Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωτικά το coffees.gr έχει συμβατές κάψουλες απο επώνυμες εταιρίες σε πολύ καλή τιμή ,δοκίμασα τις κάψουλες Izzo είναι το κάτι άλλο .

Καλησπέρα.Επειδή μου αρέσει πολύ ο hausbrandt και είδα έχει οι κάψουλες είναι αεροστεγείς?Γτ είδα είναι σε σακουλάκι αλλά οι κάψουλες δε φαίνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενημερωτικά το coffees.gr έχει συμβατές κάψουλες απο επώνυμες εταιρίες σε πολύ καλή τιμή ,δοκίμασα τις κάψουλες Izzo είναι το κάτι άλλο .

Από ροή πως είναι? Οι κάψουλες έχουν τρύπες στο πίσω μέρος ή σπάνε (μια φωτο θα βοηθούσε)?

 

Είδα στο site που αναφέρεις κάποιες μάρκες που τις πουλάει σε 20αδες και πάει στα 0,31 € ανα κάψουλα. Θα μπορούσαμε να τους προτείνουμε (κάποιος που τους ξέρει ή έχει παραγγείλει) να βγάλουν μια μικρότερη ποσότητα (ή και ποικιλία) για δοκιμή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Επειδή μου αρέσει πολύ ο hausbrandt και είδα έχει οι κάψουλες είναι αεροστεγείς?Γτ είδα είναι σε σακουλάκι αλλά οι κάψουλες δε φαίνονται.

Καλημέρα , οι κάψουλες είναι κλειστές και ανοίγουν όταν πιεστούν απο την μηχανή σε τρία σημεία .Εγώ θα σου πρότεινα τον Izzo και τον new yourk έχουν αρώματα .

Από ροή πως είναι? Οι κάψουλες έχουν τρύπες στο πίσω μέρος ή σπάνε (μια φωτο θα βοηθούσε)?

 

Είδα στο site που αναφέρεις κάποιες μάρκες που τις πουλάει σε 20αδες και πάει στα 0,31 € ανα κάψουλα. Θα μπορούσαμε να τους προτείνουμε (κάποιος που τους ξέρει ή έχει παραγγείλει) να βγάλουν μια μικρότερη ποσότητα (ή και ποικιλία) για δοκιμή!

Εχω δοκιμάσει τον Izzo και τον New York τον προτείνω γιατί βγάζουν αρώματα και είναι σχετικά δυνατοί .Πιστεύω για τα άλλα να σε κατατοπίσουν απο την εταιρία .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε κανεις απο Re group? 4 μερες περασαν και ακομα δεν ηρθανε. 

 

Παρήγγειλα χτες online και πήγα από εκεί και παρέλαβα την ίδια μέρα. Βασικά μπορείς να πας όποτε θες απο το κατάστημα της Αγιας Παρασκευης και να πάρεις μιας και έχουν απόθεμα. Δεν χρειάζεται καν να παραγγείλεις. 

Αρχικά ήθελα τις Trieste αλλα είχαν τελειώσει, οπότε πήρα Napoli (100% Robusta). 

 

Ο Napoli, βαρύς καφές γενικά, σταθερή ροή, άφθονη κρέμα, μέτρια γεύση. Ότι περιμένεις γενικά από 100% Robusta. Για ένα εσπρεσακι το πρωί να ξυπνήσεις καλός είναι. Και σε φρεντο τα ίδια πάνω κατω. Δεν ευχαριστιέσαι γεύση αλλά σε ξυπνάει.

 

Από οτι μου είπαν στο μαγαζί, σήμερα η Δευτέρα θα ξανα φέρουν Trieste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τώρα δύο τρεις μέρες κάψουλες delhaize, αποτι κατάλαβα αποκλειστικά στον ΑΒ υπάρχουν. Τιμή 3.20, πολύ καλή ροή. Και από γεύση οι indonesia 9 που δοκίμασα αρκετά καλές.

 

Πολύ καλή εναλλακτική όταν δεν υπάρχουν DE σε προσφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τώρα δύο τρεις μέρες κάψουλες delhaize, αποτι κατάλαβα αποκλειστικά στον ΑΒ υπάρχουν. Τιμή 3.20, πολύ καλή ροή. Και από γεύση οι indonesia 9 που δοκίμασα αρκετά καλές.

 

Πολύ καλή εναλλακτική όταν δεν υπάρχουν DE σε προσφορά.

Για τους delhaize εία γράψει πολλές σελίδες πίσω. Είναι η μάρκα της μαμάς εταιριας του Βασιλοπουλου.

Σε ποιο κατάστημα τις βρηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα χτες online και πήγα από εκεί και παρέλαβα την ίδια μέρα. Βασικά μπορείς να πας όποτε θες απο το κατάστημα της Αγιας Παρασκευης και να πάρεις μιας και έχουν απόθεμα. Δεν χρειάζεται καν να παραγγείλεις. 

Αρχικά ήθελα τις Trieste αλλα είχαν τελειώσει, οπότε πήρα Napoli (100% Robusta). 

 

Ο Napoli, βαρύς καφές γενικά, σταθερή ροή, άφθονη κρέμα, μέτρια γεύση. Ότι περιμένεις γενικά από 100% Robusta. Για ένα εσπρεσακι το πρωί να ξυπνήσεις καλός είναι. Και σε φρεντο τα ίδια πάνω κατω. Δεν ευχαριστιέσαι γεύση αλλά σε ξυπνάει.

