Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει καταφέρει να βρει κανείς κάψουλες Housebrandt για μηχανές Nespresso; Έχω φαει τον κόσμο και δεν βρίσκω.

Ευχαριστώ

www.cocap.gr , φτιάχνει κάψουλες συμβατές με μηχανές Nespresso με οποιονδήποτε καφέ θέλει ο πελάτης (Hausbarandt) ,ακόμα και  blue mountain Jamaica που δεν είναι τυχαία ο ακριβότερος καφές ,μόνο για δοκιμή αξίζει το κόπο σε σούπερ τιμή (8 ευρώ οι 10 καψουλες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήρα και εγώ απο τις 5 κάψουλες με το κουπόνι. Ότι και να είναι, μας αρέσει ή όχι είναι καλή κίνηση να μας δώσει δωρεάν να τις δοκιμάσουμε.

 

Σε γενικές γραμμές αν θέλει κάποιος απο αυτές που είναι 100 κάψουλες κλπ να πάρουμε και να τις μοιραστούμε εγώ είμαι Αθήνα, Φάληρο και είμαι μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κανεις λάθος με την τιμή? 0,80 η κάψουλα?

Είναι πολύ καλή τιμή για αυτόν τον καφέ ,Ο Jamaica blue mountain έχει 180 ευρώ το κιλό .

Η κάψουλα παίρνει 5,5 gr ( 1000:5.5=180  κάψουλες ,180 ευρώ το κιλό /180 κάψουλες = 1 ευρώ η κάψουλα μόνο για τον καφέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!!! Δεν ειμαι τοσο σχετικος με τους καφέδες και με τα δικα μου γουστα πίνεται ανετα.πηρα τον extremo και θα παραγγειλω την 100αδα ειναι καλη τιμη.ειναι θεμα γουστου του καθενος :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω αν ξερει κανενας να μου πει. Εχω την u της krupps και οταν ζεστανει το νερο στο μποιλερ ακουω να τρεχει λιγο νερο, ποσότητα οσο ενα κουταλακι του γλυκου στο κανιστρακι το εσωτερικο οχι απο εκει που βγαζει τον καφε ειναι φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω αν ξερει κανενας να μου πει. Εχω την u της krupps και οταν ζεστανει το νερο στο μποιλερ ακουω να τρεχει λιγο νερο, ποσότητα οσο ενα κουταλακι του γλυκου στο κανιστρακι το εσωτερικο οχι απο εκει που βγαζει τον καφε ειναι φυσιολογικό?

Βγάλε την υποδοχή των άδειων κάψουλων και το συρτάρι για τα νερά , βάλε μιά χαρτοπετσέτα στην θέση τους και ξεκίνα την μηχανή απο την αρχή , αν το κάνει αυτο που περιγράφεις , προέρχεται απο το σύστημα θέρμανσης του νερού και δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ θέλει τεχνικό . Αν όμως δεν το κάνει έτσι όπως περιγράφεις και τρέχει κατα την διαδικασίας πρεσαρίσματος κοίτα τον σωλήνα που σφραγίζει την κάψουλα και ο οποίος μέσα περιέχει τις ακίδες , έλεγξε άν η περίμετρός του  είναι ομαλή και δεν έχει κτυπήματα που προκαλούν διαρροές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Παρέλαβα το δωρεάν δείγμα απο το e-dructer (Fortissimo Lungo) πιο έντονη γεύση από τις αντίστοιχες του lidl, έβαλα αμέσως παραγγελία για 200 ακόμα!

Πηρα κι εγω

εφόσον είναι αντικαταβολή δε βλέπω κίνδυνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το κανει οταν το ζεστανει το νερο και σταματήσει να αναβοσβηνει το λαμπακι, την στιγμη που ειναι ετοιμο για χρηση. Το κανει για 1 δευτερόλεπτο και βγαζει πολυ μικρη ποσότητα. Μαλλον θελει τεχνικο. Και ειναι και καινούργια ισως το επαθε απο τις συμβατες. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το κανει οταν το ζεστανει το νερο και σταματήσει να αναβοσβηνει το λαμπακι, την στιγμη που ειναι ετοιμο για χρηση. Το κανει για 1 δευτερόλεπτο και βγαζει πολυ μικρη ποσότητα. Μαλλον θελει τεχνικο. Και ειναι και καινούργια ισως το επαθε απο τις συμβατες. :-(

Πηγαινέ την εφ'όσον είναι στην εγγύηση , αλλά να ξέρεις λίγο πολύ όλες κάνουνε κατι τέτοια .Εγω θα σε συμβούλευα να την χρησιμοποιήσεις για λίγο καιρό και μετά την πάς γιατί πολλές φορές στρώνει απο μόνη της .Δεν φταίνε οι συμβατές , η βλάβη που μπορεί να δημιουργήσει η συμβατή είναι άν βάλεις καμία που δεν μπορεί να περάσει το νερό και σου χαλάσει την τρόμπα .Η αν βαλεις καμία σιδερένια και σου χαλάσει τον κύλινδρο επαφής . Η δική σου δημιουργεί το πρόβλημα πρίν την κάψουλα στο μέρος θέρμανσης του νερού απο ότι μου δίνεις να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παρέλαβα και εγώ το δείγμα από το e-dructer επίσης Fortissimo Lungo. Ενδιαφέρον παρουσιάζει ο τύπος κάψουλας που είναι σφραγισμένος και ανοίγει τις τρύπες του όταν πιεστεί από την μηχανή. Πολύ καλή ροή χωρίς να ζορίζει την μηχανή. Σχετικά με τη γεύση το θέμα είναι υποκειμενικό, θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη ένταση. Στην τιμή τους είναι καλή περίπτωση. Ευχαριστώ το μέλος για την προσφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παρέλαβα και εγώ το δείγμα από το e-dructer επίσης Fortissimo Lungo. Ενδιαφέρον παρουσιάζει ο τύπος κάψουλας που είναι σφραγισμένος και ανοίγει τις τρύπες του όταν πιεστεί από την μηχανή. Πολύ καλή ροή χωρίς να ζορίζει την μηχανή. Σχετικά με τη γεύση το θέμα είναι υποκειμενικό, θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη ένταση. Στην τιμή τους είναι καλή περίπτωση. Ευχαριστώ το μέλος για την προσφορά.

 

+1  Ακριβώς έτσι. Ευχαριστούμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ την γεύση espresso, δεν δοκίμασα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι πως οι κάψουλες μου φάνηκαν σκληρές και φπβάμαι μήπως βλάψω την μηχανή μιας και η πίεση στην κάψουλα γίνεται αυτόματα,Αν έχει κάποιος την u milk ας μου πει. 

Ευχαριστω και γω με την σειρά την μου εταιρεία, αν μείνω ευχαριστημένος σίγουρα θα παραγγείλω

,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ πάλι επέστρεψα στις original.

 

Κανένα χαρμάνι απο τις εναλλακτικές δεν με ενθουσίασε και δεν βρήκα αντίστοιχες επιλογές για ελαφρώς αρωματισμένο esspresso χωρίς προσθήκη ζάχαρης κλπ, όπως είναι οι 3 επιλογές της nespresso (vanila, choco, caramel).

 

Επιπλέον η ροή του καφέ με άλλες κάψουλες, σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως με τις original...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...