Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρεχει μια προσφορα απο τη Shell σε ορισμενα πρατηρια. Αγοραζεις 12 κουτακια καψουλες Nescafe Dolce Gusto (βγαίνει 59 ευρώ) και σου δίνουν δώρο μια μηχανη, την Golce Gusto Piccolo νομιζω.

 

Αξίζει αυτή η προσφορά;;;

 

Υπόψιν οτι ειμαι τελειώς άσχετος με το αθλημα, δεν ειχα ξανα ποτε μηχανη και δεν εχω δουλεψει με καψουλες. Κλασσικα το nescafe μου με το κουταλακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε με ενδιαφέρει να επιβαλλω καμια γνωμη.Απλα διαβασε τις προδιαγραφές του εσπρέσο

http://www.espressocoffeeguide.com/all-about-espresso/espresso-brewing-2/espresso-technical-specifications/

 

Και ποιός ορίζει την αξιοπιστία αυτής της σελίδας που δεν έχει ούτε καν μια παραπομπή για το ποιός την έχει δημιουργήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρηκα ακριβως αυτο που εψαχνα αλλα μια ιδεα εδω.Και φυσικα παιδια ο εσπρεσο ΔΕΝ ειναι οι καψουλομηχανες μη τρελαθουμε τελειως!

http://www.espressoitaliano.org/files/File/istituzionale_inei_hq_en.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εκτος θεματος αυτο παιδια, υπαρχουν αλλα θεματα για εσπρεσσο η μπορειτε να ανοιξετε ενα νεο, εδω καλυτερα να παραμεινουμε στο θεμα μας, δεν φτανει που αναφερονται καθε καρυδιας αλλες καψουλες για αλλες μηχανες, αν ξεκινησουμε και γενικοτερη συζητηση για τον αυθεντικο εσπρεσσο, την βαψαμε, θα τελειωσει το νημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα στη νεσπρεσσο ότι με αγορά 150 κάψουλες γίνεται 30% έκπτωση στο aeroccino. Δεν είναι και καμιά τρελή προσφορά αλλά είπα να τη βάλω μήπως ενδιαφέρεται κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα στη νεσπρεσσο ότι με αγορά 150 κάψουλες γίνεται 30% έκπτωση στο aeroccino. Δεν είναι και καμιά τρελή προσφορά αλλά είπα να τη βάλω μήπως ενδιαφέρεται κάποιος.

 

ποσο βγαινει δηλαδη ολο μαζι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+63 οι καψουλες 110 περιπου

Ακριβώς. Για κάποιον που θα αγόραζε αυτή την εποχή ούτως ή άλλως αρκετές κάψουλες μια χαρά είναι.

 

Ουσιαστικά με την έκπτωση έρχεται αν θυμάμαι καλά όσο είχε στην προσφορά στις γιορτές το πακέτο inissia+aeroccino (€99)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια σου αρεσει αυτος ο καφες?Καμια σχεση με νεσπρεσο!!

Καφε εχει μεσα και αυτος και μαλιστα απο μια εταιρεία πιο παλιά στο χωρο.Αν σου φαίνεται τοσο κακος μου τον χαρίζεις αντι να τον πετάξεις :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες πάντως μπορείτε να επαναχρησιμοποιήσετε και τις κάψουλες απο τις DE (αφού βέβαια τις αδειάσετε πρώτα και βάλετε αλουμινόχαρτο για καπάκι). Δεν είναι σίγουρα για πολλές χρήσεις αλλά για 4-5 φορές έκαστη δεν νομίζω να είναι θέμα. Έτσι δίνεις 2,75 για τις φθηνές lungo DE και αν χρησιμοποιήσεις απο 5 φορές έκαστη την κάψουλα (βάζοντας καφέ χύμα π.χ lavazza rossa) έχεις άλλες 50 χρήσεις (5x10). Μια χαρά, δοκιμάστε το και ταιριάζει και τέλεια στην μηχανή. ;)

Επιβεβαιωνω για τις de

15 έτη έχω τη μηχανή.... India γνησιος ο καλύτερος για μένα. Καμιά φορά επαναγεμιζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω πως ταλαιπωρήστε τζάμπα. Γιατί δεν παίρνεται μια κανονική μηχανή με 150 ευρώ να τελειώνεται. Από τι υπολόγισα στα γρήγορα, με 5,5γρ που έχει η κάψουλα εμένα μου βγαίνει ένας μονός στα 10 λεπτά ενώ με κάψουλες βγαίνει 30 λεπτά το ελάχιστο. Και κάνεις τον καφέ όπως τον θες εσύ ή  κάνεις έναν καπουτσίνο αξιοπρεπές κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω πως ταλαιπωρήστε τζάμπα. Γιατί δεν παίρνετε μια κανονική μηχανή με 150 ευρώ να τελειώνεται. Από τι υπολόγισα στα γρήγορα, με 5,5γρ που έχει η κάψουλα εμένα μου βγαίνει ένας μονός στα 10 λεπτά ενώ με κάψουλες βγαίνει 30 λεπτά το ελάχιστο. Και κάνεις τον καφέ όπως τον θες εσύ ή  κάνεις έναν καπουτσίνο αξιοπρεπές κ.λ.π.

 

Προφανώς δεν έχεις nespresso οπότε δεν μπορείς να εκτιμήσεις την σχέση ευκολίας, ποιότητας και ουσιαστικά μηδενικής συντήρησης που έχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...