Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα όσα λέτε είναι λογικά αλλά και χωρίς ουσία.Εννοώ πως όλοι μας ξέρουμε πως με ένα σετ μηχανής,μύλου κτλ με καφέ ολόφρεσκο και δίνοντας 500-600 ευρώ θα πιούμε καλύτερο καφέ από ότι με 50 ευρώ που έχει μια απλή καψουλομηχανή.Όμως αν δεν έχεις τα λεφτά ή επίσης αν θες ευκολία συμβιβάζεσαι με αυτή.Είναι σαν να λέμε πως με μηχανη καφετέριας 2000 ευρώ κάνεις καλύτερο καφέ.Δεν μπορούμε να την αγοράσουμε όμως.Δεν τα γράφω με εμπάθεια για να μην προσβληθεί κανείς αλλά μακάρι να είχαμε τα λεφτά να πάρουμε μηχανή υπεραυτόματη κιόλας.Ο καφές της νεσπρέσσο πάντως εμένα με ικανοποιεί.Λιγότερο από ότι με μηχανή φρέσκου καφέ αλλά αρκετά ώστε να ευχαριστιέμαι τον καφέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για γραφειο ειναι μονοδρομος η nespresso συμφωνω. Αλλα στο σπιτι θες να χεις το καλυτερο.

Για ontopic και οπως φαινεται στη φωτογραφια που ανεβασα παραπανω,

οι καψουλες ειναι σε προσφορα για 2,88 ευρω η 10αδα.

πηρα lungo για τους τελευταιους fredo. Δεν μου αρεσουν γενικα σαν γευση , (μονο για freddo τισ πηρα)

αλλα περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά αν όπως νομίζω είναι ο "espresso caffe italliano" που είχα γράψει οτι είχα δοκιμάσει απο ΑΒ τότε απ ότι θυμάμαι και έχω γράψει ήταν αρκετά καλός καφές (ΑΝ πάντα είναι αυτός... το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι αν είχα δοκιμάσει κάποιο απ αυτά που γράφει ώστε να ξέρω και ποιο ακριβώς μου άρεσε γιατί βλέπω διάφορους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

nespresso with cannabis...

Δεν περιγραφω αλλο...το τερματισαν..

 

Δυστυχως πρεπει να αναγνωρισουμε οτι η ευκολια της καψουλας ειναι αντιστροφος αναλογη της απολαυση του espresso και τησ εμπειρίας του καφέ...

Μετά απο 2 χρομια προσπαθειας επεισα τη συζυγο (ειπα και μια βλακεια για κινδυνο καρκινου απο τις καψουλες κτλ. ) και τα Χριστουγεννα αυτα μετα απο 2 χρονια θα παρω τη μηχανη και το μυλο μου και ευχομαι το ιδιο και σε σας... καλη συνεχεια σ' οσους επιμενουν στη nespresso, (πολυ δυσκολα αφηνεις τον δρομο της ευκολιας αλλα πιστεψτε με οταν δοκιμασεις "σωστο" espresso δεν μπορεις να γυρισεις πισω).

 

OFFTOPIC

 

Για την ιστορία απο φίλο που εκανε τη μεταβαση ξέρω οτι για το θεμα κοστους απλα σκεφτειτε οτι εναw καλος μυλος κοστιζει 100-150 ευρω και μια καλη χειροκινητη μηχανη (οχι αυτοματη lelit, la pavoni ktl. )κοστιζει μαζι με τα παρελκομενα 450 ευρω. (μπορεις να βρεις και παλια gaggia classic με 250 eyro) Επισης 1κιλο καλό καφε

βρισκεις απο 10 -12 ευρω. Σε βαθος 3τιας αν πινεις 2 εσπρεσσο την ημερα (προσωπικα πινω παραπανω) εχεις κανει αποσβεση.

Αμαν ρε παιδια, τοσα γενικοτερα θεματα υπαρχουν για συζητηση εσπρεσσο και nespresso, μεχρι και ολοκληρο ειδικο φορουμ, εδω βρηκατε να βγαλετε τα εσωψυχα σας?

 

Βλεποντας το χαος εδω, ειχα ανοιξει και αναφερει ενα γενικοτερο θεμα, για να μην γεμιζουμε ασχετες σελιδες:

http://www.insomnia.gr/topic/513567-nespresso-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1/

Ουδεις προθυμοποιηθηκε να συμμετασχει...

Και δεν βρηκα ποτέ τον χρονο να ξεχωρισω πανω απο 1900 ποστς και να ζητησω να μεταφερθουν.

Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να συνεχιστει ο καννιβαλισμος του παροντος.

Στην τελικη, ανοιξτε δικο σας θεμα και πειτε οτι σας κατεβει.

'Η καντε μια αναζητηση nespresso στο φορουμ και διαλεξτε ενα απο τα πολλα υπαρχοντα θεματα.

Διαβαστε επιτελους τι λεει ο τιτλος!

 

Παρακαλω ολους να πατανε το κουμπακι αναφορας στα ασχετα ποστς.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμάσει κανεις τις bernini να μας πει αποψη?

Εχουν πολλακις αναφερθει, κανοντας αναζητηση μεσα στο θεμα αυτο, θα δεις ολες τις αποψεις.

Στους πιο πολλους, δεν αρεσουν οι bernini.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Craven

 

Αυτές είναι. Έλεγα τι μου θυμίζουν και τις έχω δει ΑΒ.

 

Βέβαια οι 100 στα 20 με έξοδα αξίζουν αλλά δεν έχεις άποψη από ποικιλίες κλπ.

 

Για τις μπερνινι λίγο πίσω άμα πας θα δεις πάρα πολλές απόψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ρε παιδία έχουμε feedback για αυτές τισ κάψουλες γιατί τα testing kit βλέπω εξαντλήθηκαν..

 

https://www.regroup.gr/default/388/category/164/city/10/deals/4823/regroup-goods/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ρε παιδία έχουμε feedback για αυτές τισ κάψουλες γιατί τα testing kit βλέπω εξαντλήθηκαν..

 

https://www.regroup.gr/default/388/category/164/city/10/deals/4823/regroup-goods/

...μια σελίδα πίσω , ρίξε μια ματιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...