Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφρογαλα κανω (επιτυχημενα για εμενα παντα) οπως εχω πιει και πιο παλια αφου βαζω σε μια κουπα γαλα πληρες και το ζεσταινω στα μικροκυματα και μετα το αδειαζω σε μεταλλικο σεικερ και με το μηχανημα του φραπε το χτυπαω και το ανεβοκατεβαζω και φουσκωνει και κραταει.

 

 

Edit: Με πηρανε τηλ πριν απο λιγο απο νεσπρεσσο να με ρωτησουν γιατι εχω καιρο να κανω παραγγελια και μου λενε εχετε 10+1 κουτια. Τους λεω αν κατεβασουν τις τιμες θα ξαναπαρω. Με ρωτησε αν παιρνω απο τριτους και ξινισε με την απαντηση μου που ηταν ναι. Θα την εχει ακουσει απο πολλους λογικα.

Επεξ/σία από cris41
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ισχύει αυτό. Ο ζεστός βγαίνει σαπουνάδα και ο κρύος δεν βγαίνει τόσο στερεός όσο θα έπρεπε.

Ξαναλεω στο ζεστο αφρογαλα βγαλτε το συρματακι απ το aeroccino και αφηστε το μεχρι το τελος της λειτουργιας και ιδια ποσοτητα γαλατος που θα βαζατε οταν θα ειχατε το συρματακι. Για κρυο 0% λιπαρα και φραπεδιερα (απλα μην το παρακανετε στο χτυπημα γιατι γινεται "πετρα" ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλέω, για κρύο αφρόγαλα αντί να κάνετε πειράματα με τα γάλατα (αυτό ακριβώς έλεγα ότι με τα aeroccino θα φτάσετε μετά να συζητάτε ποιο γάλα είναι καλό και ποιο όχι) πάρτε μια καλή φραπεδιέρα, κρύο γάλα και ένα παγάκι στο χτύπημα για κρύο αφρόγαλα και όλα τα γάλατα (ναι και τα light πάντα Light βάζω) θα κάνουν τέλειο αφρόγαλα (όσο το χτυπάς σφίγγει οπότε ο καθένας επιλέγει πότε θα σταματήσει.. εγώ το κάνω πέτρα όπως λέει ο φίλος απο πάνω γιατί δεν μου αρέσει να πέφτει πολύ πολύ το γάλα στον καφέ)... αλλιώς θα έχετε πάντα τα ίδια "το ζεστό δεν έχει καλή ροή, το κρύο δεν είναι τόσο στερεό, το light δεν κάνει, η θερμοκρασία, ο τύπος το ένα το άλλο...) και αυτό με τα μικροκύματα δουλεύει αλλά και πάλι με μια καλή φραπεδιέρα ούτε αυτό έχει νόημα..

Είναι ευπρόσδεκτος όποιος θέλει πριν πάει να δώσει τα λεφτά του τσάμπα να έρθει απο το σπίτι να δοκιμάσει και το aeroccino και την φραπεδιέρα και ότι άλλο θέλει και να συγκρίνει τι του αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα για το κρύο αφρόγαλα με τη φραπεδιέρα (άλλωστε έτσι γίνεται και στα μαγαζιά). Tip το ποτήρι με το γάλα για κανα 10λεπτο στην κατάψυξη πριν το χτύπημα και γίνεται σούπερ (σε όλα τα γάλατα μακράς διαρκείας που δοκίμασα).

 

Για το ζεστό δοκίμασα το κόλπο με τη aeroccino δίχως το συρματακι αλλά το μακράς διαρκείας του μασούτη (1.5% είχα στο σπίτι) δεν έκανε τίποτα. Θα δοκιμάσω τις επόμενες μέρες με άλλη μάρκα αλλά και πλήρες να δω αν γίνει δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα για το κρύο αφρόγαλα με τη φραπεδιέρα (άλλωστε έτσι γίνεται και στα μαγαζιά). Tip το ποτήρι με το γάλα για κανα 10λεπτο στην κατάψυξη πριν το χτύπημα και γίνεται σούπερ (σε όλα τα γάλατα μακράς διαρκείας που δοκίμασα).

 

Για το ζεστό δοκίμασα το κόλπο με τη aeroccino δίχως το συρματακι αλλά το μακράς διαρκείας του μασούτη (1.5% είχα στο σπίτι) δεν έκανε τίποτα. Θα δοκιμάσω τις επόμενες μέρες με άλλη μάρκα αλλά και πλήρες να δω αν γίνει δουλειά..

