Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πολύ ωραίο ο ristretto απο lidl , αν και ζορίζεται λίγο να τον κατεβάσει, πολύ κοντά στα γούστα μου.

 

για το ζορισμα δοκιμασε να ανοιξεις μια τρυπα με παραπανα επιπλεον απο πισω , θα δεις διαφορα 

αν συνεχιζει να ζοριζει κανε και δευτερη αλλα μεχρι εκει στη τριτη χαλαει λιγο η αναλογια με το νερο και το καφε και αλιωνετε η γευση (τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα ) 

 

Kαι εγω με την πρωτη παρτιδα ειχα θεμα, τωρα εχω βρει πατεντα και βγαζει μια χαρα.

Δεν ανοιγω εντελως το "συρταρι" οποτε καθετε καλητερα η καψουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσοι έχετε πρόβλημα με το αν δεν κουμπώνουν καλά συγκεκριμένες κάψουλες, δηλώνετε και τι μηχανή έχετε. Στη δική μου Krups Pixie δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις Lidl αλλά οι D&E κουμπώνουν με μικρή δυσκολία και οι Cagliari με μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εχω ινισια και δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα.Ακόμα και σε κάψουλες νεσπρεσο υπάρχουν διαφορές στη ροή αλλά οχι κατι αξιοσημείωτο.Όπως βέβαια και στις άλλες μάρκες που εχω δοκιμάσει τα πάντα.Και μιλαω για 5-6 καφέδες τη μέρα το λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μας καμιά φωτό όταν βρεις ευκαιρία. Με ενδιαφέρει και το σπάσιμο από πίσω που λες.

 

 

Αν μαζευόμασταν 30 - 40 άτομα και ζητούσαμε να πάρουμε από τη nespresso την ίδια από 100 κάψουλες ο καθένας τι λέτε δεν θα μας έκανε καλύτερη τιμή; Υπάρχει κανείς που να έχει εύκολη πρόσβαση σε κατάστημα ώστε να το συζητήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Βάλε μας καμιά φωτό όταν βρεις ευκαιρία. Με ενδιαφέρει και το σπάσιμο από πίσω που λες.</p> <p> </p> <p> </p> <p>Αν μαζευόμασταν 30 - 40 άτομα και ζητούσαμε να πάρουμε από τη nespresso την ίδια από 100 κάψουλες ο καθένας τι λέτε δεν θα μας έκανε καλύτερη τιμή; Υπάρχει κανείς που να έχει εύκολη πρόσβαση σε κατάστημα ώστε να το συζητήσει;</p>

 

Δε θα κανει. Εδω παραγγέλνουμε στο γραφειο 400+ κάψουλες ποςα άτομα που ειμαστε και ενώ τους το λεμε για καλύτερη τιμη, δεν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με τις τιμές και τις ποιότητες των υπολοίπων δεν θα ιδρώσει το αυτί τους.

Αν βγουν και άλλες κάψουλες τύπου LIDL κάτι μπορεί να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν τρυπήσετε τις κάψουλες ή τις επαναχρησιμοποιήσετε, ξεχνάτε την πίεση στο εσωτερικό τους και πρακτικά πίνετε ...καφέ φίλτρου με μια υποψία γεύσης espresso μιας και απλά το νερό περνάει απο μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Οι κάψουλες είναι σφραγισμένες για να παραμένει φρέσκος ο καφές για μεγαλύτερο διάστημα και όχι γιατί βοηθά στην διαδικασία της παραγωγής του εσπρέσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τρυπήσετε τις κάψουλες ή τις επαναχρησιμοποιήσετε, ξεχνάτε την πίεση στο εσωτερικό τους και πρακτικά πίνετε ...καφέ φίλτρου με μια υποψία γεύσης espresso μιας και απλά το νερό περνάει απο μέσα.

ο καφες ειναι ο ιδιος και στις 2 περιπτωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα κανει. Εδω παραγγέλνουμε στο γραφειο 400+ κάψουλες ποςα άτομα που ειμαστε και ενώ τους το λεμε για καλύτερη τιμη, δεν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Άλλο 400 άλλο 4.000 πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο απο εξωτερικο θα τους ετσουζε.... Αλλα θελει καλη οργανωση. Πχ γαλλια ειναι πολυ πιο φθηνος

H αλλιως το γυρναμε στο φραπε τερμα η νεσπρεσο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...