Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα , αγορασα καψουλες απο το Coffee Island Εxtra και Coffee Island χαρμανι , σε εσπρεσακι μου φαινονται και οι 2 αρκετα νερουλοι εχεις δοκιμασει καποιος; Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα εσπρεσιερας ; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , αγορασα καψουλες απο το Coffee Island Εxtra και Coffee Island χαρμανι , σε εσπρεσακι μου φαινονται και οι 2 αρκετα νερουλοι εχεις δοκιμασει καποιος; Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα εσπρεσιερας ; Ευχαριστω

Όχι, δεν παίζει να είναι θέμα εσπρεσσιερας. Δοκίμασε να βάλεις μια αυθεντική για το λόγο του αληθές μα δεις τη διαφορά. Οι συμβατές από Coffee island, μπορεί να βγουν είτε εξαιρετικές, είτε μάπα, με περισσότερες πιθανότητες για το δεύτερο.

 

Επίσης μένεις μακριά από Jacobs, επίσης πολύ νερουλες.

 

Μετά από πολλές δοκιμές έχω καταλήξει στις DE supremo και onyx. Στο ίδιο επίπεδο τον αυθεντικων σε ροή, εξαιρετικές σε γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν παίζει να είναι θέμα εσπρεσσιερας. Δοκίμασε να βάλεις μια αυθεντική για το λόγο του αληθές μα δεις τη διαφορά. Οι συμβατές από Coffee island, μπορεί να βγουν είτε εξαιρετικές, είτε μάπα, με περισσότερες πιθανότητες για το δεύτερο.

 

Επίσης μένεις μακριά από Jacobs, επίσης πολύ νερουλες.

 

Μετά από πολλές δοκιμές έχω καταλήξει στις DE supremo και onyx. Στο ίδιο επίπεδο τον αυθεντικων σε ροή, εξαιρετικές σε γεύση.

Ως Dota player μαλλον πρεπει αρχικα να σ ευχαριστησω για τη συμβουλη :D . Για την ωρα δεν εχω καποια αυθεντικη Nespresso αλλα θα δοκιμασω τις DE που προτεινες , επισης οι Bernini που εχω δοκιμασει ηταν αρκετα καλες με λιγο προβλημα στη ροη απο τις Extremo (λογικα θεμα στο κοψιμο του καφε) . Η αληθεια ειναι δεν εχω κανει καμια Αφαλατωση παρα μονο με λιγο νεροξυδο πριν καιρο γι αυτο φοβαμαι μηπως ειναι θεμα της εσπρεσιερας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , αγορασα καψουλες απο το Coffee Island Εxtra και Coffee Island χαρμανι , σε εσπρεσακι μου φαινονται και οι 2 αρκετα νερουλοι εχεις δοκιμασει καποιος; Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα εσπρεσιερας ; Ευχαριστω

 

Συγνώμη και χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν έχει νόημα να επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια.. υπάρχει μια ωραία λειτουργία πάνω πάνω στην σελίδα που λέει "Αναζήτηση" με την οποία γίνεται αναζήτηση στο κάθε θέμα.

Αν βάλεις λοιπόν "coffee island" θα δεις σε χρόνο dt τι έχουν γραφτεί σχετικά στο παρελθόν τα οποία είναι αρκετά ξεκάθαρα.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλος κόπος παιδιά αυτό ώστε να μην γεμίζουμε συνεχώς με επαναλήψεις στα ίδια και τα ίδια (μετά θα έχουν δίκιο όσοι χρήστες μας φωνάζουν)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , αγορασα καψουλες απο το Coffee Island Εxtra και Coffee Island χαρμανι , σε εσπρεσακι μου φαινονται και οι 2 αρκετα νερουλοι εχεις δοκιμασει καποιος; Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα εσπρεσιερας ; Ευχαριστω

Edgberts 9 πάρε και θα με θυμηθείς. Εξαιρετικός καλύτερος και από τους αυθεντικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν πάρεις De και σου αρέσουν έχε το νου σου γτ συχνά πυκνά μπαίνουν σε προσφορά να στοκάρεις αρκετούς πιο φθηνά.Γτ στις προσφορές πάνε απο 4 ευρώ από 2.8-3.2 οπότε είναι αρκετό το όφελος αν πίνεις αρκετούς καφέδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edgberts 9 πάρε και θα με θυμηθείς. Εξαιρετικός καλύτερος και από τους αυθεντικούς.

