Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο jumbo έχει τις 5 κάψουλες 1,5 ευρώ και έδινε και 1+1 δωρο!!!!

 

Δεν τις εχω δοκιμάσει.... Κάποιος άλλος;

1) Πάντως ο συγκεκριμένος συνδυασμός μ' αρέσει και βρίσκω ενδιαφέρουσα τη γευστική αυτή εναλλαγή μεταξύ τους, παρά το παρατηρούμενο μικρής ίσως σημασίας κατά τη γνώμη μου θέμα.

 

2) Κατά τη γνώμη σας ποια θεωρείτε ότι είναι η με τη γλυκύτερη επίγευση αυθεντική κάψουλα και ποια συμβατή;

 

3) Όταν χρησιμοποιείται τις ίδιες κάψουλες (αλουμινιένες ή πλαστικές) πώς είστε βέβαιοι ότι η μηχανή θα εφαρμόσει στις ίδιες ακριβώς θέσεις και τρύπες;

Βάζουμε μια γραμμή την πρώτη φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ότι και να δοκίμασα από άλλες μάρκες, απλά για τα μπάζα, καμία απολύτως σχέση η ποιότητα καφέ με τις αυθεντικές.

 

Εξαιρετικός για όσους δεν έχουν δοκιμάσει το limited edition palermo.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, και βλέποντας πως όλοι σας έχετε μεγάλη γνώστη για τις μηχανές εσπρέσο με κάψουλες,σκεφτομαι να φυγω απο τιε 2 μηχανες που εχω philips senseo, espressiera lidl, και να παω σε nespresso.

μπερδεύτηκα πολλες μηχανες τι διαφορα εχει η καθε μια, θελω εκτος εσπρεσσο καπουτσινο να εχει και δυνατοτητα σε freddo.

τι μου προτεινεται?

ολοι λετε οτι εχει τρομερη ποιότητα καφε, υπαρχει ψηφοφορία πουθενα?

παιζει προσφορα να παρεις δωρεαν μηχανη με καφεδες?

εχετε ακουσει για την μαρκα dimello?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, και βλέποντας πως όλοι σας έχετε μεγάλη γνώστη για τις μηχανές εσπρέσο με κάψουλες,σκεφτομαι να φυγω απο τιε 2 μηχανες που εχω philips senseo, espressiera lidl, και να παω σε nespresso.

μπερδεύτηκα πολλες μηχανες τι διαφορα εχει η καθε μια, θελω εκτος εσπρεσσο καπουτσινο να εχει και δυνατοτητα σε freddo.

τι μου προτεινεται?

ολοι λετε οτι εχει τρομερη ποιότητα καφε, υπαρχει ψηφοφορία πουθενα?

παιζει προσφορα να παρεις δωρεαν μηχανη με καφεδες?

εχετε ακουσει για την μαρκα dimello?

Αν εισαι φιλος του Capuccino θα επαιρνα την πιο φθηνη Nespresso με Aeroccino μαζι , αν δεν κανω λαθος υπαρχουν καποιες ακομη και κατω απο τα 100 ευρω , αυτη την στιγμη εχω 2 Nespresso μια Pixie και μια U δεν θα ελεγα οτι βλεπεις καποια ουσιαστική διαφορα , απλα η U εχει την ευκολια οτι πεταει τις καψουλες μονη της ενω η Pixie πρεπει να ανοιξεις εσυ το καπακι . Τωρα αν πας πιο ψηλα σε Lattissima κλπ εχουν και καποια προσθετα Features .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτη την στιγμη εχω 2 Nespresso μια Pixie και μια U δεν θα ελεγα οτι βλεπεις καποια ουσιαστική διαφορα , απλα η U εχει την ευκολια οτι πεταει τις καψουλες μονη της ενω η Pixie πρεπει να ανοιξεις εσυ το καπακι

Υπάρχουν και άλλες διαφορές που μπορεί να γείρουν την ζυγαριά υπέρ της U. Η μία είναι το antidrop system και η ουσιαστικότερη κατά την άποψή μου ο πολύ λιγότερος θόρυβος που παράγει η U κατά την παραγωγή του καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άλλες διαφορές που μπορεί να γείρουν την ζυγαριά υπέρ της U. Η μία είναι το antidrop system και η ουσιαστικότερη κατά την άποψή μου ο πολύ λιγότερος θόρυβος που παράγει η U κατά την παραγωγή του καφέ...

ολες οι παρακατω ιδιες ειναι. Αυτες δεν μου προτεινεις??

post-42806-0-98464800-1448221403_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι παρακατω ιδιες ειναι Αυτες δεν μου προτεινεις??

Ναι, ίδιες είναι (παραλλαγές Krups και Delonghi). Δεν σου προτείνω, απλά επισήμανα τις διαφορές. Α, ξεχάσαμε και την βασική: Η U είναι αυτόματη και δεν χρειάζεται να κατεβάσεις μοχλό για να κλείσεις μέσα την κάψουλα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω, και τωρα krups η delongi? ποιο ποιοτικη?

Πήγαινε να τις δεις από κοντά και πάρε όποια σου αρέσει πιο πολύ αισθητικά. Η διαφορά των 2 εντοπίζεται κυρίως στο σχήμα του στομίου εξαγωγής του καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, και βλέποντας πως όλοι σας έχετε μεγάλη γνώστη για τις μηχανές εσπρέσο με κάψουλες,σκεφτομαι να φυγω απο τιε 2 μηχανες που εχω philips senseo, espressiera lidl, και να παω σε nespresso.

μπερδεύτηκα πολλες μηχανες τι διαφορα εχει η καθε μια, θελω εκτος εσπρεσσο καπουτσινο να εχει και δυνατοτητα σε freddo.

τι μου προτεινεται?

ολοι λετε οτι εχει τρομερη ποιότητα καφε, υπαρχει ψηφοφορία πουθενα?

παιζει προσφορα να παρεις δωρεαν μηχανη με καφεδες?

εχετε ακουσει για την μαρκα dimello?

 

Χθες μόλις αγόρασα μια nespresso , και ρώτησα κάποια πράματα. Ο μηχανισμός είναι σ όλες ο ίδιος, με πίεση στα 1,9 bar για να κάνει καιμάκι. Μόνο το εξωτερικός σχεδιασμός αλλάζει και και ότι κάποιες έχουν επιπλέον εξάρτημα για αφρόγαλα.  Μιλάω για μηχανές με τιμές απο 65 εως 130 ευρώ πάνω κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...