Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι γευσεις πηρες ? Πως σου φαινονται ? Αξιζει ?

Λοιπόν μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει Intenso,Guatemala,Monte Alegre.O intenso είναι ο κλασσικός ο βαρύς καφές που θα πιεις για να σε ξυπνήσει.Οι guatemala και ο alegre είναι αυτο που περιγράφουν.Premium καφές όχι τόσο δυνατός αλλα αρωματικός,τον πίνεις για να τον απολαύσεις κ οχι για να πεις ''καφε καφε'' υποθέτω κατάλαβες τι εννοώ.Σίγουρα οι καφέδες είναι ποιότητας nesspresso με 15 λεπτα λιγότερο στην τιμή/κάψουλα.Μόλις δοκιμάσω κ τους άλλους 3 που πήρα θα επανέλθω.Εαν σας κάνει η τιμή του μην διστάσετε η ποιότητα του είναι πολύ καλή

Καλησπερα,ενδιαφερομαι για αγορα μιας μηχανης καφε με καψουλες και μιας και ειμαι ασχετος ειπα να ζητησω την βοηθεια σας να με κατατοπισετε...εψαξα λιγο στο σκρουτζ για οικονομικα και σχετικα καλες μηχανες και σταθηκα στην KRUPS KP1006 dolce gusto.

Στο σπιτι υπαρχει μια καφετιερα φιλτρου 15χρονων siemens οπου εχει φαει τα ψωμια της και μια espressιερα izzy η οποια υποτιθεται φτιαχνει και αφρογαλα για capuccino αλλα ποτε δεν δοκιμασαμε...Οποτε η χρηση ουσιαστικα ειναι αυτη epresso/cappucino καφε φιλτρου!Οσο πιο οικονομικη γινεται αλλα αξιοπιστη!

 

Και μετα συζητηση για τις καψουλες αν και το ποστ του @Craven παραπανω ειναι παραπανω απο κατατοπιστικο...

 

Ουσιαστικα το ερωτημα ειναι ενα...συμφερει να παρει καποιος μηχανη?Γιατι να μην παρω ας πουμε μια καφετιερα φιλτρου με 30 ευρο και μια εσπρεσιερα παλι στα ιδια λεφτα και να μου κρατησουν 2-3-4 χρονια και να δινω (απο τι βρηκα στο ιντερνετ) πολυ λιγοτερα λεφτα διαλεγοντας το κουτι του καφε που καθε φορα θελω...??Τοση διαφορα στην γευση?

Φίλε μου σε αυτό το ερώτημα μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις.Εάν σε βολεύει χειμώνα καλοκαίρι ο φίλτρου κάτσε εκεί.Εάν θές νa φτιάχνεις και freddo η εάν σας αρέσουν και τα capuccino το χειμώνα πας σε άλλη μηχανή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα Προμηθευτικη.

 

oftopic *και εκανα αποθεμα κοτοπουλα, φιλετα, ναγκετς που τα εχει σε προσφορα για οποιος θελει :P*

 

ontopic ειχε σε προσφορα ακομα αυτες τις Buon Gusto http://buongustocafe.eu/ και πηρα ενα πακετο Gourmet. Ειναι καλες. Κλασσικα σε καψουλα στυλ dructer, gourmesso κλειστη. Βγηκε στα 2.70 νομιζω η 10αδα. Για αυτο το ευρος τιμης ειναι καλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μετά από ένα σχεδόν χρόνο με την inissia μπορώ να πω ότι με ικανοποιούν απόλυτα οι κάψουλες από Douwe Egberts και Caffe Volcano σε συγκεκριμένες γεύσεις.Απλά τις παίρνω όποτε υπάρχει κάποιου είδους προσφορά σε μεγάλες ποσότητες ώστε να έχω μέχρι την επόμενη φορά.Δεν νομίζω πως θα στραφώ ξανά στις αυθεντικές καθώς τα 1-2 ευρώ διαφορά στη δεκάδα είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μετά από ένα σχεδόν χρόνο με την inissia μπορώ να πω ότι με ικανοποιούν απόλυτα οι κάψουλες από Douwe Egberts και Caffe Volcano σε συγκεκριμένες γεύσεις.Απλά τις παίρνω όποτε υπάρχει κάποιου είδους προσφορά σε μεγάλες ποσότητες ώστε να έχω μέχρι την επόμενη φορά.Δεν νομίζω πως θα στραφώ ξανά στις αυθεντικές καθώς τα 1-2 ευρώ διαφορά στη δεκάδα είναι πολλά.

