Προς το περιεχόμενο

Just Cause 3


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξεκινησα και εγω αυτες τις μερες.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι παιζει να ναι το πρωτο game που ο 4690 ριχνει bottleneck.

Γενικα εχει υψηλο cpu usage,70-90%.Οταν γινεται πανικος μενει μονιμα στο 90% ενω της καρτας πεφτει μεχρι και το 40-50% ενω πεφτουν και τα fps.

Οι εκρηξεις παντως οντως ειναι εντυπωσιακες.

 

Ναι είναι αλλα μέχρι εκεί, όλα τα αλλα είναι super dull, δεν άντεξα παραπάνω από το δεύτερο main mission και ότι σε κάποιες φάσεις τα fps πέφτουν -30 κάτω δεν βοηθησε. Τραγικοί διάλογοι και story. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι αλλα μέχρι εκεί, όλα τα αλλα είναι super dull, δεν άντεξα παραπάνω από το δεύτερο main mission και ότι σε κάποιες φάσεις τα fps πέφτουν -30 κάτω δεν βοηθησε. Τραγικοί διάλογοι και story. :D

Καλα ναι,ενα 2 ειναι με λιγο βελτιωμενα γραφικα και μεγαλυτερο χαρτη.Και καποια νεα features.Και εγω δε το κοβω να το παλευω πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντεξα μεχρι τη μεση ( ? ) του παιχνιδιου. Σε καποια φαση αναγκαστηκα να κανω φορματ. Με λυπη μου διαπιστωσα οτι δεν υπηρχε cloud saving και δεν εχω ιδεα γιατι (και το πιο κλαιν παιχνιιδι εχει πλεον). Δε ξερω αν απλα δε λειτουργησε για μενα. Δεν  υπηρχε περιπτωση να το ξαναπιασω απο την αρχη. 

Σε καμμια περιπτωση παντως δεν επεσε κατω απο 60 fps το παιχνιδι στο συστημα της υπογραφης. Αφου το εβαλα 2Κ DSR και παλι δεν επεφτε (65 ειδα minimum). Σιγουρα παντως ειναι πολυ πιο απαιτητικο (aka κακογραμμενο :P ) απ'οσο θα επρεπε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενα βαραει κατι 50αρια οταν γινεται πανικος ενω παραλληλα η gpu βαραει χαρταετο.Δε ξερω τι γινεται.

Τελος παντων,δε καταλαβαινω κατι βεβαια στο gameplay,οποτε δε πειραζει.

Συνειχιζω να παιζω οσο τη παλεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σας!Προσπαθησα σημερα να παιξω το Just Cause 3 αλλα μολις μπαινει μου πεταει τα εξης 2 μηνυματα (στις φωτογραφιες)

Το ενα υποδεικνυει οτι εχεις θεμα με Drivers. Τι καρτα γραφικων εχεις και ποση Ram ?

Κατι που μου περναει απο το μυαλο για το 2ο μηνυμα, ειναι οτι εχεις απενεργοποιησει το pagefile. Αν ναι, ενεργοποιησε το ξανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκιμασα πριν κανα μηνα επαιξα λιγο στην αρχη κανα τεταρτο μεχρι εκει που παιρνεις το ελικοπτερο και το προσγειωνεις. Το σταματησα εκει και σημερα που πηγα να το ξαναπιασω με ξεκινησε απο την αρχη.

Εχει κανα θεμα το save? Ενταξει δεν επαιξα πολυ αλλα αμα εχει κατι και δε σωζει μη τραβιεμαι τσαμπα

EDIT

Τελικα ημουν μαλλον πριν το πρωτο save ολα κομπλε. Πως θα ξερω ομως τωρα ποτε σωζει και ποτε κανει απλα checkpoint

Αξιζει που το ξεκιναω τωρα λιγο πριν βγει το 4

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...