή σύνδεσης με το Διαδίκτυο αλλά ακόμα και ως τηλέφωνο, κάτι που δεν αναμένεται να συναντήσει μεγάλη επιθυμία χρήσης...

 

Δημοσιευμένη ΕικόναΔημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη ΕικόναΔημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη ΕικόναΔημοσιευμένη Εικόνα

 

Η ανάλυση της οθόνης βρίσκεται στα 1280x800 ενώ εσωτερικά έχουμε μια έκπληξη και πιο συγκεκριμένα την παρουσία επεξεργαστή Intel Clovertrail τελευταίας γενιάς, χρονισμένου στο 1.2 GHz μαζί με ένα 1GB μνήμη. Η Intel προσπαθεί να συγκεντρώσει ένα ικανοποιητικό μερίδιο της συγκεκριμένης mobile αγοράς και γι'αυτό το λόγο έχει προχωρήσει στην πλήρη υποστήριξη της έκδοσης 4.1 Jelly Bean από smartphones και tablets όπως το συγκεκριμένο που στηρίζονται πάνω σε επεξεργαστές x86 αρχιτεκτονικής. Ακόμη βλέπουμε μία κάμερα 1.2mp μόνο στο μπροστινό μέρος για βιντεοκλήσεις καθώς και δέκτη GPS.

 

To FonePad αναμένεται στην Ευρώπη τον προσεχή Απρίλιο με τιμή €219 για το μοντέλο των 8GB.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω πολύ πια με όλες αυτές τις "καινοτομίες" που θέλουν τα κινητά τηλέφωνα όλο και πιο μεγάλα. Παλιά τους είχε πιάσει η μανία να τα κάνουν μικρότερα και τώρα το ακριβώς αντίθετο. Αυτό μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον φαρμακοποιό, την οδοντόκρεμα, την οδοντόβουρτσα και μετά το υπόθετο. Να δω τι άλλο θα σκαρφιστούν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω πολύ πια με όλες αυτές τις "καινοτομίες" που θέλουν τα κινητά τηλέφωνα όλο και πιο μεγάλα. Παλιά τους είχε πιάσει η μανία να τα κάνουν μικρότερα και τώρα το ακριβώς αντίθετο. Αυτό μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον φαρμακοποιό, την οδοντόκρεμα, την οδοντόβουρτσα και μετά το υπόθετο. Να δω τι άλλο θα σκαρφιστούν...

 

Δεν το ξέρω το ανέκδοτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και ενα χρονο ζηταω μια τετοια συσκευη που για αυτο που θελω εγω δεν υπαρχει ,μια συσκευη για ολα και οχι να κουβαλαω ταμπλετ που ειναι για μενα εργαλειο αλλα και τηλεφωνο αναγκαστηκα αν και σπανια χρησιμοποιω.Και ξαφνικα και η σαμι αλλα και η asus ανακοινωνουν phoneblets.Tωρα οσο για τον intel....κραταω μικρο καλαθι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το έχεις εάν χρειαστεί να κάνεις κλήσεις ή να χρησιμοποιήσεις τα mb που μπορείς να έχεις απ τον πάροχο σου δεν μου ακούγεται άσχημο και η τιμή είναι πολύ καλή θα έλεγα.

 

http://detective-zakynthinos.net/mobiles/index.asp?Code=000223.%CD%F4%E5%F4%E5%EA%F4%E9%E2.%D4%E7%EB%E5%F6%F9%ED%E9%EA%FC%F2-%CA%E1%F4%DC%EB%EF%E3%EF%F2.html#.USxxdqXQCW0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο που αποδεικνύει αυτή η συσκευή είναι πόσο γελοία υπερκοστολογημένα είναι όλα τα κινητά. Αφού με 220 ευρώ παίρνεις οθόνη 7 ιντσών και επεξεργαστή τον τελευταίο intel Clovertrail...Γιατί δεν βγαίνει με 180 ευρώ και αυτά τα χαρακτηριστικά στις 4,5 ίντσες να δείτε πως θα σαρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ρε παιδιά, εκείνο το ανέκδοτο με την οδοντόπαστα και τον φαρμακοποιό τι έγινε; :P

Έλα μωρέ, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Πάει ένας σε κάποιο χωριό και μπαίνει σε ένα φαρμακείο και ζητάει οδοντόκρεμα. ο φαρμακοποιός θέλοντας να του κάνει πλάκα του δίνει μία διαφημιστική που είχε σε μέγεθος όσο ένας μικρόις πάγκος. Μετά ζητάει και μία οδοντόβουρτσα. ο φαρμακοποιός θέλοντας να συνεχίσει την πλάκα του δίνει μία οδοντόβουρτσα της ίδιας διαφήμησης που είχε μήκος περίπου ένα μέτρο.

Θα ήθελες κάτι άλλο...? τον ρωτάει ο φαρμακοποιός.

Ναι μωρέ, αποκρίνεται ο πελάτης. Θα ήθελα και μερικά υπόθετα, αλλά άστο καλύτερα, θα τα πάρω απο την δικιά μου γειτονιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...