Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ο ristreto από τα lidl σε τι τιμή είναι??

 

Τα έχουμε γραψει δέκα φορές μια-δύο σελίδες πίσω..

 

2.29€/10άδα χωρίς προσφορά

1,69€/10άδα με προσφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Delonghi Nespresso EN80.BAE Inissia Black

Krups Nespresso XN1011S Inissia White

 

επειδή δεν καταλαβαίνω, οι δύο παραπάνω είναι διαφορετικές μηχανές ή αλλάζει απλά το χρώμα? γιατί η μια λέει Krups και η άλλη Delonghi αλλά κατά τα άλλα είναι ολόιδιες!!! είναι διαφορετικής μάρκας ή είναι λάθος του MediaMarkt? αν είναι διαφορετικής μάρκας, ποια να διαλέξω? έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με την ίδια τιμή. καμιά άποψη από κατόχους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι dructer βγαίνουν πολύ φτηνότερα ακομη και με τα μεταφορικά

http://www.e-dructer.com/100-kapsoules-lungo-symvates-me-nespresso-michanes 

 

3 euro μεταφορικά έχει

εχει και κουπόνι σήμερα με 10% έκτπωση και δε πληρώνεις και αντικαταβολή. Εγω προσωπικά πήρα και θα ξαναπάρω για το γραφέιο. Πίνουν 5 καφέδες την ημέρα και μου βγαίνει 20 σεντς ο ένας

 

Καλημέρα, βγήκε πάλι κουπόνι (ισχύει μέχρι και το Σάββατο 28/5) για έκπτωση 10% σε όλα τα είδη (άρα και στις κάψουλες) ο κωδικός είναι DISCOUNT10. Οι Fortissimo Lungo που αγοράζω βγαίνουν, ως συνήθως, 20 € η 100άδα ή 0,20 € ανά κάψουλα (με μεταφορικά 2,9 €).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Ισώς το ερωτημα μου να είναι λιγο ασχετο με την συζητηση σας...(sorry).

Θα ήθελα την βοήθεια σας, αν έχει κάποιος χρόνο και διάθεση.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ μια όχι πολύ ακριβή μηχανή με κάψουλες, για να φτιάχνω Fredo cappuccino, για οικιακή χρήση και μόνο (3-4 την ημερα).

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι άσχετος τελείως!!!

Το μπατζετ περίπου στα 100 ευρω.

Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε αν θέλετε κάποια μηχανή και κάψουλες.

Σας ευχαριστω πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Ισώς το ερωτημα μου να είναι λιγο ασχετο με την συζητηση σας...(sorry).

Θα ήθελα την βοήθεια σας, αν έχει κάποιος χρόνο και διάθεση.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ μια όχι πολύ ακριβή μηχανή με κάψουλες, για να φτιάχνω Fredo cappuccino, για οικιακή χρήση και μόνο (3-4 την ημερα).

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι άσχετος τελείως!!!

Το μπατζετ περίπου στα 100 ευρω.

Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε αν θέλετε κάποια μηχανή και κάψουλες.

Σας ευχαριστω πολύ...

 

http://www.insomnia.gr/topic/478013-ετοιμεσ-καψουλες-nespresso-απο-αλλες-εταιρειες/?p=54854645

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πίνω πάντα σκέτο καφέ

 

απο edructer δοκίμασα εσπρέσο και λουγκο

και

μου άρεσε ο λούγκο οπότε και είμαι στο 4ο κουτί..

 

το ερώτημα είναι αν υπάρχει απο edructer

κάποια άλλη παρτίδα με λίγο πιο μαλακή γλυκιά γεύση.

 

εννοώ να μην έχει πικρίλα που έχει ο λούγκο

 

έτσι για τους πελάτες δλδ ....

