Προς το περιεχόμενο

120 gb ssd


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε μου φαινεται οτι δουλευει πολυ καλα το sata 3 της marvell , εγω προτιμησα το native sata 2 παντως και απλα το τελικιαζω , στα writes μου φαινεται εχεις αρκετα χαμηλα νουμερα 

 

Ο απλός 840 τέτοια νούμερα έχει στην εγγραφή του. Αν παντως ο φιλος Νικος τον εβαλε πανω σε sata 3 εχει πολυ πολυ χαμηλο read! Επρεπε να πιανει 500 περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο απλός 840 τέτοια νούμερα έχει στην εγγραφή του. Αν παντως ο φιλος Νικος τον εβαλε πανω σε sata 3 εχει πολυ πολυ χαμηλο read! Επρεπε να πιανει 500 περιπου

Σε sata 3 τον έχω κουμπώσει.. Τι λέτε να φταίει? @pcfan Μήπως πρέπει να κάνω κάνα update τιποτα drivers???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι native sata 3 Intel, είναι marvel λογικά, αυτό που έλεγα μερικά posts πριν...

Sorry φιλε απλά δεν καταλαβένω και πολύ τις διαφορές.. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω έτσι ώστε να τρέχει πιο γρήγορα.. Το pc μου είναι αυτό που βλέπεις κάτω στην υπογραφή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι native sata 3 Intel, είναι marvel λογικά, αυτό που έλεγα μερικά posts πριν...

marvell ειναι , παρομοιες μητρικες εχουμε 

 

οι p55 της gigabyte που σε επομενες εκδοσεις εχουν και το "Α" εχουν με πατεντα ubs/sata 3 και ριχνουν το bandwidth του pcie σε x8 

 

Ο απλός 840 τέτοια νούμερα έχει στην εγγραφή του. Αν παντως ο φιλος Νικος τον εβαλε πανω σε sata 3 εχει πολυ πολυ χαμηλο read! Επρεπε να πιανει 500 περιπου

αυτο δε το ηξερα, αλλα φαινεται οτι ειναι σε sata 3 γιατι ξεπερναει το 280 που ειναι το "οριο" του sata 2 

βεβαια απο τη στιγμη που δε συγκρινουμε ακριβως ιδιους ssd μαλλον ειναι λαθος να πουμε ποια λυση ειναι καλυτερη ή οχι , παραθετω παντως δικα μου νουμερα πανω σε sata2 σε παρομοια οπως προανεφερα μητρικη

 

στα write υπαρχει μεγαλη διαφορα και δε νομιζα οτι ειναι τοσο πιο αργος ο απλος 840

 

dffdsfddf.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κανω παραγγελια τον 840pro ,ελπιζω να ειναι καλη επιλογη γιατι ο vertex δεν παει αλλο,γεμισε και μιας που θα κανω φορματ να το κανω σε νεο σκληρο.

Ασχετη ερωτση,εχω παρα πολλα προγραμματα μεσα στο pc.Γινετε καπως να κρατησω μια εικονα του pc και οταν κανω φορματ και τα σβησω ολα να ανοιξω την εικονα αυτη και να τα φορτωσει ολα τα προγραμματα μονο του[κατι τετοιο ειχα ακουσε].Ειναι παρα πολλα τα προγραμματα και βαριεμε να τα ξαναπαιρναω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...