Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώστε τα φώτα σας παιδιά , σκέφτομαι να πάρω μηχανή με κάψουλα, τι προτείνεται? Από καφέδες από ότι κατάλαβα lidl ristreto.

 

Ολες οι νεσπρεσσο μηχανες ειναι ιδιες στο τεχνικο κομματι. Αλλαζει απο κει και περα η ποιοτητα κατασκευης, λειτουργειες κλπ. Εγω εχω την Pixie και ειμαι ευχαριστημενος. Τσεκαρε η προσφορα που παιζει στα μεδια μαρκτ με το αεροτσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφήστε το aeroccino, δεν προσφέρει κάτι ειδικά στον κρύο καφέ, χίλιες φορές να δώσετε ότι κερδίσετε για μια καλή φραπεδιέρα... τώρα, οι bernini είναι μια χαρά για εμένα και η fortissimo άψογη (για εμένα καλύτερη απ την ristretto του lidl) αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Μια πολύ καλή που δοκίμασα (η γυναίκα μου ξετρελάθηκε κιόλας) είναι η espresso italliano (κάπως έτσι) από Βασιλόπουλο (δεν ξέρω αν υπάρχουν και αλλού) αλλά σε τσιμπημένη τιμή σε σχέση με αυτές που συζητάμε (3,3 ευρώ η 10αδα)

 

Σε όλες μπαίνουν κάψουλες συμβατές με nespresso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σε προσφορα ο γαλαξιας 3,20 η 3.30 δεν θημαμε καλα απο 4.02 τις καψουλες νταου εγκμπερτς, πηρα ονυξ ειναι αρκετα βαρεις (12) και με μια καψουλα βγαζει καλο καφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, αύριο θα αγοράσω κάποια εκ των Inissia αφού όπως είδα είναι όλες ίδιες ουσιαστικά. Με ποιες κάψουλες προτείνετε να αρχίσω για καλό espresso;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, αύριο θα αγοράσω κάποια εκ των Inissia αφού όπως είδα είναι όλες ίδιες ουσιαστικά. Με ποιες κάψουλες προτείνετε να αρχίσω για καλό espresso;

Ξεκινάς με τις γνήσιες ώστε να έχεις άποψη για τις γνήσιες και μετά βλέπεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, αύριο θα αγοράσω κάποια εκ των Inissia αφού όπως είδα είναι όλες ίδιες ουσιαστικά. Με ποιες κάψουλες προτείνετε να αρχίσω για καλό espresso;

 

Θα εχεις για αρχη μεσα στη καφετιερα ενα κουτι με τις περισσοτερες ποικιλιες. Αν την παρεις απο μεδια μαρκτ κλπ πες στη κοπελα να σου δωσει και μια καψουλα απο αυτες που δεν εχει να δοκιμασεις. Δινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την Inissia XN1005 από κατάστημα συνοικιακό στα 50 ευρώ και είχε μέσα 16 κάψουλες με όλες τις ποικιλίες. Πρώτη εντύπωση εξαιρετικός espresso!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

βγαζει κανονικη ποσοτητα απλα οπως ειπα τραβαει ενα ζορι αα και αφηνει και πιο πολυ νερο στον καδο το ιδιο εχω και με του λιντλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ δεν έχω κανένα θέμα με νερό στον κάδο.. αντίθετα έχω αυτό που ανέφερα (σε μια κάψουλα κάθε x κάψουλες στην onyx) ενώ στου lidl το μόνο που είχα δει είναι πως κάποιες φορές δεν έπεφτε μετά στον κάδο η κάψουλα αυτόματα οπότε ήθελε λίγο "βοήθεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαίωση και εγώ ότι οι κάψουλες του lidl θέλουν λίγο σπρώξιμο για να πέσουν στον κάδο.αντί να πέσουν κάθετα κάπως γυρίσουν προς την φαρδιά πλευρά και κολλάνε. Πραγματικα δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν να γυρίσουν. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαίωση και εγώ ότι οι κάψουλες του lidl θέλουν λίγο σπρώξιμο για να πέσουν στον κάδο.αντί να πέσουν κάθετα κάπως γυρίσουν προς την φαρδιά πλευρά και κολλάνε. Πραγματικα δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν να γυρίσουν. ..

Και με τις ορίτζιναλ μπορεί να χρειαστεί να σπρωξεις για να πέσουν. Λογικά έχει να κάνει με τη ζέστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...