Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι και απαράδεκτες ρε παιδιά. Εύκολα γράφουμε απαξιωτικά σχόλια

Για νορμαλ καφέ μια χαρά είναι

Απλά βλέπεις. Οταν δεν αρέσει σε κάποιον κάτι αμέσως πάει και το χτυπάει άσχημα. 

 

Για γραφείο που έχει πολύ κίνηση είναι μονόδρομος σε θέμα κόστους

Είναι πέντε πέντε, οπότε έχει και κέρδος η συσκευασία.

Μήπως πληρώνουμε υπερβολικά πολλά στους άλλους.

Οκ και εμένα που αρέσει η νες εσπρεσοο η οριτζιναλ αλλά δε βγαίνουμε καρδιά μου

 

αγοράζω από περισυ πάντως (για το φίλο που ρώτησε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είπαμε αυτά είναι προσωπικά γούστα και τα έχουμε αναπτύξει όλοι μας εδώ πολλές φορές (αλλά όπως σωστά ειπώθηκε σε 127 σελίδες είναι λογικό να χαθούν οι πληροφορίες).

Προσωπικά τις fortissimo τις βρίσκω εξαιρετικές για freddo (ναι εγώ τις βρίσκω ΙΣΩΣ ένα κλικ καλύτερες απο ristretto του lidl οι οποίες μου αρέσουν επίσης.. το ίσως γιατί έχω να πιω καιρό απ του lidl και ίσως δεν είμαι απόλυτα αντικειμενικός λόγω συνήθειας). Επίσης οι fortissimo μου αρέσουν και σαν lungo (και μιλάω για τις απλές που παίρνω εγώ φτιαγμένες σε lungo αν θέλω ζεστό καφέ).

Τώρα απ την άλλη, οι υπόλοιπες απλές απο dructer δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα και ειδικά η extremo ΚΑΘΟΛΟΥ.

 

Όσους όμως ρωτήσει κάποιος εδώ τόσες διαφορετικές γνώμες θα πάρει και είναι σεβαστές όλες (αρκεί να βάζει κάποιος το "προσωπικά" ή "για μένα" και να μην μιλάει εξ ονόματος όλων).

Μακάρι να μπορούσα να παίρνω τις αυθεντικές ή τις volcano (που επίσης βρήκα απίστευτες ειδικά αυτές τις guatemala και monte alegre πως στο καλό λέγονταν αλλά και τις απλές εσπρέσσο για freddo) αλλά... δεν βγαίνει :)

 

Θεωρώ πάντως πως κάποιος αντί να μπερδεύεται με γνώμες, καλό είναι να παίρνει το ρίσκο και να κάνει τις δοκιμές του.. πως στο καλό θα καταλήξει τι του αρέσει? με τον δικό μου ουρανίσκο? Εμένα πχ δεν μου αρέσουν οι καβουρδισμένες γεύσεις και τον πίνω σκέτο, σε αυτόν που ρωτάει μπορεί να του αρέσουν ή μπορεί να το πλακώνει στην ζάχαρη ή το γάλα, οπότε πως η γνώμη μου θα του είναι χρήσιμη και αντικειμενική όταν θα έχω απορρίψει καφέδες που αυτόν μπορεί να τον ξετρελάνουν?

Όλοι δίνουν 10δες (έστω ακριβότερα), πάρτε το ρίσκο και δοκιμάστε ότι βρείτε στο budget που θα μπορείτε να δίνετε και αφήστε τις ερωτήσεις "οι τάδε είναι καλές" .. δεν μοιράζεστε τον ίδιο ουρανίσκο με τον απέναντι για να ρωτάτε κάτι τόσο γενικό...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα ολες τις γευσεις απο Gourmesso που πηρα καθως και τα δειγματα. Οι εσπρεσσο που τους ηπια σε εσπρεσσακια και τους λουγκο πολυ καλοι. Απο γευσεις με αμυγδαλο μου ηρθε να ξερασω μολις δοκιμασα(καθολου φαν του αμυγδαλου). Αν επαιρνα(παιζει αν δεν βρω κατι αλλο) θα παρω σιγουρα χωρις γευση και βανιλια καραμελα φουντουκι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.Πως θα καταλάβω πως η μηχανή μου θέλει αφαλάτωση?Εννοώ πριν να βγαίνει ο καφές άθλιος οπότε τότε σίγουρα θα το καταλάβω.Εχω την inissia από το γενάρη και κάνω 2-3 εσπρεσσάκια τι μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.coffeebrands.gr/eshop.html#!/Coffeebrands-Milk-Frother-promo-pack/p/73060643/category=18873022

 

Μαλακα αυτο σημαινει σε δουλευουν μεσα στη μουρη σου.

