Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω με τις καψουλες του lidl..μπορει να θελουν λιγο σπρωξιμο.αλλα αυτο το ειχα κ με τις nespresso..παντως εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις συμβατες καψουλες με nespresso οφειλω να ομολογησω πως οι καψουλες του lidl ειδικα οι ristretto ειναι πολυ καλες..κ οι πιο οικονομικες αν δεν απατωμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT

Άκυρα για τα περί e-dructer αφού διορθώθηκε η τιμή (κατά ένα μέρος βέβαια μόνο....)

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω και παλι.

 

http://buongustocafe.eu/

 

βρηκα αυτο εδω νεες καψουλες για νεσπρεσο. Εστειλα ενα μηνυμα και μου ειπανε "πρός το παρών στα σ/μ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ , προσεχώς στα σ/μ ΚΡΗΤΙΚΟΣ . Επίσης μέχρι να ολοκληρωθεί η τοποθέτηση στα σημεία λιανικής μπορούμε και με αντικαταβολή στην δ/νση που θα μας δώσετε, 4 ευρο εξοδα αποστολης + αντικαταβολή . Για αξία τιμολογίου άνω των 20 ευρο τα εξοδα αποστολής ειναι δωρεάν ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αλλά... οι τιμές που είναι? ή εγώ δεν τις βλέπω?  :mellow:

 

Εστειλα μηνυμα και πηρα απαντηση "Καλησπέρα σας , η τιμή λιανικής είναι 2,90 το μπαστούνι των 10 τεμ. + φπα. "

 

 

4 ευρω οχι για κανενα λογο! Πολλοι λενε οτι εχουν εξοδα επειδη συσκευαζουν αυτοι κλπ και ανεβαινει 50 λεπτα στο κουτακι. Τεσπα παω νεσπρεσο για 50 λεπτα διαφορα γενικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω και παλι.

 

http://buongustocafe.eu/

 

βρηκα αυτο εδω νεες καψουλες για νεσπρεσο. Εστειλα ενα μηνυμα και μου ειπανε "πρός το παρών στα σ/μ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ , προσεχώς στα σ/μ ΚΡΗΤΙΚΟΣ . Επίσης μέχρι να ολοκληρωθεί η τοποθέτηση στα σημεία λιανικής μπορούμε και με αντικαταβολή στην δ/νση που θα μας δώσετε, 4 ευρο εξοδα αποστολης + αντικαταβολή . Για αξία τιμολογίου άνω των 20 ευρο τα εξοδα αποστολής ειναι δωρεάν ."

 

 

Εστειλα μηνυμα και πηρα απαντηση "Καλησπέρα σας , η τιμή λιανικής είναι 2,90 το μπαστούνι των 10 τεμ. + φπα. "

 

 

4 ευρω οχι για κανενα λογο! Πολλοι λενε οτι εχουν εξοδα επειδη συσκευαζουν αυτοι κλπ και ανεβαινει 50 λεπτα στο κουτακι. Τεσπα παω νεσπρεσο για 50 λεπτα διαφορα γενικα.

 

Το θέμα είναι αν αξίζουν για τα χρήματά τους και για να είμαστε ακριβείς, η 10άδα κάνει 3,6 € (με 24% ΦΠΑ). 

Επίσης πρέπει να πάρεις τουλάχιστον 7 10άδες (και μόνο με τιμολόγιο?)  για να σου έρθουν δωρεάν τα μεταφορικά! 

Αν κάποιος μένει εκεί κοντά ας δοκιμάσει ή ακόμα καλύτερα ας τους πει να βγάλουν κάποια δείγματα για δοκιμή (όπως είχε κάνει το e-dructer) και έστελνε δωρεάν 5 τεμ.!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, αγόρασα πρόσφατα μια μηχανή Nespresso και με τις κάψουλες που είχε μέσα ως δώρο είμαι ευχαριστημένος μπορώ να πω ως προς την γεύση του καφέ. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω και με ενδιαφέρει δεν είναι αν υπάρχουν πιο φθηνές επαναγεμιζόμενες κάψουλες κτλ αλλά κατά πόσο οι γνήσιες κάψουλες την Nestle-Nespresso είναι και οι πιο ποιοτικές όσον αφορά τον τρόπο παρασκευής τους, τα συστατικά τους και την επεξεργασία που έχουν υποστεί. Έχω διαβάσει σχετικά άρθρα (εκ των υστέρων δυστυχώς) για τη σύσταση-υλικό από τις προπαρασκευασμένες κάψουλες και την επίδρασή τους στην υγεία. Επιπλέον δεν βρήκα πουθενά στην συσκευασία κάποιο έντυπο με τη σύσταση του ροφήματος κτλ. Αν έχει κάποιος τέτοιου είδους πληροφορίες θα με ενδιέφεραν, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Coffee Lab που εχουν εξαιρετικο για εμενα καφε στο χερι ειδα οτι εχουν καψουλες για νεσπρεσσο. Βεβαια ξεχασα να ρωτησω τιμη. Αν εχει δει κανεις σας τιμη να μας πει γιατι δεν εχω κοντα μου γενικα. Στα συν εχει και 10% εκπτωση για ενστολους-φοιτητες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες NESPRESSO Επαναγεμιζόμενη Κάψουλα λέει τίποτα?. .. Έχει κανείς εμπειρία ?

 

Πολύ μέτρια προς άσχημα τα πράγματα... Το χω σαν λύση εξαιρετικής ανάγκης, όταν έχω ξεμείνει από κανονικές κάψουλες. Σαν να πίνεις γαλλικό είναι η γεύση. Μηδενικό καιμάκι. Έχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικούς καφέδες, χωρίς κάποια ουσιαστική διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμποποιώ Επαναγεμιζόμενη Κάψουλα από ατσάλι αν γνωρίζετε μια που κυκλοφορεί και όχι τις πλαστικούρες και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμποποιώ Επαναγεμιζόμενη Κάψουλα από ατσάλι αν γνωρίζετε μια που κυκλοφορεί και όχι τις πλαστικούρες και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Ποιά έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...