Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα στο σουπερμαρκετ αυτές :

http://www.skroutz.gr/c/1550/Kapsoules-Kafe-Rofimaton/m/14137/Caffe-Vergnano.html

Δοκίμασα την πράσινη εσπρέσο μπορώ να πώ ότι μου άρεσε , καλή εναλλακτική μαζί με τις DE για όταν τελειώσουν οι αυθεντικές.

 

Σε ποιό σουπερμάρκετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να θίξω ένα άλλο θέμα το οποίο και μπορεί να είναι ΒΛΑΚΕΙΑ. Πιστεύεται πως οι κάψουλες να κατασκευάζονται σχετικά με την απόδοση τους όπως και οι μηχανές τους διαφορετικά σε άλλες χώρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να θίξω ένα άλλο θέμα το οποίο και μπορεί να είναι ΒΛΑΚΕΙΑ. Πιστεύεται πως οι κάψουλες να κατασκευάζονται σχετικά με την απόδοση τους όπως και οι μηχανές τους διαφορετικά σε άλλες χώρες?

Μπα εγώ το αποκλείω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θιξω κ εγω ενα ρε παιδια? Εγω βαζω coffee island κ εβαλα προχθες μια nespresso κ ειδα τεραστια διαφορα οχι προς την γευση αλλα στην ευκολια που βγαινει ο καφες ενω με του coffee island σαν να ζοριζεται λιγο... Εχει θεμα η μηχανη με τις αλλες καψουλες ρε παιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει αυτο που λες αλλα δεν τρεχει τιποτα.Απ οτι εχω καταλαβει οι μηχανες μετρανε ποσοτητα και οχι χρονο οταν ειναι στις εργοστασιακες ρυθμισεις.Δηλ μια καψουλα που ζοριζει τη μηχανη και τρεχει πιο λιγο θα κρατησει σε λειτουργια περισσοτερη ωρα τη μηχανη για να φτασει στα 40ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα είναι καταπόνηση της μηχανής.

Σκέψου 18 μπάρ πίεση και δεν περνάει το νερό. Που εκτονώνεται λοιπόν αυτή η πίεση;

Σε λαστιχάκια και φλάτζες στεγανοποίησης που οπωσδήποτε αν συνεχιστεί η χρησιμοποίηση τέτοιων καψουλών κάποιοαπό αυτά θα υποχωρήσει. "θα τα παίξει". Ελπίζω να έχεις αρκετό χρόνο εγγύησης ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πιστεύετε στα παραμύθια των εταιρειών.Σιγα μην εχει 18bar και ειδικά στο portafilter.Εξάλλου οι προδιαγραφές του εσπρέσο ειναι για 9bar στην εξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πιστεύετε στα παραμύθια των εταιρειών.Σιγα μην εχει 18bar και ειδικά στο portafilter.Εξάλλου οι προδιαγραφές του εσπρέσο ειναι για 9bar στην εξοδο.

Αυτή η τακτική λέγεται θέλω να επιβάλλω τη γνώμη μου αλλά δεν έχω κανένα σοβαρό επιχείρημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενδιαφέρει να επιβαλλω καμια γνωμη.Απλα διαβασε τις προδιαγραφές του εσπρέσο

http://www.espressocoffeeguide.com/all-about-espresso/espresso-brewing-2/espresso-technical-specifications/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν πω την γνωμη μου για τις καψουλες douwe egberts

 

Δοκιμασα  3-4 ειδη.Δεν με ικανοποιησαν καθολου καμια σχεση με τις μαμισιες.

Επισης ολη η καψουλα είναι πλαστικη και η επιφανεια μπροστα που τρυπαει είναι ζελατινα...χαλι μαυρο δεν αξιζει με την καμια χιλιες φορες της nespresso.

Εχει καποιος να προτεινει κατι καλο και ποιοτηκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...