Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κι εγώ, εσείς που γεμίζετε τις κάψουλες με τι κόψιμο τις γεμίζετε και αν είναι τυποποιημένοι (καλοί) καφέδες ας μου προτείνετε μερικές επιλογές. Θα ήθελα περισσότερο καλή ποιότητα μυρωδιά και γεύση παρά οικονομική τιμή καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δύσκολα θα ευχαριστηθεις απο ταμπλέτα αν δεν εχεις μηχανή μόνο για ταμπλέτες.Αν πάρεις μηχανή μόνο για ταμπλέτες θα ευχαριστηθεις καφέ καθώς ο καφές που φτιάχνουν ειναι εφάμιλλος με αυτόν των καψουλομηχανών.

 

Λέγοντας ταμπλέτα εννοούσα την Κάψουλα. Τον nespresso τον έχω δοκιμάσει πολύ καλός, και για αυτό σκεφτόμουν την αγορά μιας Krups nespresso μηχανής μιας και γλυτώνεις την όλη μανούρα του καθαρίσματος. Μετά είδα την τιμή όμως και σκάλωσα, μιας και στην ουσία μιλάμε για 50 cents για ένα espressaki...

 

Και γι αυτό ρωτάω για τις μηχανές αυτές. Αξίζει η αλλαγή σε μηχανή με καψούλια; Οι φτηνοί καφέδες που βλέπω πίνονται η μιλάμε για πετρέλαιο? Lavazza πίνω χρόνια τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πινω capuccino εδώ και έναν χρόνο περίπου με την βοήθεια μιας nespresso krups και το μοναδικό πρόβλημα ήταν η τιμή όπως περιγράφεις.¨Εκανα λοιπόν διάφορες αλχημείες με επαναγεμιζόμενες κάψουλες ,με κάψουλες άλλων εταιρειών ,χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι προχθές που αγόρασα από ένα LIDL τον δικό του RISTRETTO. Με έκπληξή μου διαπίστωσα πως είναι εξαιρετικός για τα γούστα μου και πολύ κοντά στον αυθεντικό.Δαγκωτό λοιπόν στα γενόσημα και τέλος στην κλοπή των 45 cents.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγοντας ταμπλέτα εννοούσα την Κάψουλα. Τον nespresso τον έχω δοκιμάσει πολύ καλός, και για αυτό σκεφτόμουν την αγορά μιας Krups nespresso μηχανής μιας και γλυτώνεις την όλη μανούρα του καθαρίσματος. Μετά είδα την τιμή όμως και σκάλωσα, μιας και στην ουσία μιλάμε για 50 cents για ένα espressaki...

 

Και γι αυτό ρωτάω για τις μηχανές αυτές. Αξίζει η αλλαγή σε μηχανή με καψούλια; Οι φτηνοί καφέδες που βλέπω πίνονται η μιλάμε για πετρέλαιο? Lavazza πίνω χρόνια τώρα. 

Εγω προσωπικά παρ όλο που είχα αγοράσει μηχανές ακριβές(600+ ευρω) και μύλους ξεχωριστους ποτέ δεν κατάφερα να πιω καλό καφέ απο αυτός τις μηχανές ακόμη και με χρήση ακριβών ποικιλιών καφέ.Για το λόγο αυτό πέρασα σε κάψουλες και ταμπλέτες .Με λίγο ψάξιμο θα βρεις κάψουλες οικονομικές και ποιοτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πινω capuccino εδώ και έναν χρόνο περίπου με την βοήθεια μιας nespresso krups και το μοναδικό πρόβλημα ήταν η τιμή όπως περιγράφεις.¨Εκανα λοιπόν διάφορες αλχημείες με επαναγεμιζόμενες κάψουλες ,με κάψουλες άλλων εταιρειών ,χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι προχθές που αγόρασα από ένα LIDL τον δικό του RISTRETTO. Με έκπληξή μου διαπίστωσα πως είναι εξαιρετικός για τα γούστα μου και πολύ κοντά στον αυθεντικό.Δαγκωτό λοιπόν στα γενόσημα και τέλος στην κλοπή των 45 cents.

πολύ κόσμος το είπε αυτό

Μπορεί να ναι γερμαναράδες αλλά στα προιόντα βγαίνουν πολύ καλοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ κόσμος το είπε αυτό

Μπορεί να ναι γερμαναράδες αλλά στα προιόντα βγαίνουν πολύ καλοί

Ε, να το πιστεψουμε αυτο!!!!!

Υπαρχουν καλυτεροι καφεδες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>και εγω αγορασα του Lidl το ristreto και ειναι πολυ καλος, εκτος απο ristreto φερνει αλλους? γιατι μονο αυτον ειχε...</p>

κι εγώ πήρα σήμερα. Η μηχανή ζορίστηκε πάρα πολύ και έβγαλε την λιγότερη ποσότητα που έχω δεί ποτέ. Από γεύση δεν ήταν κακή και για την τιμή της φυσικά κανένα παράπονο. Στο λιντλ Πέτρου ράλλη village είχε άλλους 2 αν πρόσεξα καλά azzuro και classico. Δες στο κουτί τι γράφει από ένταση και σε τι προτείνει να φτιάχνεται γιατί δεν είμαι σπίτι να δω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω αγορασα του Lidl το ristreto και ειναι πολυ καλος, εκτος απο ristreto φερνει αλλους? γιατι μονο αυτον ειχε...

Και οι παρακάτω που σχολιάσατε. Τα υποκαταστήματα του Lidl δεν φέρνουν και δεν ενημερώνονται ταυτόχρονα με όλα τα προϊόντα, τον άριστο όντως Ristretto τον βρήκα μόνο στα βίλατζ του Ρέντη ενώ στον Ταύρο είχαν μόνο Classico και Azzuro που είναι όντως ψιλομέτριοι επιπέδου D&E και κάτω. Με την επιμονή και κάποια παρενόχληση στους υπεύθυνους ας πείσουμε το Lidl να φέρνει και να καθιερώσει τουλάχιστον τον Ristretto.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ποια είναι η διαφορά της ταμπλέτας με την κάψουλα? Κάψουλα είναι τα ετοιματζίδικα όπως πχ η tassimo?

Για tassimo υπάρχει κάτι καλό και φθηνό για κανονικό καφέ (πχ espresso για freddo). Αυτή η μηχανή της krups με τα 30 ευρώ είναι για κάψουλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το ζορισμα δοκιμασε να ανοιξεις μια τρυπα με παραπανα επιπλεον απο πισω , θα δεις διαφορα 

αν συνεχιζει να ζοριζει κανε και δευτερη αλλα μεχρι εκει στη τριτη χαλαει λιγο η αναλογια με το νερο και το καφε και αλιωνετε η γευση (τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...