μπορείς απλά να βάλεις μέσα στη φραπεδιερα ένα-δύο παγάκια αντι να τη βάλεις στην κατάψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γι αυτό εχετε καμια γνωμη?

 

Ικανοποιητικη γευση για τον ουρανισκο μου*, με ολα τα καλα που προσφερει η εταιρεια (αεροστεγης συσκευασια, νορμαλ εξοδα αποστολης, γρηγορη εξυπηρετηση). Πινεται πολυ ευχαριστα παντως. Ωστοσο σαν γευση με εντυπωσιασε ο Φορτισιμο, η συζυγος και λοιποι συγγενεις γουσταρουν τη γευση που εβαλες σε φωτο. Ισως εγω να ειμαι ο ακυρος τελικα :D Λουνγκο ηπια μονο μια καψουλα, μου εμοιαζε πολυ με τον Εσπρεσσο της φωτο, αλλα ισως να κανω και λαθος. Χρειαζεται δευτερη ευκαιρια.

 

*Η συγκριση ειναι "buondi (της Nescafe) vs espresso" και "intenso (Nescafe) vs fortissimo". Δεν ειμαι γευσιγνωστης, δεν εχω μηχανη 500 ευρω, ουτε αλεθω φρεσκο καφε. Ενα ταπεινο εσπρεσακι θελω να πιω πριν πιασω δουλεια ή το απογευματακι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με "ξενερώνει" στο e-dructer (για να μην λέμε μόνο τα θετικά) είναι τα έξοδα αποστολής που στις μεγάλες παραγγελίες αντί να είναι μηδενικά φτάνουν να είναι το 10%+ της συνολικής τιμής. Δηλαδή πήγα τις προάλλες (μη έχοντας προλάβει και το 10% αφού πάντα τα mail τους είτε δεν έρχονται είτε πάνε junk) να κάνω μεγάλη παραγγελία (59 ευρώ) και τα έξοδα αποστολής είναι 7 ευρώ (είναι ένα 12% στην τιμή) όταν σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία και αν έχω πάρει τα έξοδα αποστολής ειδικά από ένα ποσό και πάνω μηδενίζονται ή έστω στην χειρότερη είναι σταθερά χαμηλά και αυτός ήταν λόγος να πατήσω φρένο στην παραγγελία (καθώς το μεγαλύτερο μέρος της παραγγελίας δεν ήταν καν για μένα και θα τα έδινα απ την τσέπη μου καθώς είχα πει άλλη τιμή απ την τελική ).. θεωρώ γενικά πως ο πελάτης πρέπει να ενθαρρύνεται και όχι να αποθαρρύνεται στο να κάνει μεγάλες παραγγελίες...

 

Κατά τα άλλα για να επιστρέψω και στα θετικά, δεν έχω δοκιμάσει τους dolce gusto (θα ήταν 2x96 σε αυτή την παραγγελία που θα έκανα) αλλά αν πχ ο fortissimo είναι σαν της nespresso τότε δεν βρίσκω γιατί να μην είναι καλός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με "ξενερώνει" στο e-dructer (για να μην λέμε μόνο τα θετικά) είναι τα έξοδα αποστολής που στις μεγάλες παραγγελίες αντί να είναι μηδενικά φτάνουν να είναι το 10%+ της συνολικής τιμής. Δηλαδή πήγα τις προάλλες (μη έχοντας προλάβει και το 10% αφού πάντα τα mail τους είτε δεν έρχονται είτε πάνε junk) να κάνω μεγάλη παραγγελία (59 ευρώ) και τα έξοδα αποστολής είναι 7 ευρώ (είναι ένα 12% στην τιμή) όταν σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία και αν έχω πάρει τα έξοδα αποστολής ειδικά από ένα ποσό και πάνω μηδενίζονται ή έστω στην χειρότερη είναι σταθερά χαμηλά και αυτός ήταν λόγος να πατήσω φρένο στην παραγγελία (καθώς το μεγαλύτερο μέρος της παραγγελίας δεν ήταν καν για μένα και θα τα έδινα απ την τσέπη μου καθώς είχα πει άλλη τιμή απ την τελική ).. θεωρώ γενικά πως ο πελάτης πρέπει να ενθαρρύνεται και όχι να αποθαρρύνεται στο να κάνει μεγάλες παραγγελίες...

