Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιησα πρόσφατα το κιτ αφαλάτωσης της nespresso,αλλά η κανατιτσα που μπαίνει το νερό δείχνει να μην καθάρισε τόσο πολύ από τα άλατα, περίμενα να βγάλει καλύτερη γυαλάδα. Την διαδικασία την έκανα σωστά,μπορώ να βάλω λίγο λευκό ξύδι με νερό μόνο για την κανάτα;χωρίς να το περάσω από την μηχανή.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω τους lungo τους κανω 2 μονους δηλ 80ml γιατι τα 110ml του διπλου μου φαινονται πολλα και κανουν τον καφε πολυ νερουλο

δοκιμασα τον λουγκο κ αν κ δεν μετρησα την ποσοτητα οπως δεν κανω κ ποτε λογω essenza οφειλω να πω οτι με μεγαλυτερη ποσοτητα εβγαλε πιο βαρυ καφε κ ειχε αρκετα καλη γευση.θα δοκιμασω τα 80ml που λες και θα ξαναποσταρω αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύω τις κάψουλες τις καθαρίζω και τις αποθηκεύω. Σκέφτομαι να τις γεμίσω.

Θα ήθελα να βάλω καλό καφέ, αρωματικό και δυνατό. Σαν τον kazaar

Μπορείτε να μου κάνετε προτάσεις εσείς που έχετε ξαναγεμίσει;

 

Προτιμώ να πάρω έτοιμο κομμένο καφέ από supermarket ώστε να μην πέσω σε λάθος κόψιμο καφέ.

 

Αν υπάρχει και κάποια παραπάνω υπόδειξη - οδηγία, θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα

ενας φιλος που το κανει εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιει λαβατσα κουαλιτα ροσα και κρεμα ε αρομα και ειναι πολυ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος που το κανει εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιει λαβατσα κουαλιτα ροσα και κρεμα ε αρομα και ειναι πολυ ευχαριστημενος

και τις κλείνει με αλουμινόχαρτο ή έχει αγοράσει τα αυτοκόλλητα για τις κάψουλες από το εξωτερικό? Λογικά είναι αυτός ο καφές

rosa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ειναι φιλε ειχα παρει κ εγω για εφεδρικο αν δεν επαιρνα καψουλες αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα.

εγω θα δοκιμασω με φθηνο αλουμινοχαρτο πρωτα για να δω γευση κ μετα θα παραγγειλω αν αξιζει τα αυτοκολλητα για μεγαλυτερη ευκολια.

για τον λουγκο τωρα δοκιμασα μολις 80μλ κ οφειλω να πω οτι ειναι μετα τον ιντριγια οτι καλυτερο εχω δοκιμασει προσωπικα.

καταλαβαινεις καφε ρε παιδι μου κ σε ποσοτητα.εγω τον ιντριγια τον αφηνα στα περιπου 70-80μλ  απο συνηθεια.ο λουγκο  ειναι πιο βαρυς αλλα αν σταματησεις στην κανονικη ποσοτητα τον ιντριγια ειναι ενα κλικ καλυτερος πιστευω.

για μενα μαλλον ειναι καλυτερη αγορα ο λουγκο αν θες να πεινεις πανω απο 40μλ κ ουσιαστικα σε γλυτωνει απο το κοστος δευτερης καψουλας.επισης πρεπει να ειναι κ καλος για φρεντο αν τον σταματησεις κοντα στα 70 με 80 μλ.

πολυ καλη η ιδεα του φιλου να τον κανει 2 μονους αν υπαρχουν 2 στο σπιτι.μειωνει το κοστος στο μισο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα. Απο τους καφεδες Douwe Egberts για nesppresso ποιους θα προτείνατε κυρίως απο lugo? σκεφτομαι να παρω ενα-δυο  κουτια απο ΑΒ για να εχω αμα ξεμείνω . είναι φοβερη ευκολία το σουπερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος που το κανει εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιει λαβατσα κουαλιτα ροσα και κρεμα ε αρομα και ειναι πολυ ευχαριστημενος

 

θα κανω τεστ αυτες τις μερες αμα ειναι, οι καψουλες lavazza modo mio κανουν για νεσπρεσο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, σορρυ αν εχει ξανααπαντηθει αλλα δεν βρηκα κατι.

εχω την nespresso U και πηρα προχθες απο super market κατι Douwe Egberts καψουλες, που ελεγαν μαλιστα στη συσκευασια οτι ηταν καταλληλες για nespresso Μηχανες!!

χαλασα 2 καψουλες, οι καψουλες δεν μπαιναν καλα μεσα στην μηχανη, δηλαδη ειχαν χωρο να κουνηθουν και η μηχανη ξεκινουσε, εβγαζε πολυ λιγο καφε και μετα σταματουσε, ενω μαλιστα την ειχα βαλει να βγαλει lungo!! :/

ξερετε τι παιζει?

καπου διαβασα για rings, μηπως χρειαζομαι κτ τετοιο?

thanks!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με pixie και Douwe Egberts δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε στην εφαρμογή ούτε στη ροή. Μήπως είναι πολύ καινούριο μοντέλο η μηχανή σου και είναι ελαφρώς διαφορετικό από τις παλαιότερες. Κάποτε έκαναν κάτι τέτοια στη nespresso για να μην μπορούν να χρησιμοποιηθούν εύκολα η μη-μαμίσιες κάψουλες.

Κανονικά στις κάψουλες που πήρες θα έπρεπε να λέει για ποια ακριβώς μοντέλα κάνουν (συχνά με χρονολογία παραγωγής της μηχανής), δες μήπως γράφει κάτι στο κουτί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Nespresso Citiz οι Douwe Egberts κάψουλες θέλουν αρκετή πίεση στο καπάκι-κλείστρο για να κουμπώσει η κάψουλα αλλά ο καφές εσπρέσσο και λουνγκο βγήκαν κανονικά. Από φόβο μην χαλάσω το καπακι δεν ξαναπήρα καθώς ουτε τιμή αξίζει ( παρά το αποτέλεσμα που ήταν ικανοποιητικό) αλλά σαφώς κατώτερο από καφέ κάψουλας νεσπρέσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις καψουλες που μπορεσα να βρω ...

οι μονες που δινουν καλο καφε ,μπορω να πω ισαξιο με της nespresso , ειναι  οι "Cafe Vergnano 1882"  βεβαια μικρη διαφορα τιμης 0,20 λεπτα η δεκαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, σορρυ αν εχει ξανααπαντηθει αλλα δεν βρηκα κατι.

εχω την nespresso U και πηρα προχθες απο super market κατι Douwe Egberts καψουλες, που ελεγαν μαλιστα στη συσκευασια οτι ηταν καταλληλες για nespresso Μηχανες!!

χαλασα 2 καψουλες, οι καψουλες δεν μπαιναν καλα μεσα στην μηχανη, δηλαδη ειχαν χωρο να κουνηθουν και η μηχανη ξεκινουσε, εβγαζε πολυ λιγο καφε και μετα σταματουσε, ενω μαλιστα την ειχα βαλει να βγαλει lungo!! :/

ξερετε τι παιζει?

καπου διαβασα για rings, μηπως χρειαζομαι κτ τετοιο?

thanks!!

Έχω την U λίγο παραπάνω από 1 χρόνο. Από την αρχή χρησιμοποιούσα και κάψουλες Douwe Egberts χωρίς κανένα πρόβλημα. Είμαι μάλιστα τόσο ευχαριστημένος με την απόδοση τους, που τις επαναχρησιμοποιώ! Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά; Μήπως έχει πρόβλημα η μηχανή; Με τις κάψουλες nespresso πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...