Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι, το πιο βασικό στις άδειες κάψουλες μιας χρήσης που παίρνω εγώ, είναι πως τις ετοιμάζω ανά 10άδες οπότε δεν έχω κάθε φορά να γεμίζω την κάψουλα με καφέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πράγματι, το πιο βασικό στις άδειες κάψουλες μιας χρήσης που παίρνω εγώ, είναι πως τις ετοιμάζω ανά 10άδες οπότε δεν έχω κάθε φορά να γεμίζω την κάψουλα με καφέ..

Πόσο σου βγαίνουν οι άδειες κάψουλες και μήπως έχεις σκεφτεί να βάλεις μέσα σοκολάτα ή κάτι άλλο;

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά έβγαινε περίπου 0.12ευρώ η κάψουλα (για 200 τεμάχια), ενώ με τον καφέ μέσα φτάνουν περίπου τα 20-22λεπτά (τιμή για Lavazza από μάρκετ, που βολεύει και στην ροή).

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο, υποθέτω πως μπορεί να γίνει αρκεί να μην είναι πιο λεπτοκομμένο από espresso για να έχει ροή. Το θέμα βέβαια είναι αν η συγκεκριμένη διαδικασία μπορεί να "εκμεταλλευτεί" σωστά τους κόκκους σοκολάτας, καθώς στο ρόφημα που θα δημιουργηθεί οι κόκκοι δεν θα διαλυθούν αλλά θα μείνουν στην κάψουλα που απορρίπτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά έβγαινε περίπου 0.12ευρώ η κάψουλα (για 200 τεμάχια), ενώ με τον καφέ μέσα φτάνουν περίπου τα 20-22λεπτά (τιμή για Lavazza από μάρκετ, που βολεύει και στην ροή).

Είναι ικανοποιητική η γεύση του Lavazza; Έχεις σκεφτεί να πάρεις μόνο τα αυτοκόλλητα χαρτάκια και να ξαναχρησιμοποιείς τις κάψουλες;

 

Εγω πηρα πακετο inissia+aeroccino3 στα 89€ και κανω σοκολατα εκει.3 κουταλιες σοκολατα και 200ml γαλα και ειναι οκ

Παίρνει το aeroccino3 200 ml γάλα; Και τα βάζεις όλα μαζί; Εξήγησέ το αν μπορείς λίγο περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αλήθεια δεν εχω κανει ακομα σοκολάτα στο aeroccino επειδη το πηρα προχθές.Εκανα σε μια αφροφαλιερα izzy που εχω αλλα επειδη ειναι το ιδιο φαντάζομαι γίνεται.Τωρα που το λες πρέπει οντως να μετρησω αν χωραει 200ml γιατι ειναι μικρότερο οντως.

Και πουλάω την παλιά μου krups με την izzy για οποιον ενδιαφέρεται...

Δοκίμασα.Παιρνει 250ml

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν το Σαββατοκύριακο οι καφέδες του Dructer  από το groupon.

Δεν με ενθουσίασαν καθόλου δύσκολη γεύση για μένα που πίνω σκέτο χωρίς ζάχαρη αλλά εκείνο που με εκνευρίζει περισσότερο είναι που αφήνει κατακάθι ο καφές.

Δείτε τη φωτό post-200062-0-03457400-1423491779_thumb.jpg. Σίγουρα θα επικοινωνήσω και με τον πωλητή να του τα μεταφέρω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επικοινωνησεις οπωσδήποτε με τον πωλητή ο γείτονας μου έχουν ακριβώς την ίδια και επειδη πίνουμε σχεδόν κάθε μέρα καφέ δεν έχω παρατήρηση ποτέ κάτι τετιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ικανοποιητική η γεύση του Lavazza; Έχεις σκεφτεί να πάρεις μόνο τα αυτοκόλλητα χαρτάκια και να ξαναχρησιμοποιείς τις κάψουλες;

 

 

Παίρνει το aeroccino3 200 ml γάλα; Και τα βάζεις όλα μαζί; Εξήγησέ το αν μπορείς λίγο περισσότερο.

βαζεις το γαλα στο aerroccino και 3 κουταλιες σοκολατα σκονη και το βαζεις στο προγραμμα που ζεστενει γαλα και ειναι ετοιμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επικοινωνησεις οπωσδήποτε με τον πωλητή ο γείτονας μου έχουν ακριβώς την ίδια και επειδη πίνουμε σχεδόν κάθε μέρα καφέ δεν έχω παρατήρηση ποτέ κάτι τετιο

κι εγώ δεν είχα παρατηρήσει κάτι με άλλες κάψουλες. Ελπίζω να βρεθεί η λύση αν και είμαι απογοητευμένος από αυτόν τον τον καφέ. Είναι ο espresso τους. Αύριο θα δοκιμάσω τον lungo και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ικανοποιητική η γεύση του Lavazza; Έχεις σκεφτεί να πάρεις μόνο τα αυτοκόλλητα χαρτάκια και να ξαναχρησιμοποιείς τις κάψουλες;

 

 

Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένος. Δεν είμαι βέβαια από τους γευσιγνώστες του καφέ, οπότε καλύτερα να δοκιμάσεις ο ίδιος...

Όντως οι κάψουλες μπορούν να χρησιμοποιηθούν ξανά καθώς δεν παραμορφώνονται από τη μηχανή, το έχω δοκιμάσει με αλουμινόχαρτο αλλά είναι λίγο μπελάς. Τα σκέτα αυτοκόλλητα χαρτάκια δεν τα βρήκα σε κάποια τιμή που να συμφέρει πολύ, οπότε προτίμησα να αγοράσω ξανά το σετ κάψουλες+χαρτάκια.

Αν βρεθούν κάπου οικονομικά θα το σκεφτώ να παραγγείλω μόνο χαρτάκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 8 ευρω τα 100.

 

http://www.amazon.co.uk/ONWIN-CM-Lids-Aluminium-Nespresso%C2%AE/dp/B00ISRL37G

 

http://www.aliexpress.com/item/CM-Lids-self-adhesive-aluminum-lid-for-refilling-compatible-capsules-for-nespresso-machine-100pcs-and-spoon/1606500887.html

 

 

μια προσοχη στην επαναχρησιμοποίηση των μιας χρήσεως. Με τον καιρό το πλαστικό τείνει  να κλείνει τις τρύπες της κάψουλας. Πριν ξαναχρησιμοποιηθεί μια κάψουλα φυσήξτε για να καταλάβετε αν έχουν κλείσει οι τρύπες. με το μάτι δεν φαίνεται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ δεν είχα παρατηρήσει κάτι με άλλες κάψουλες. Ελπίζω να βρεθεί η λύση αν και είμαι απογοητευμένος από αυτόν τον τον καφέ. Είναι ο espresso τους. Αύριο θα δοκιμάσω τον lungo και βλέπουμε.

η γευση του εσπρέσο είναι όντως διαφορετική δεν έχει όμως καμία σχέση με την ποιότητα του καφέ, είναι πόλη καλή.

όταν την συνηθίσεις δεν θα θες να τον αλλαξεις με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...