 

Στη προσφορα του λινκ 72€(οσο αεροτσινο και νεσπρεσσο σε προσφορα) δωρο λεει καψουλες αξιας 72ευρω με 5.00€/δεκαδα(!!!!!!!!!!!!) οι οποιες στο εσοπ τους τις εχουνε http://www.coffeebrands.gr/eshop.html#!/Megisto-Espresso-Capsules-10-pcs/p/66567390/category=14476085

 

Bitches.

 

(εμφανιστηκε στο φβ η ταδε.... προσφορα(!))

Επεξ/σία από cris41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοουν καψουλες αξιας 72€, οποιος θελει επικοινωνει και ρωταει.

 

Όχι μάλλον. Σίγουρα.

Το γράφει και στην εικόνα και από κάτω (δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από χτες πάντως σήμερα το γράφει ξεκάθαρα)

 

 

Super προσφορά από την Coffeebrands

Αγοράζοντας ένα Coffeebrands milk frother αξίας 72 ευρώ, σας κάνουμε δώρο καφέ Megisto Espresso ίσης αξίας (μερίδες E.S.E, αλεσμένο, κόκους ή κάψουλες)!!

*Ισχύει για περιορισμένο αριθμό τεμαχίων

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια το γραφει. Αλλα σε αυτην την επιλογη τις καψουλες αξιας 72€ τις χρεωνει 5€ ανα δεκαδα. Αυτο σας εξηγω. Ενω στο χυμα eshop τις εχει 4.50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόλαρέ τους λίγο! Ρώτα αν οι κάψουλες στο Link που θα τους στείλεις (εκεί που φαίνονται με 4.50€) ανήκουν στη συλλογή Megisto Espresso Home & Office για να επιλέξεις αυτές για το δώρο σου, να δούμε τι θα απαντήσουν....

 

Συνήθως αυτό που πρόσεξες το καλύπτουν εμφανίζοντας την συσκευασία των 4.50€ ως τιμή προσφοράς (σε σχέση με την "κανονική τιμή" των 5.0€), κάτι που όμως δεν βλέπω να έχουν κάνει στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση τους είναι

 

Καλημέρα σας. Η προσφορά τρέχει στα καταστήματα Coffeebrands όπου η τιμή είναι 5 ευρώ στις κάψουλες ενώ μέσω eshop είναι 4,5 ευρώ.

Εάν αγοράσετε μεσω eshop θα είναι αξίας 4,5 ευρώ κάψουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.Πως θα καταλάβω πως η μηχανή μου θέλει αφαλάτωση?Εννοώ πριν να βγαίνει ο καφές άθλιος οπότε τότε σίγουρα θα το καταλάβω.Εχω την inissia από το γενάρη και κάνω 2-3 εσπρεσσάκια τι μέρα.

Κάθε περίπου 600 καφέδες θέλει. 

Αν αγοράζεις καφέδες από το επίσημο site μπορείς να το βάλεις να σου κάνει υπενθύμιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε περίπου 600 καφέδες θέλει. 

Αν αγοράζεις καφέδες από το επίσημο site μπορείς να το βάλεις να σου κάνει υπενθύμιση!

Άρα με 3 τη μέρα κατα μέσο όρο εχω κάνει 600-800 άρα πάω για αφαλάτωση 99%.Οκ ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρώ 10 κάψουλες.. το καλό που τους θέλω είναι να ανοίγεις το κουτί και η μυρωδιά να σε ταξιδεύει σαν τις διαφημίσεις κατευθείαν σε μια φυτεία όπου ημίγυμνες χαρούμενες Βραζιλιάνες και Αφρικάνες να σου μαζεύουν, αλέθουν και ετοιμάζουν τον καλύτερο καφέ σε μηχανή που έχεις πιει ποτέ..

Έχουμε ξεφύγει..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...