Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτος τι ακριβως ειναι που εχει 22 100αδες απο καψουλες διαθεσιμες;

Ιδιώτης δεν είναι επαγγελματίας , ήθελε να ασχοληθεί με καφέδες αλλά δεν του έκατσε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια με βάση την προσφορα στις μηχανές nespresso ποια θεωρείται ότι αξίζει για αγορα?

Όλες τον ίδιο καφέ βγάζουν. Ή διάφορα είναι στις λεπτομέρειες. Άλλη χωράει στο κάδο απόρριψης 5-6/κάψουλες, άλλη παραπάνω. Άλλη έχει μηχανισμό να σταματάει η ροή όταν ο καφές είναι έτοιμος. Οι φτηνές όχι.

 

Άλλη έχει αεροτσινο με ειδική βάση, άλλη το έχει χώρια. Έβγαλε και καινούρια μάλιστα πρόσφατα που λες με το τηλέφωνο τη ώρα να βγάλει καφέ.

 

Όπως κατάλαβες, δεν είναι θέμα τι συμφέρει. Τον ίδιο καφέ θα πιεεις και με την απλή των 49€, τον ίδιο και με αυτήν των 200. Το θέμα είναι πόσο κοστολογεις εσύ τις μικρές προσθήκες που έχουν οι ακριβότερες σειρές, γιατί ακόμα και σε προσφορά, ακριβές είναι .

 

Το θέμα αεροτσινο επίσης να ξέρεις, ότι και από το τζάμπο να το πάρεις με 20€, το ίδιο αφρογαλα θα σου βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω είναι βολικό να σταματά αυτόματα η μηχανή σε προκαθορισμένες ποσότητες καφέ, όπως κάνει η Pixie την οποία έχω κι εγώ. Αν κατάλαβα σωστά, στα φθηνότερα μοντέλα τύπου inissia θα πρέπει να σταματήσεις εσύ τη ροή (λάθος εντύπωση, διορθώνουν οι παρακάτω). Η διαφορά στην τιμή μεταξύ των δυο νομίζω αξίζει για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.

Επεξ/σία από batatoudis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι βολικό να σταματά αυτόματα η μηχανή σε προκαθορισμένες ποσότητες καφέ, όπως κάνει η Pixie την οποία έχω κι εγώ. Αν κατάλαβα σωστά, στα φθηνότερα μοντέλα τύπου inissia θα πρέπει να σταματήσεις εσύ τη ροή. Η διαφορά στην τιμή μεταξύ των δυο νομίζω αξίζει για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.

Εγω εχω την inissia ,αλλα είναι και αυτη αυτοματη ,σταματαει μονη της με 2 επιλογες,εσπρεσο και λουνγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο σελίδες πίσω το έγραψα:

 

 

Ακριβώς, επειδή μίλησα με Nespresso Club μιας και είχα θέμα με μια μηχανή, όλες οι μηχανές είναι ίδιες ως προς τις προδιαγραφές του καφέ μου είπε (δλδ θερμοκρασία και πίεση).

 

Αυτό που αλλάζει την τιμή είναι το design και τα υλικά που χρησιμοποιούνται (δλδ πλαστικά ή πιο ακριβά μεταλικά κλπ)


Και ναι, όλες είναι αυτόματες και ρυμίζεις και εσύ αν θες την ποσότητα του καφέ.

 

Οι μόνες διαφορετικές είναι οι Delonghi Lattissima που έχουν και αφρόγαλα αυτόματο και κάνουν cappuccino / Latte machiato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μηχανή Delonghi Nespresso Essenza, οι volcano (3 κάψουλες δοκιμή διαφορετικής ποικιλίας) έσκασαν μέσα στη μηχανή και με δυσκολία μπορέσαμε να τις βγάλουμε, χωρίς ευτυχώς να δημιουργηθεί ζημιά.

 

Αναφέρω τη μηχανή, γιατί συνάδελφοι που τις δοκίμασαν σε krups δεν είχαν πρόβλημα.

 

Από εκεί και πέρα να αναφέρω (προσωπική άποψη) ότι οι ristretto του lidl είναι πολύ καλές σε άρωμα και κρέμα, για espresso.  

Οι classic είναι νεροζούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα όλες ειναι αυτοματες? Το θεωρω πολύ βασικό...

Επίσης να προσθέσω ότι κάποια μοντέλα έχουν και επιλογή για τρία είδη καφέ, ριστρετο, εσπρέσσο και λουνγκο.

 

Προσωπικά έχω δυο μηχανές , μία u milk στο σπίτι, και μία τη φτηνή στο μαγαζί. Τον ίδιο καφέ πινεις, απλά αν θες ριστρετο θα πρέπει να πατήσεις το κουμπί πάλι για να κόψει τη ροή ποιο νωρίς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει τσεκάρει κανείς αν υπάρχει καφες bellarom στα lidl περισσού,νέας ιωνίας ή σε κάποιο κοντά σε αυτές τις περιοχές?

 

Εχει καμια προσφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...