Προς το περιεχόμενο

Laser στα μάτια? Απόψεις, κόστος!


Claymore123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Τωρα την εκανες?Ανοιξαν τα χειρουργεια?

Μόνο προγραμματισμένα - έκτακτα , και με έλεγχο . . Ήταν ανάγκη .

 

 

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, meletis_m είπε

Μόνο προγραμματισμένα - έκτακτα , και με έλεγχο . . Ήταν ανάγκη .

Καταλαβα ,και ηθελα απο μαρτη να κανω στα ματια μου για μυωπια,αλλα οπως βλεπω παμε για ιουνιο[που δεν ξερω αν κανουν καλοκαιρι τετοιες επεμβασεις],οποτε μιλαμε παλι για χειμωνα,σκατουλες

Περαστικα BTW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Καταλαβα ,και ηθελα απο μαρτη να κανω στα ματια μου για μυωπια,αλλα οπως βλεπω παμε για ιουνιο[που δεν ξερω αν κανουν καλοκαιρι τετοιες επεμβασεις],οποτε μιλαμε παλι για χειμωνα,σκατουλες

Περαστικα BTW

Το καλοκαίρι δεν είναι καλή εποχή για τέτοιες επεμβάσεις απ ότι έχω διαβάσει...

Είμαι και εγώ υπο σκέψη να κάνω επέμβαση διόρθωσης μυωπίας αλλά το βλέπω απο Φθινόπωρο Θεού θέλοντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Καταλαβα ,και ηθελα απο μαρτη να κανω στα ματια μου για μυωπια,αλλα οπως βλεπω παμε για ιουνιο[που δεν ξερω αν κανουν καλοκαιρι τετοιες επεμβασεις],οποτε μιλαμε παλι για χειμωνα,σκατουλες

Περαστικα BTW

Νομιζω μπορεις απο 1 Μαιου και μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Το καλοκαίρι δεν είναι καλή εποχή για τέτοιες επεμβάσεις απ ότι έχω διαβάσει...

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει δηλαδή ; Εγώ Ιούνιο την είχα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MauroPaltoudias είπε

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει δηλαδή ; Εγώ Ιούνιο την είχα κάνει.

Ως προς τους εξωτερικούς περιβαντολογικούς παράγοντες το αναφέρω , οι όποιοι μπορεί να δυσχεραίνουν την αποθεραπεία. ( π.χ  έντονη ηλιοφάνεια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εργαζόμενος είμαι , σε περιβάλλον γραφείου...

Καλοδεχούμενη πάντως η γνώμη σου...Θα το δώ για την επέμβαση μόλις αρχίσουμε & μπαίνουμε εκ νέου στην νέα κανονικότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επομένως, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Εγώ την έκανα Ιούνιο, φορούσα όποτε έβγαινα έξω γυαλιά ηλίου (1-2 ημέρες αν θυμάμαι καλά, που είναι και ευαίσθητο ακόμα το μάτι) και μέχρι τις αρχές Ιουλίου δεν ένιωθα απολύτως τίποτα. Στο μεσοδιάστημα προφανώς, έπαιρνα όλα τα κολλύρια που μου είχε γράψει η οφθαλμίατρος για την προστασία έναντι πιθανής μόλυνσης.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Επομένως, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Εγώ την έκανα Ιούνιο, φορούσα όποτε έβγαινα έξω γυαλιά ηλίου (1-2 ημέρες αν θυμάμαι καλά, που είναι και ευαίσθητο ακόμα το μάτι) και μέχρι τις αρχές Ιουλίου δεν ένιωθα απολύτως τίποτα. Στο μεσοδιάστημα προφανώς, έπαιρνα όλα τα κολλύρια που μου είχε γράψει η οφθαλμίατρος για την προστασία έναντι πιθανής μόλυνσης.

Πολυ ευχαριστο αυτο,ετοτε καλο ειναι να το κοιταξω.Απλα γενικα καλοκαιρι το ειχα οπως και τα σπυρακια πχ,δεν κανεις θεραπειες επειδη δεν βοηθαει ο ηλιος,και επισης επειδη οντως για να ερθεις στα 100% θελεις κανα μηνα ,το καλοκαιρι που γενικα θες να εισαι ολη μερα εξω ,ειναι λιγο βασανιστηριο.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Επομένως, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Εγώ την έκανα Ιούνιο, φορούσα όποτε έβγαινα έξω γυαλιά ηλίου (1-2 ημέρες αν θυμάμαι καλά, που είναι και ευαίσθητο ακόμα το μάτι) και μέχρι τις αρχές Ιουλίου δεν ένιωθα απολύτως τίποτα. Στο μεσοδιάστημα προφανώς, έπαιρνα όλα τα κολλύρια που μου είχε γράψει η οφθαλμίατρος για την προστασία έναντι πιθανής μόλυνσης.

Τα γυαλια ηλιου ειναι ακρως απαραιτητα ακομα και χωρις να εχει γινει επεμβαση συνεχεια οταν εχει ηλιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SOCRATIS1000 είπε

Πολυ ευχαριστο αυτο,ετοτε καλο ειναι να το κοιταξω.Απλα γενικα καλοκαιρι το ειχα οπως και τα σπυρακια πχ,δεν κανεις θεραπειες επειδη δεν βοηθαει ο ηλιος,και επισης επειδη οντως για να ερθεις στα 100% θελεις κανα μηνα ,το καλοκαιρι που γενικα θες να εισαι ολη μερα εξω ,ειναι λιγο βασανιστηριο.,

Την κάνεις Παρασκευή και Δευτέρα κινείσαι κανονικά, με γυαλί ηλίου. Μην σε φοβίζει αυτό. Στο λέω με σιγουριά (αν και πάνε 5 χρόνια από τότε που έκανα την επέμβαση).

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Τα γυαλια ηλιου ειναι ακρως απαραιτητα ακομα και χωρις να εχει γινει επεμβαση συνεχεια οταν εχει ηλιο .

Τα φοράω σίγουρα στη Λεωφόρο όταν παίζουμε (ημέρα-νύχτα) 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Την κάνεις Παρασκευή και Δευτέρα κινείσαι κανονικά, με γυαλί ηλίου. Μην σε φοβίζει αυτό. Στο λέω με σιγουριά (αν και πάνε 5 χρόνια από τότε που έκανα την επέμβαση).

Τα φοράω σίγουρα στη Λεωφόρο όταν παίζουμε (ημέρα-νύχτα) 😉

Ετσι κι εγω...Την εκανα Τριτη αν θυμαμαι καλα και την Πεμπτη πηγα δουλεια γραφειου χωρις γυαλια 

Ακομα και πριν φοραγα γυαλια ηλιου με βαθμους μυωπιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Την κάνεις Παρασκευή και Δευτέρα κινείσαι κανονικά, με γυαλί ηλίου. Μην σε φοβίζει αυτό. Στο λέω με σιγουριά (αν και πάνε 5 χρόνια από τότε που έκανα την επέμβαση).

Τα φοράω σίγουρα στη Λεωφόρο όταν παίζουμε (ημέρα-νύχτα) 😉

Τελεια,οποτε περιμενω να ανοιξουν,να δω ασπρη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου είπε ο γιατρός όπως και το Σεπτέμβρη . Όταν αποφάσισες να βγεις έξω απαραίτητα καπέλο και γυαλιά ηλίου σκούρα .

Και εμένα αντί για Ιούλιο μου το έκανε Σεπτέμβρη αναφέρομαι στο άλλο μάτι. Μου λέει δεν είναι καλό τους καλοκαιρινούς .

Αναφέρομαι σε θεραπεία Κερατοκωνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...