DE έκανα απόθεμα της suprimo μονο... οι υπόλοιπες μου φαίνονται νερουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα παίζει ρόλο το προσωπικό γούστο εμένα π.χ. μου αρέσουνε πολύ ο onyx, o splendente kai o lungo profondo από DE.

ειχε σε προσφορα μονο τον 7 9 και 10 , οποτε για αυτους μιλαω ... Κατι δεν μου καθεται καλα στη ροη τους. Ο νεσπρεσσο εχει πολυ καλυτερη και σταθερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε συγκρίνει κανείς τις αυθεντικές με τις υπόλοιπες αλλά τις υπόλοιπες μεταξύ τους.Οι αυθεντικές φυσικά έχουνε καλύτερη ροή.Αλλιώς τι αυθεντικές θα ήταν.Το κακό είναι ότι με 4,5 ευρώ η δεκάδα αν πίνει κάποιος 3-4 εσπρεσσάκια τη μέρα είναι λίγο ακριβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε συγκρίνει κανείς τις αυθεντικές με τις υπόλοιπες αλλά τις υπόλοιπες μεταξύ τους.Οι αυθεντικές φυσικά έχουνε καλύτερη ροή.Αλλιώς τι αυθεντικές θα ήταν.Το κακό είναι ότι με 4,5 ευρώ η δεκάδα αν πίνει κάποιος 3-4 εσπρεσσάκια τη μέρα είναι λίγο ακριβές.

το εχω προσαρμώσει. Εχω τις DE για τον πρωινο φρεντο και τις νεσπρεσσο κυρίως για εσπρεσσακι ή lungo απογευματινο της απόλαυσης. Σκοπεύω να δοκιμάσω prem volcano να δω τι λένε. Επίσης παρατηρώ κάτι άκυρες κάψουλες στα σουπερ με τιμες από 4 και πάνω και τρελαίνομαι... πάντως για δυνατό πρωινό καφε καλοι oi DE.

 

Αρχές μήνα αλλάζουν προσφορές στα σουπερ για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Volcano καψουλες οι 200 50κατι ευρώ με δωρεάν μεταφορικά.Τελική τιμή 0.26λεπτα με κωδικό AUTUMN για οποιον ενδιαφέρεται ισχύει μεχρι 31/10.Ολες οι γευσεις εκτος guatemala/molto alegre

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nespresso with cannabis...

Δεν περιγραφω αλλο...το τερματισαν..

 

Δυστυχως πρεπει να αναγνωρισουμε οτι η ευκολια της καψουλας ειναι αντιστροφος αναλογη της απολαυση του espresso και τησ εμπειρίας του καφέ...

Μετά απο 2 χρομια προσπαθειας επεισα τη συζυγο (ειπα και μια βλακεια για κινδυνο καρκινου απο τις καψουλες κτλ. ) και τα Χριστουγεννα αυτα μετα απο 2 χρονια θα παρω τη μηχανη και το μυλο μου και ευχομαι το ιδιο και σε σας... καλη συνεχεια σ' οσους επιμενουν στη nespresso, (πολυ δυσκολα αφηνεις τον δρομο της ευκολιας αλλα πιστεψτε με οταν δοκιμασεις "σωστο" espresso δεν μπορεις να γυρισεις πισω).

 

OFFTOPIC

 

Για την ιστορία απο φίλο που εκανε τη μεταβαση ξέρω οτι για το θεμα κοστους απλα σκεφτειτε οτι εναw καλος μυλος κοστιζει 100-150 ευρω και μια καλη χειροκινητη μηχανη (οχι αυτοματη lelit, la pavoni ktl. )κοστιζει μαζι με τα παρελκομενα 450 ευρω. (μπορεις να βρεις και παλια gaggia classic με 250 eyro) Επισης 1κιλο καλό καφε

βρισκεις απο 10 -12 ευρω. Σε βαθος 3τιας αν πινεις 2 εσπρεσσο την ημερα (προσωπικα πινω παραπανω) εχεις κανει αποσβεση.

post-66743-0-29130700-1477823479_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τις μηχανές των 80-100€ ομως? Και τους έτοιμους κομμενους καφέδες; καλή είναι και η νεσπρεσσο... Προφανώς και ο καφές που βγαίνει δεν συγκρίνεται με καφέ από επαγγελματική μηχανή, αλλά για οικιακή και χρήση γραφείου είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...