που με τον λούγκο στραβώνουν χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Lungo δεν έχει πικρίλα.. ούτε καν ο fortissimo που προτιμώ δεν έχει πικρίλα. Στην dolce gusto τουλάχιστον (γιατί η nespresso τώρα κλείνει χρόνο και ακόμα είναι οκ) όταν έφτανε στο σημείο να νοιώθω πικρίλα στους καφέδες ήξερα πως έχει περάσει ο καιρός που θα έπρεπε να την έχω καθαρίσει με κάποια ταμπλέτα αφαλάτωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Lungo δεν έχει πικρίλα.. ούτε καν ο fortissimo που προτιμώ δεν έχει πικρίλα. Στην dolce gusto τουλάχιστον (γιατί η nespresso τώρα κλείνει χρόνο και ακόμα είναι οκ) όταν έφτανε στο σημείο να νοιώθω πικρίλα στους καφέδες ήξερα πως έχει περάσει ο καιρός που θα έπρεπε να την έχω καθαρίσει με κάποια ταμπλέτα αφαλάτωσης.

συμφωνώ απολύτως,γιαυτο πινω μονο λουγκο

(είναι 1 μήνα η μηχανή)

 

απλά λεω για τους πελατες καποια πιο γλυκοπιοτη ποικιλία..

 

έχω στριφνούς πελάτες τελικά>!χαχα

Επεξ/σία από mertaghon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια μπορει οι καψουλες νεσπρεσσο να ειναι πανακριβες αλλα και ποιοτικα καλες και αν ειστε κοντα σε καποιο απο τα μαγαζια αξιζει να το επισκεφθειτε.

Κατ αρχας θα πιειτε σχεδον σιγουρα τσαμπα καφεδακι..

Κατα δευτερον θα σας δειξουν οτι θελετε (πχ οπως ρωτατε πολλοι πως να φτιαξετε φρεντο και οχι δεν χρησιμοποιουν μιξερ)

Πηγα για πλακα γιατι ειμαι εντελως αρνητικος σε αυτες τις τιμες αλλα στο τελος δεν μπορεις να μην αγορασεις τουλχ 1-2 πακετα.. Μπουτικ κανονικη με πολυ προσωπικο, τα (πανακριβα) αντικειμενα σε πολυ ωραια εκθεση κλπ.

 

Κατα τ'αλλα εχω δοκιμασει πολλες μη γνησιες και στο φεστιβαλ καφε και εχω αγορασει. Οι Dructer Θεωρω δεν πινονται μονο για κανενα φρεντο ισως να χαραμισω 2... Οι Λιντλ πινονται ανετα.

Των coffee island 1/2 ειναι ελαττωματικη και εχω αγορασει απο διαφορα.

οι Doue 'η πως τις λενε περι ορεξεως εμενα μου αρεσαν. Τις θεωρησα προσφορα στο ΑΒ 3,10 αλλα απ'οτι λετε μπορει να τις βρω και πιο φτηνα σε αλλη αλυσιδα. με βολεψε πολυ κι ο ντεκαφεινε σε αυτες για βραδινα καφεδακια..

Και οπως εχω ξαναπει δεν εχω παρει παρα πολλες αλλα σαν ποιοτητα καφε του Μισεγιαννη ειναι 1 κλικ κατω απο τις γνησιες.

Οταν δω τιμη πανω απο 3,50 δεν τις αγοραζω/δοκιμαζω παρολο που εχω δει και καλες μαρκες και με προκαλουν...

Επομενως στοχος ειναι να δοκιμασω αυτες του Πρασοπουλου που ηταν πολυ καλος στην εκθεση αν και για να βγει φτηνα πρεπει παλι να παρεις 100.  Τουλχ οτι ειδη θες απ'οτι μου ειπε.

 

Συστημα επαναγεμισματος δεν εχει χρησιμοποιησει κανεις?

 

Εχω κι ενα τεταρτακι απο τον παλιο εσπρεσσο και δοκιμαζω οποια καψουλα δω με καλες τρυπες απο κατω και τη γεμιζω με αλουμινοχαρτο κλεισιμο με οδηγιες που εχω δει στο youtube.. Αρκετα καλες βγαινουν αφου ειναι και ο καφες σιγουρα της αρεσκειας μου.. Αλλες φορες βγαζουν λιγοτερο νερο κλπ Φροντιζω να εχω αδειο το δοχειο..

 

PS αυτοι που λετε που με εχει πρηξει το FB στη διαφημιση οι Cedo Τους εχει δοκιμασει κανεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε durutti μια-δυο σελιδες πίσω εχω γραψει κριτικη για τους Cedo.

 

Αυτες που ειναι οι 100 απο Πρασοπουλο ειναι οι Bernini μηπως; Δε τις βρισκω στο σαιτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...