 

Από οτι μου είπαν στο μαγαζί, σήμερα η Δευτέρα θα ξανα φέρουν Trieste.

 

Αμα φυγω απο Π Φαληρο να παω να τις παρω απο Αγ Παρασκευη αστο..! Οποτε 3€ επιπλεον με τα εξοδα στο σπιτι. Πιστευω Δευτερα θα ερθουν. Αλλιως θα τους παρω τηλ.

Α. Πηρα Venezia εγω

 

Delhaize και εμενα μαρεσαν απλα η τιμη τους λιγο ψηλα. Σε ολα τα μεγαλα ΑΒ τις εχω δει.

 

 

edit 13.20: μου ηρθανε :Ρ

Επεξ/σία από cris41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους delhaize εία γράψει πολλές σελίδες πίσω. Είναι η μάρκα της μαμάς εταιριας του Βασιλοπουλου.

Σε ποιο κατάστημα τις βρηκες?

Κατάστημα ΑΒ το κεντρικό στη Ρόδο. Η τιμή τους ήταν 3.20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάστημα ΑΒ το κεντρικό στη Ρόδο. Η τιμή τους ήταν 3.20€

Επειδή ψάχνω σε επαρχιακό βασιλοπουλο και το βρίσκω μόνο στα μεγάλατα της Θεσσαλονίκης.

Οι delhaize είναι value for money όταν εχει εκτπωση -15%. Αλλιώς κάψουλες από lidl.

 

Στον Βασιλοπουλο (στο athens metro mall) πριν απο λιγο ειδα οτι εχει και καψουλες συμβατες για nespresso της εταιριας dallmayr.Tην 10αδα την εχει στα 4.20ε (ειναι ιδια τιμη με τις αυθεντικες nespresso +0,05e)

Δεν τις πηρα αλλα μελλοντικα σιγουρα θα τις παρ για δοκιμη.

Απο οσο ξερω ,η εταιρια εχει πολυ καλο ποιοτικα καφε φιλτρου και επισης εχω δει το σηματακι της εταιριας σε καφε.

Γι να δειτε την συσκευασιακαι πληροφοριες στο link

http://www.dallmayr.com/coffee/our-range-by-method/for-capsule-machines/for-nespressor/

Επεξ/σία από chris456
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις που μπορω να βρω επαναγεμιζομενες καψουλες iperespresso illy?η πιο φτηνες τελοςπαντων απο τις illy που πουλανε

Η απάντηση στο ερώτημά σου .. αν και το θέμα εδώ είναι οι κάψουλες nespresso ..

 

https://www.skroutz.gr/s/10299573/Illy-Capsulone-1caps.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Βασιλοπουλο (στο athens metro mall) πριν απο λιγο ειδα οτι εχει και καψουλες συμβατες για nespresso της εταιριας dallmayr.Tην 10αδα την εχει στα 4.20ε (ειναι ιδια τιμη με τις αυθεντικες nespresso +0,05e)

Δεν τις πηρα αλλα μελλοντικα σιγουρα θα τις παρ για δοκιμη.

Απο οσο ξερω ,η εταιρια εχει πολυ καλο ποιοτικα καφε φιλτρου και επισης εχω δει το σηματακι της εταιριας σε καφε.

Γι να δειτε την συσκευασιακαι πληροφοριες στο link

http://www.dallmayr.com/coffee/our-range-by-method/for-capsule-machines/for-nespressor/

 

Καλημέρα και από εμένα!

Τις δοκίμασα τις προάλλες (πήρα τις Indian Sundara ) και είναι πραγματικά πολύ καλές. Δεν το περίμενα, αλλά θα έλεγα πως είναι  σχεδόν αντίστοιχου επιπέδου με τις αυθεντικές. Δυστυχώς και η τιμή τους επίσης.

 

Επίσης δοκίμασα τις προάλλες τις κάψουλες από την Coffee republic και ήταν απροσδόκητα καλές. Κατά την γνώμη μου οι καλύτερες που έχω πιει, καλύτερες και από τις original. Βέβαια δύσκολα θα ξαναπάρω λόγω τιμής (αν θυμάμαι καλά ήταν 5ευρώ και τις βρήκα στο morris brown!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα!

Τις δοκίμασα τις προάλλες (πήρα τις Indian Sundara ) και είναι πραγματικά πολύ καλές. Δεν το περίμενα, αλλά θα έλεγα πως είναι  σχεδόν αντίστοιχου επιπέδου με τις αυθεντικές. Δυστυχώς και η τιμή τους επίσης.

 

Επίσης δοκίμασα τις προάλλες τις κάψουλες από την Coffee republic και ήταν απροσδόκητα καλές. Κατά την γνώμη μου οι καλύτερες που έχω πιει, καλύτερες και από τις original. Βέβαια δύσκολα θα ξαναπάρω λόγω τιμής (αν θυμάμαι καλά ήταν 5ευρώ και τις βρήκα qστο morris brown!)

αυτσ πολλα τα λεφτά Άρη. έτσι πας και σε αυθεντικές... Καμμιά καλή απο αυτές που λέτε για freddo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...