 

Κατά τα άλλα για να επιστρέψω και στα θετικά, δεν έχω δοκιμάσει τους dolce gusto (θα ήταν 2x96 σε αυτή την παραγγελία που θα έκανα) αλλά αν πχ ο fortissimo είναι σαν της nespresso τότε δεν βρίσκω γιατί να μην είναι καλός :)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Προσπαθούμε να είμαστε όσο πιο ''τίμιοι'' μπορούμε και για αυτό έχουμε την καλυτερη τιμή της αγοράς (17 ευρώ/100αδα).

Δεν έχουμε περιθώρια για χαμηλότερα μεταφορικά όμως, παρόλα αυτά  όταν κάποιος πάρει περισσότερα κουτιά (3 κουτιά είναι η παραγγελία σου όπως καταλαβαίνω), η τιμή δεν είναι 2,90 χ 3 αλλα 2,90 + 1 ευρώ/επιπλέον κουτί που σημαίνει 4,90 και όχι 8,70.

Επίσης δεν χρεώνουμε την αντικαταβολή, κάτι το οποίο σαν υπηρεσία στοιχίζει 2 ευρώ κατα μέσο όρο.

 

Θέλουμε να δώσουμε μία έξτρα προσφορά στους φίλους του INSOMNIA και έτσι με το κουπόνι F35C94 (απαιτείται εγγραφή) θα έχετε έκπτωση 10% στους καφέδες αλλά και σε όλα τα προϊόντα. Ισχύει μέχρι και την Πέμπτη 28/4.

Ελπίζω ο moderator να μην κόψει το σχόλιο μου, καθώς απαντώ σε σχόλιο μέλους και το σημαντικότερο γνωστοποιώ μία προσφορά (που είναι κ ένα από τα ζητούμενα του thread).

Καλό Πάσχα να έχουμε!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 19.99 ευρώ για 96 καψουλες ή καταλαβα λαθος?

 

Γενικά δυσκολα βρισκω συνδυασμό τιμής και συμβατότητα καψουλας για την dolce gusto μου γι αυτο και σκαλωσα στην προσφορά παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

Μιας και είσαι εδώ, να κάνω μια ερώτηση. Αν παραγγείλω σήμερα, σε πόσες μέρες θα έρθουν; Βασικά με καίει να έρθουν πριν το ΣΚ του Πάσχα.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 19.99 ευρώ για 96 καψουλες ή καταλαβα λαθος?

 

Γενικά δυσκολα βρισκω συνδυασμό τιμής και συμβατότητα καψουλας για την dolce gusto μου γι αυτο και σκαλωσα στην προσφορά παραπάνω.

Σωστά! 

 

Μιας και είσαι εδώ, να κάνω μια ερώτηση. Αν παραγγείλω σήμερα, σε πόσες μέρες θα έρθουν; Βασικά με καίει να έρθουν πριν το ΣΚ του Πάσχα.

 

Ευχαριστώ.

Αν την κάνεις σήμερα, θα εχεις την παραγγελία σου την Μεγάλη Τετάρτη το αργότερο. 

Γενικά οι χρόνοι αποστολής μας είναι 1-2 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Craven, για το υψος των μεταφορικων δεν εχω ιδεα, διοτι εκανα πρωτη παραγγελια πριν λιγες μερες και πηρα μια 96αδα. Οποτε δεν γνωριζω αν ανεβαινουν στην πορεια, ωστοσο ο @nickrobo απαντησε ηδη πιο αναλυτικα. Η γευση του φορτισιμο μού αρεσε πολυ, αλλα απο την αλλη δεν εχω νεσπρεσο και δε μπορω να κανω συγκριση :D Με δυο λογια, αδυνατω να σε διαφωτισω παραπανω :D

 

@nickrobo δεν ξερω γιατι/ποτε κοβονται μνμ, αλλα μιας και εισαι εδω σου προτεινω δημοσιως αυτο που σου εγραψα και σε πμ προσφατα: προσπαθηστε να προσφερετε σαν εταιρεια/λογισμικο το μινιμουμ αγορας που εχετε τωρα (96 καψουλες, δλδ δυο πακετα - το αντιστοιχο για τις καψουλες νεσπρεσο) αλλα ο πελατης να εχει την επιλογη μεσα απο το συστημα σας να επιλεγει αν θελει δυο διαφορετικες γευσεις.

 

Κατα τ' αλλα, σε ευχαριστω (κι απο εδω) για τη βοηθεια που μου εχεις δωσει. Καλημερα σε ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...