 

Επίσης αν πάρεις De και σου αρέσουν έχε το νου σου γτ συχνά πυκνά μπαίνουν σε προσφορά να στοκάρεις αρκετούς πιο φθηνά.Γτ στις προσφορές πάνε απο 4 ευρώ από 2.8-3.2 οπότε είναι αρκετό το όφελος αν πίνεις αρκετούς καφέδες.

Ευχαριστω , θα τα ριξω καμια ματια οταν περασω απο Μαρκετ , ελπιζω να εχει ποικιλια .

 

Συγνώμη και χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν έχει νόημα να επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια.. υπάρχει μια ωραία λειτουργία πάνω πάνω στην σελίδα που λέει "Αναζήτηση" με την οποία γίνεται αναζήτηση στο κάθε θέμα.

Αν βάλεις λοιπόν "coffee island" θα δεις σε χρόνο dt τι έχουν γραφτεί σχετικά στο παρελθόν τα οποία είναι αρκετά ξεκάθαρα.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλος κόπος παιδιά αυτό ώστε να μην γεμίζουμε συνεχώς με επαναλήψεις στα ίδια και τα ίδια (μετά θα έχουν δίκιο όσοι χρήστες μας φωνάζουν)

Συγνωμη φιλε καταλαβαινω οτι ειναι ενοχλυτικο και ισως κατα τους κανονες τους φορουμ αλλα εχοντας διαβασει διαφορες αναφορες απο Coffee Island ακουγα και καλα και κακα σχολια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,ισως να μην πρεπει να κανω εδω την ερωτηση,εαν υπαρχει καποιο αλλο σημειο του φορουμ θα εκτιμουσα την υποδειξη!Θελω να αγορασω μια εσπρεσιερα για το σπιτι,με budget στα 50-70 ευρω,οποτε λογικα σε καψουλες θα παω!Εχετε να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενη ωστε να αγοραζω σχετικα φθηνες-συμβατες καψουλες?
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα λεφτά σου νομίζω είναι μονόδρομος http://www.skroutz.gr/s/4653971/Delonghi-Nespresso-Inissia-EN80-CW.html?from=catspan

οχι

Φυσικά αυτή

https://www.skroutz.gr/s/322019/Krups-Nespresso-Pixie-XN3005.html

 

στον Κωτσο 69€

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/155095-delonghi-en126-pixie-clips?cmicc=skroutz

 

Αν θες να σου βγει φθηνα ανέβασε χρηματα και πήγαινει σε κανονική expresso machine. ειναι φτηνή η καψουλιάρα αλλά ακριβές οι ποιότικές καψουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,ισως να μην πρεπει να κανω εδω την ερωτηση,εαν υπαρχει καποιο αλλο σημειο του φορουμ θα εκτιμουσα την υποδειξη!Θελω να αγορασω μια εσπρεσιερα για το σπιτι,με budget στα 50-70 ευρω,οποτε λογικα σε καψουλες θα παω!Εχετε να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενη ωστε να αγοραζω σχετικα φθηνες-συμβατες καψουλες?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/138606-krups-xn1005s-inissia

 

Δεν υπαρχει λογος να δωσεις +20 ευρω να παρεις την πιξι. Ειναι ιδιες ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παιδια ολους για τις απαντησεις!Εαν επαιρνα την Krups Ιnissia,τι καψουλες θα προτεινατε?Αυθεντικες της nespresso η υπαρχουν και απο αλλες εταιρειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/138606-krups-xn1005s-inissia

 

Δεν υπαρχει λογος να δωσεις +20 ευρω να παρεις την πιξι. Ειναι ιδιες ακριβως.

ναι ίδιες απλα η εταιρία την κοστολογεί συν 20 for fun

είναι στην λογική αυτό το αυτοκίνητο είναι 1400cc και το άλλο είναι 1400cc άρα έιναι τα ίδια πάρε το πιο φθηνό

 

Καλή η Inissia αλλά η pixie αξίζει αυτά τα 20€ αφού είναι μέσα στο budget σου

πλαστική η inissia πολύ αλουμίνιο η Pixie,led ειδοποίησης η pixie, ;oxi η nissia. Επίσης made in china η inissia,made in Switzerland η pixie. κτλ... μικροδιαφορές μεν αλλά έχουν ουσία.

 

είχα την inissia και τωρα έχω την Pixie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...